REKLAMA

Rosjanie masowo wycofują oszczędności z banków

2018-02-20 13:46
publikacja
2018-02-20 13:46

Rosjanie masowo wycofują oszczędności z banków - napisał portal informacyjny Rambler.ru. Dziennikarze portalu twierdzą, że sytuacja nie jest krytyczna, ale można odczuć atmosferę bliską panice. Z danych banku centralnego wynika, że w styczniu właściciele prywatnych kont wycofali 453 miliardy rubli, to jest równowartość około 6 i pół miliarda euro. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku, to trzykrotnie więcej.

fot. Denis Vyshinsky / / FORUM

Rosyjscy analitycy wskazują trzy przyczyny takiego zachowania: brak zaufania do systemu bankowego, obawę przed działaniami władz, które mogą pozbawić obywateli wieloletnich oszczędności i przejadanie oszczędności spowodowane obniżeniem poziomu życia.

Już wcześniej z badań socjologicznych prowadzonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku wynikało, że Rosjanom nie starcza pieniędzy na podstawowe wydatki. Sondaże wskazywały, że ponad 40 procent obywateli wydaje wszystkie pieniądze na opłaty komunalne i jedzenie. Badani z tej grupy wskazywali również, że nie starcza im środków na zakup ubrań, pójście do kina czy restauracji. Według statystyk w Rosji co najmniej 20 milionów osób żyje poniżej granicy ubóstwa.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/zr

Źródło:IAR
Tematy
Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Każdy orze jak może. Problem się zaczyna wtedy gdy nie ma czym.
ajwaj
Inwestycje Rosjan np. w rolnictwo nie biora sie znikad:)
Zeby prod. rolna wzrosla o 30%/r (eksport zbóz 1. mirjsce w swiecie, samowystarczalnosc w prod miesa, ryb itd.) trzeba najpierw zabrac pieniadze tez z banku i wkladac. A ziemi tam od horyzontu do horyzontu
trooper
To się tam dzieje w Rosjii a PIS bieże z nich przykład. Polacy, jesteście pewni, że właśnie tego chcecie? Dumy narodowej i bezwartościowego rubla w skarpecie albo złoto zakopane w ogródku, bo służby mogą skonfiskować?
ajwaj
""równowartość około 6 i pół miliarda euro""

ale program powrotu kapitalu w obligacje Ros. Fed. zaklada co najmniej 800 mld. € (obligacje),
jesli nie wróca > zadzialaja amer. sankcje i nic nie zostanie
niepelnosprawny_org
a kto ostatnio na forum tak dobitnie dokazywał "w rosiji haraszo"? ze najwiekszy producent przenicy? o mał "nasze przyjaciele" nie wypowiedzieli...
zielonyfraktal
w Polsce nie bedzie tego problemu - zliklwidują gotówke i nie będzie jak wycofać

Powiązane: Kryzys w Rosji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki