REKLAMA

Rosja zniszczyła kolejne tysiące kilogramów polskich jabłek

2016-05-10 22:04
publikacja
2016-05-10 22:04
Rosja zniszczyła kolejne tysiące kilogramów polskich jabłek
Rosja zniszczyła kolejne tysiące kilogramów polskich jabłek
fot. Sławomir Olzacki / FORUM / / FORUM

Rosyjskie służby zniszczyły dziś 19,5 tony jabłek pochodzących z Polski. Utylizacji dokonano na jednym z wysypisk w obwodzie smoleńskim. W ciągu ostatnich 10 miesięcy, zniszczono w Rosji kilka tysięcy ton żywności, przywożonej z krajów objętych embargiem.

fot. Maciej Biedrzycki / / FORUM

Z komunikatu Federalnej Agencji Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wynika, że ciężarówka z polskimi jabłkami została zatrzymana na granicy białorusko - rosyjskiej. Właścicielem transportu okazała się jedna z białoruskich firm. Cały towar został skonfiskowany i trafił do utylizacji.

Do podobnych zdarzeń dochodzi w Rosji niemal codziennie. Niszczone są między innymi: owoce, warzywa, mięso, ryby i nabiał pochodzące z krajów objętych rosyjskim embargiem. Rosja wprowadziła zakaz wwozu produktów spożywczych z tych krajów, które nałożyły na nią embargo gospodarcze już w 2014 r. Jednak dopiero rok później prezydent Władimir Putin nakazał odpowiednim służbom niszczenie kontrabandy. Jak tłumaczył, eksporterzy z państw objętych embargiem nieustannie naruszają przepisy graniczne. Początkowo protestowały przeciwko takim działaniom różnego rodzaju organizacje społeczne, a także opozycyjne partie polityczne. Proszono, aby gospodarz Kremla przekazywał skonfiskowane towary najuboższym, albo uchodźcom z Donbasu, ale prośby nie przyniosły skutku.

Od chwili wprowadzenia nakazu utylizacji, w Rosji zniszczono tysiące ton europejskich produktów spożywczych, w tym głównie mięsa, ryb, owoców i warzyw.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski,Moskwa/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (80)

dodaj komentarz
~Czytelnik
nie pozwólmy P. Putinowi niszczyć naszych jabłek ,oddajmy dla biednych ludzi pod kościołami po mszy niedzielnej Bóg zapłać
~Adam222
Niszczenie żywności to największa podłość, obojętnie w jakim kraju.
~Gość
Zapomniałeś z jakiego powodu oni niszczą tą żywność. Przecież on wprowadził embargo na te towary ponieważ one są jakieś niezdrowe czy niebezpieczne czy coś w tym stylu, więc oni utylizują tą żywność, żeby obywatele się nie truli. Coś w końcu trzeba było wymyślić, żeby nałożyć bez powodu embargo na Zapomniałeś z jakiego powodu oni niszczą tą żywność. Przecież on wprowadził embargo na te towary ponieważ one są jakieś niezdrowe czy niebezpieczne czy coś w tym stylu, więc oni utylizują tą żywność, żeby obywatele się nie truli. Coś w końcu trzeba było wymyślić, żeby nałożyć bez powodu embargo na żywność.
~asdel
Polska wyprodukowała w zeszłym sezonie ok 3000000000 kg jabłek zniszczono wg tego artykułu 19500 kg
Artykuł napisany chyba na zamówienie MOSKWY jak dbają o swoje embargo, jak są skuteczni.
A my komentująć, (ja też) tylko robimy im dobrze
To woda na ich piarowy młyn
Trole tak trzymać będzie premia
~ron
Ministrze WASZCZYKOWSKI --- Larum grają a ty nie protestujesz. Przecież niszczą polska patriotyczną żywność i to CZYIMI RĘKOMĄ !!!!!!!
~awis
DOBRA KETLING nie udawaj -he,he.
~witia
Panie ministrze odwagi-pół Sejmu za Panem stoi
~dfdf
polskie piekarnie codziennie wywalają dziesiątki ton pieczywa do kosza i co ? płacze ktoś z tego powodu ? widzicie problem tam gdzie go nie ma a problem jest w naszej pięknej Polsce...
~BANDERszenko
Co niektórzy na tym forum dostaja orgazmu po zniszczeniu kilku jabłek . Och jak łatwo was podniecić .

Powiązane: Rosja blokuje import polskiej żywności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki