REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Raisemana: GPW stawia na gry, blockchain i crowdfunding

2020-09-25 10:37
publikacja
2020-09-25 10:37

Raisemana – tak nazywała będzie się platforma crowdfundingowa, którą wraz z partnerami uruchomi Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. To pierwszy etap wdrażania inicjatywy GPW Private Market.

Raisemana: GPW stawia na gry, blockchain i crowdfunding
Raisemana: GPW stawia na gry, blockchain i crowdfunding
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Szczegóły inicjatywy poznamy w czasie prezentacji zapowiedzianej na poniedziałek 28 września o 11:00. W zaproszeniu na to wydarzenia znalazła się już jednak garść informacji o platformie Raisemana. Jej nazwa to gra słów: „raise” (w tym kontekście „zebrać”) oraz „mana” (potocznie energia lub moc w grach komputerowych).

- Dzięki platformie będzie można pozyskać realne pieniądze na produkcję oraz dystrybucję konkretnego tytułu gry, bez względu na rodzaj platformy, na której tytuł ma być dystrybuowany – czytamy na stronie inicjatywy, której współtwórcami oprócz GPW są spółka INC oraz Codeaddict działający w ramach spółki BitEvil.

Jak czytamy, „Raisemana to platforma crowdfundingowa, za pomocą której spółki/studia gamingowe mogą pozyskać finansowanie na konkretną grę komputerową lub inne dobra cyfrowe”.

- W zamian za finansowanie wspierający otrzyma określony udział w przychodach netto z danej gry przez określony czas. Platforma odróżnia się od crowdfundingu udziałowego tym, że umożliwia inwestowanie nie w udziały czy akcje spółki, ale w procent przychodów netto z danego projektu w określonym czasie. Wsparcie konkretnego projektu w zamian za udział w przychodach pozwala inwestorowi wpłacić środki dedykowane projektowi, który mu się podoba i w który wierzy, bez konieczności brania na siebie ryzyka działalności całej spółki – dodano.

Uruchomienie platformy Raisemana ma stanowić pierwszy etap wdrażania inicjatywy GPW Private Market, która ma docelowo być platformą obrotu wtórnego „stokenizowanymi” aktywami cyfrowymi. Zapowiedź stworzenia takiej platformy padła dwa lata temu w momencie ogłoszenia przez GPW strategii do 2022 r.

- Platforma GPW Private Market ma docelowo uzupełnić giełdową ofertę dla spółek, które są na zbyt wczesnym stadium rozwoju, żeby wejść na NewConnect lub Rynek Główny – argumentuje GPW.

Więcej o platformie w poniedziałek 28 września opowiedzą prezes GPW Marek Dietl oraz CEO Raisemana platformy Kamil Stanek, główny akcjonariusz i w przeszłości członek zarządu BitEvil. Początek prezentacji o 11:00.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki