REKLAMA
SPRAWDŹ

Resort pracy odpiera zarzuty o nadmierny przyrost pracowników

2012-08-22 09:16
publikacja
2012-08-22 09:16
Szef resortu pracy nie zgadza się z zarzutami opozycji o dużym wzroście liczby pracowników w podległych mu jednostkach. Poseł PiS Przemysław Wipler, opierając się na danych ministerialnych, wskazał, że w ciągu 4 lat zatrudnienie w ministerstwie i Ochotniczych Hufcach Pracy zwiększyło się dwukrotnie, do 3 tysięcy osób.

Według ministra Władysława Kosiniak - Kamysza w ministerstwie liczba zatrudnionych się nie zwiększyła od 6 lat. I wynosi 780 osób. Wzrost, ale nie tak duży może dotyczyć OHP, ale wynika on z nałożenia nowych funkcji, jak obsługa dotacji unijnych.

»Urzędnik zarabia o jedną trzecią więcej niż ty

Minister pracy zapewnił, że trwają prace nad reformą górniczych emerytur. Podkreślił, że styczniowy termin na wprowadzenie zmian jest wciąż realny. Zgodnie z zapowiedziami premiera, ma dojść do ograniczenia górniczych przywilejów emerytalnych. Nie będą one dotyczyły jedynie pracujących bezpośrednio przy wydobyciu.

IAR/Trójka/łp/buch
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~kolo bolo
prawidlowa proporcja w socjaliznie (etatystycznej dyktaturze biurokratycznej, do wyboru) to ok. 1 "urzędnik" d/s bezrobocia i powiazanych "programów" (dojenia podatnika na rzecz kolesi) na 1 bezrobotnego, wiec "resort pracy" na pewno ma rację.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki