REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Routery Netgear podatne na cyberataki

2016-12-13 14:07
publikacja
2016-12-13 14:07

Routery firmy Netgear zawierają lukę w oprogramowaniu, która naraża ich posiadaczy na częstsze ataki hakerów. Eksperci alarmują, by użytkownicy wskazanych modeli routerów natychmiast je wyłączyli.

fot. / / YAY Foto

Specjaliści z Carnegie Mellon University ostrzegli, że zagrożone cyberatakami są trzy modele routerów Netgear: R7000, R6400 i R800. Potwierdził to sam producent sprzętu i dodał, że posiadanie modelów R6250, R6700, R700LG, R7300 oraz R7900 także może wiązać się z ryzykiem ataku. Jak czytamy we wpisie na blogu firmy, Netgear jest jeszcze na etapie sprawdzania, czy zagrożenie dotyczy też innych wersji sprzętu.

Jak przebiega atak? Wystarczy, że internauta korzystający z narażonego routera wejdzie na stronę internetową, która zainstaluje niebezpieczny kod na urządzeniu. Haker może wtedy przejąć nad nim kontrolę, a w następstwie – nad wszystkimi sprzętami podłączonymi za jego pomocą do sieci i uzyskać dostęp do potencjalnie wrażliwych danych. Według ekspertów jedyną formą zabezpieczenia się przed atakiem jest natychmiastowe wyłączenie routera.

Sam producent routerów zapewnia, że pracuje nad aktualizacją zabezpieczeń i udostępni je „tak szybko, jak tylko możliwe”. Sugeruje też, by do tego czasu łączyć się z siecią za pomocą innego urządzenia. Jak podaje portal Fortune.com, jeden z internautów odkrył lukę w zabezpieczeniu routerów Netgear już pod koniec sierpnia i poinformował producenta o tym fakcie w wiadomości na Twitterze. Wobec braku odzewu ze strony firmy, postanowił upublicznić informację.

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
jaspers
Również działam na ich routerach od lat i jest ok. Zdecydowanie najbardziej niezawodna marka, zawsze stabilnie i solidnie A trochę sprzętu sieciowego już przerobiłem i wiem, że można się spodziewać przeróżnych efektów.
~hosters
Kolejny hałas o nic. 10 lat działam na ich routerach i wszystko jest w porządku. Takie tematy pojawiały się odnośnie do każdej marki. A jedyne co warto brać pod uwagę, to własne doświadczenia. Netgeary są bezpieczne i raczej niezawodne - tak przynajmniej wyglądają właśnie moje doświadczenia. A wasze?
~Gnida
Oj tam wyłączyć. Może spalić od razu.

Tak jakmy nie można było wgrać aktualizacji.... A kto ma łeb na karku może wgrać nawet OpenWRT.
~onet
Mój to też Netgear .Czasami włażą przez niego do kompa ale mam tyle syfu na dysku to na pewno złapią jakiegoś syfu
~urzytkownik_netu
Mam pytanie: Z jakich routerów korzystają poszczególni operatorzy w Polsce? Bo na moim nie ma nazwy producenta, tylko jest nazwa operatora.
~Ludzik
No, no... bo w Cisco to się nazywa "ficzer" i służy do "zapewniania bezpieczeństwa narodowego" - niektóre służby włamywać się nawet nie muszą.
~żart
Mam router Netgear z Plus-a (ZTE MF60 mobilny) i jestem zadowalony (od 5 lat wstecz).
Widocznie "nowości" się nie sprawdzją.
~re
netgear - mój router tej firmy ciagle sie zawieszał i przerywał połączenia, wywaliłem go do śmieci
~Bodzio
Witamy dział PR konkurencyjnej firmy!

Akurat jakość NETGEAR'a jest nieporównywalnie lepsza niż TP-linka i innych chińczyków.
Mam cały budynek w firmie na tym zrobiony i żadnych problemów od niepamiętnych czasów
Niestety mamy takie czasy, że ciekawskie pokolenie wszędzie zwęszy/znajdzie błędy czy inne luki! Każdy
Witamy dział PR konkurencyjnej firmy!

Akurat jakość NETGEAR'a jest nieporównywalnie lepsza niż TP-linka i innych chińczyków.
Mam cały budynek w firmie na tym zrobiony i żadnych problemów od niepamiętnych czasów
Niestety mamy takie czasy, że ciekawskie pokolenie wszędzie zwęszy/znajdzie błędy czy inne luki! Każdy sprzęt jest tak samo podatny

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki