REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Rośnie poparcie dla PiS, spada dla PO

2015-10-14 13:30
publikacja
2015-10-14 13:30
Rośnie poparcie dla PiS, spada dla PO
Rośnie poparcie dla PiS, spada dla PO

W sondażu poparcia dla partii politycznych przeprowadzonym przez IBRiS dla portalu Onet.pl na sojusz PiS, Polski Razem i Solidarnej Polski chce głosować 36 proc. respondentów. Na Platformę swój głos chce oddać 20 proc. badanych.

"Z sondażu wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość oraz ich koalicjantów swój głos chce oddać ponad 36 proc. ankietowanych. Druga jest Platforma Obywatelska z 20-procentowym poparciem" - podano.

"Co ważne, PiS w porównaniu z poprzednim notowaniem zyskało trzy punkty procentowe, podczas gdy Platforma Obywatelska straciła tyle samo. Platforma Obywatelska traci więc już blisko 16 punktów procentowych do liderującego PiS" - dodano.

Według IBRiS do Sejmu dostałoby się aż sześć partii. Oprócz PiS i PO byłaby to również Zjednoczona Lewica (11 proc.), Nowoczesna Ryszarda Petru (8,4 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (6,4 proc.) oraz komitet Kukiz '15 (5,9 proc.).

Poniżej progu wyborczego uplasował się m.in. komitet KORWiN (3,1 proc.) i Partia Razem (0,5 proc.). Blisko 8 proc. wyborców wciąż nie zdecydowało, na kogo odda swój głos w nadchodzących wyborach.

Badanie na zlecenie Onet.pl przeprowadził 13 października Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na grupie 1100 mieszkańców Polski. (PAP)

kam/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (214)

dodaj komentarz
~sprawiedliwa
Na dobry początek
1. Podatek dochodowy powinien wynosić 9% do progu 5000tys brutto; 18% od 5000-10000; 32% od 10000-20000, 41% powyżej 20000. Dodatkowo pracownik nie powinien płacić składki emerytalnej i rentowej w pierwszym progu bo te i tak płaci pracodawca, od drugiego progu odwrotnie.
~blurp
Ciekawe, która partia by to zrobiła. Ja jestem za. Dorzuciłbym jeszcze koniec finansowania partii z budżetu Państwa.
~kateMi
czyli chcesz by więcej osób uciekło na samozatrudnienie genereujac sztucznie koszty. może 5000 w Pcimiu Dolnym to dobra kasa, ale w Wawie już słaba. I tak 9% z 10000 bedzie więcej niż 9% z 5000. Problemem nie jest wysokość problemem jest to że ludzie uciekają w różne formy współpracy by nie płacić podatków. Nie na darmo pewien inwestor czyli chcesz by więcej osób uciekło na samozatrudnienie genereujac sztucznie koszty. może 5000 w Pcimiu Dolnym to dobra kasa, ale w Wawie już słaba. I tak 9% z 10000 bedzie więcej niż 9% z 5000. Problemem nie jest wysokość problemem jest to że ludzie uciekają w różne formy współpracy by nie płacić podatków. Nie na darmo pewien inwestor powiedział że dzięki optymalizacji podatkowej on płaci mniejsze podatki niż jego sekretarka na etacie. Należy uspójnić, uprościć i nie robić wyjatków / ulg w podatkach tak by wszyscy płacili tyle samo %
~sprawiedliwa odpowiada ~kateMi
KateMi Tu nie ma mowy o sztucznych kosztach. System rozliczenia jest ten co był, ale z drobną różnicą. Chodziło tylko o rozibicie podatku na szerszą grupę bo obecnie jest 18 i 32%. Dla przykładu, masz 2500zł, brutto 3500, z czego dziś 400zł to ubezpieczenie rentowe i emerytalne a podatek to 250zł. Po zmianie, przy tym samym wynagrodzeniu KateMi Tu nie ma mowy o sztucznych kosztach. System rozliczenia jest ten co był, ale z drobną różnicą. Chodziło tylko o rozibicie podatku na szerszą grupę bo obecnie jest 18 i 32%. Dla przykładu, masz 2500zł, brutto 3500, z czego dziś 400zł to ubezpieczenie rentowe i emerytalne a podatek to 250zł. Po zmianie, przy tym samym wynagrodzeniu nie płacisz 400zł składek bo to płaci i tak pracodawca a podatek nie 250 a 125zł, zyskujesz 500zł. Ty wybierasz gdzie chcesz pracować więc jesli 3500 Warszawie to mało to jedź do koziej wulki, z praktyki wiem że firmy które zatrudniają pracowników w różnych miastach i tak dostosowują wynagrodzenie do regionu.
~Co_Wy_NaTo_Najdrożs
Czytam te komentarze i uwierzyć nie mogę, że aż takie moherowe zacofanie jeszcze w Narodzie jest?! Czyżby Państwo jeszcze nie poznali najnowszego spotu PiS? Przecież tam na cały ekran wołami nowe Odlotowe hasło wyborcze PiS DAł: WYSZŁO SZYDŁO Z WORA KACZORA ALE WRÓCI TAM Z POWROTEM ZARAZ PO WYBORACH!
~Kaczysław_PiS_Rydzo
Dobre je to!!!
WYSZŁO SZYDŁO Z WORA KACZORA ALE WRÓCI TAM Z POWROTEM ZARAZ PO WYBORACH!
Baaardzo dobreeeeeeeeee :D
~HiHiHiHiHiHi odpowiada ~Kaczysław_PiS_Rydzo
Oto najlepsze i najprawdziwsze hasło tegorocznej kampanii wyborczej
Tak trzymajcie moi kochani PiSowieci :-)
~orniteolog odpowiada ~Kaczysław_PiS_Rydzo
czy ten "wór" to worek mosznowy? samce ptactwa wodnego nie posiadają worków mosznowych!
~swójpolak
Tylko zdyskwalifikowana,upokorzona,zniszczona,wybita,wyrżnięta z realnego życia platforma obywatelska nie będzie stanowić niebezpieczeństwa dla naszego polskiego narodu.Jakakolwiek cząstka tej zarazy pozostawiona w parlamentach czy w administracji kraju spowoduje jej odrodzenie i tragiczny skutek dla suwerenności naszego państwa !
~Bronek
Te komentarze śe G.. warte. Wiadomo że promuje się Pierdu ale ten bankster nawet nie wejdzie do sejmu. Tylko KORWIN !!!!

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki