REKLAMA

Rosja: krewni aresztowanego pułkownika policji mieli w bankach 300 mln euro

2016-09-14 11:03
publikacja
2016-09-14 11:03

Krewni aresztowanego w weekend w Moskwie pułkownika policji odpowiadającego za walkę z korupcją Dmitrija Zacharczenki mieli rachunki bankowe za granicą, na których znajdowało się 300 mln euro - poinformowały w środę rosyjskie media.

Rosja: krewni aresztowanego pułkownika policji mieli w bankach 300 mln euro / fot. Russian Look / FORUM

Jak podał portal RBK, pieniądze znajdowały się na rachunkach firm zarejestrowanych w rajach podatkowych na nazwisko ojca aresztowanego funkcjonariusza. Według źródeł w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB) chodzi o łącznie 300 mln euro zdeponowanych na sześciu rachunkach w banku Rothschild i genewskim oddziale Dresdner Banku.

Obecnie wyjaśniane jest pochodzenie tych pieniędzy. Według źródeł w FSB zapewne nie są to tylko, jak przypuszczano wcześniej, środki pochodzące z Nota-Banku, który pozbawiono licencji w zeszłym roku.

Zacharczenko tymczasowo pełnił obowiązki wicenaczelnika jednego z wydziałów Głównego Zarządu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Przeciwdziałania Korupcji MSW Rosji. Podczas rewizji w jego samochodzie, gabinecie i należącym do niego mieszkaniu znaleziono milionowe kwoty w dolarach i euro. Przejęto łącznie około 9 mld rubli, czyli prawie 139 mln dolarów. Zacharczenko zapewnił w sądzie, że nie ma nic wspólnego z tymi pieniędzmi.

Aresztowanemu przedstawiono dotąd zarzuty dotyczące nadużycia stanowiska i przeszkadzania w prowadzeniu wstępnego śledztwa oraz przyjęcia łapówki w wysokości 7 mln rubli (ok. 108 tys. dolarów).

Latem zatrzymani zostali właściciele Nota-Banku i jego była dyrektor ds. finansowych; według śledztwa wyprowadzili oni z banku 26 mld rubli (ponad 400 mln dolarów).

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ulb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Chipek
Szwajcarzy to naród złodziei i mafijnych bankowych struktur. Ten szwajcarski narodek powinien być wyrzucony z Europy.
~Andy
Dima znal sie na biznesie korupcyjnym jak malo inny. Ale chyba nic mu nie zrobia powaznego bo za duzo wie. Ewentualnie natknie sie na seryjnego samobojce.
~Jary
Od razu wałczył z korupcją, on walczył z konkurencją swoich protegowanych.
~xRTm
Ciekawi mnie czy on naprawdę brał, czy może po prostu nastąpił na odcisk nieodpowiedniej osobie i mu podłożyli kilka świnek.
~Andy
Oczywiscie, ze bral. Bral dzialke od tych juz skorumpowanych, zeby siedzial cicho. W koncu z racji funkcji mial papiery na wszystkich. Znal wszystkie kruczki. Dziwi mnie tylko, ze tak duzo gotowki trzymal w domu. To musialo zajmowac cala szafe
~endi
U nas pewnie jest tak samo tylko każdy dostaje swoją dolę więc jest na razie spokój ...
~kresy24pl
Przyjechał z Rosji walczyć w Donbasie o „wielobiegunowy świat”. Do „zwyczajnych Ukraińców” apeluje: Bracia, tylko z Rosją macie przyszłość! Wystąpienie nagłaśniają separatystyczne prokremlowskie media. Te same, które przekonują międzynarodową opinię publiczną, że na wschodzie Ukrainy toczy się… wojna Przyjechał z Rosji walczyć w Donbasie o „wielobiegunowy świat”. Do „zwyczajnych Ukraińców” apeluje: Bracia, tylko z Rosją macie przyszłość! Wystąpienie nagłaśniają separatystyczne prokremlowskie media. Te same, które przekonują międzynarodową opinię publiczną, że na wschodzie Ukrainy toczy się… wojna domowa.

Zasadnicza, „geopolityczna” treść przemowy przed kamerą „dobrowolca z Rosji” (około ¾ wystąpienia) jest apelem do Ukraińców o to, aby przemyśleli „swoje podejście do życia”, „wyrwali się spod wpływu Ameryki” i wybrali w miejsce obecnego inny rząd, „który będzie sprawować władzę w ich własnym interesie, a nie gospodarzy zza oceanu”.
Gdyby się jednak Ukraińcy na to sami nie zdobyli, frontowy ideolog zapowiada: „Jestem stuprocentowym ochotnikiem z Rosji. Kiedy mnie zabraknie, na moje miejsce przyjdzie dwóch kolejnych Rosjan, a po nich – następnych czterech Rosjan. I tak będzie bez końca, aż Ukraina całkiem się rozpadnie”…
~men
Zamknęli go bo nie odpalał działki dla Putina.
~polovirus
MSV przeciw FSB 0:1. Wspólna kasa jednego z działów MSV przepadła na rzecz FSB.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki