Rosjanie mogą mieć jeszcze więcej dni wolnych

Rosjanie być może będą mogli odpoczywać o jeden dzień dłużej. Jeden z tamtejszych polityków przygotował poprawki do kodeksu pracy. Przewidują one dzień wolny od pracy 31 grudnia.

(ingimage)
Senator Wadim Tiulpanow uważa, że w Rosji ostatni dzień w roku jest tylko formalnie dniem roboczym - w rzeczywistości urzędy i firmy albo są zamknięte albo pracują "na pół gwizdka". Wiele osób bierze na ten dzień urlop lub zwolnienie lekarskie.

Jeśli 31 grudnia stanie się dniem wolnym od pracy, to Rosjanie będą mieć niemal dwa tygodnie wolnego. Dziś rozpoczęły się u nich dni wolne od pracy w związku z obchodami Nowego Roku i prawosławnych świąt Bożego Narodzenia.

Nasi sąsiedzi będą odpoczywać aż do 10 stycznia. Przez najbliższe dni będą zamknięte fabryki i urzędy, przestaną też ukazywać się gazety.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Włodzimierz Pac/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~sd5

Jeden dzień stanowi niewiele. Generalnie pracują krócej aż o 5 lat - mężczyźni do 60, kobiety - do 55. I od tego jeszcze są bardzo liczne wyjątki w dół. Nie każdy naród ma mentalność idioty-niewolnika.

! Odpowiedz
1 3 ~żart

Lepiej dać więcej dni "wolnych" pracującym, - jak Bezrobotnym.

! Odpowiedz
3 11 ~spostrzegawczy

Pamiętam jak pan Mordasewicz ubolewał , że jak Trzech Króli będzie wolne to gospodarka zbankrutuje. Tymczasem chyba jest odwrotnie , bo wypoczety pracownik jest bardziej wydajny.

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~polskigupek

ale ,jude to nie pasuje !!!!!!!..

! Odpowiedz
0 3 ~leq5

Mordasiewicz corocznie także publicznie prorokuje że wraz ze wzrostem płacy minimalnej MOŻE zwiększyć się bezrobocie (sic!}.

! Odpowiedz
13 5 ~Rosół

Dziwne ze w ogóle chodzą do pracy, czy nie lepiej świętować cały czas? Putin to może załatwić drukowaniem pustych pieniędzy, ale czy to ważne że to pieniądze byłyby bez pokrycia? Za komuny robili tak przez 70 lat i sobie chwalą. U nas tez to się niektórym politykom i części gawiedzi marzy.

! Odpowiedz
18 8 ~plutarch

Jakbym był złośliwy, to bym napisał: "kto bogatemu zabroni". Ale nie jestem. Bracia Rosjanie, obudźcie się z mrocznego snu!

! Odpowiedz
4 3 ~StanRS

Piszesz "Bracia Rosjanie", a plujesz na nich jadem na forach polskojęzycznych. Dla mnie kacapy nie są żadnymi braćmi, ale jestem obiektywny w osądach.

! Odpowiedz
8 11 ~olka

ten portal jest beznadziejny. podobno jest finansowy. na glownych tematach sa 3-4 artykuly o Rosji. Nie macie sie czym zajmowac?

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil