REKLAMA

Rafał Bochenek nowym rzecznikiem rządu

2016-01-08 19:18
publikacja
2016-01-08 19:18

Rafał Bochenek zastąpi Elżbietę Witek na stanowisku rzecznika prasowego rządu - poinformowała premier Beata Szydło podczas piątkowego noworocznego tweetupu - spotkania z dziennikarzami i internetowymi liderami opinii.

Rafał Bochenek, nowy rzecznik rządu / fot. Adam Chełstowski / FORUM
"Do biało-czerwonej drużyny rządu PiS i Zjednoczonej Prawicy, do drużyny medialnej dołączy nowa osoba (...), Rafał Bochenek, wychowanek Elżbiety Witek" - powiedziała Szydło.

Premier wyjaśniła, że zapraszając Witek do współpracy, poprosiła ją, aby zgodziła się objąć stanowisko szefa jej gabinetu politycznego, ale także "przez jakiś czas" rzecznika rządu. Jak powiedziała premier, Witek zgodziła się, że będzie pełnić funkcję rzeczniczki najwyżej przez miesiąc, tłumacząc, że nie da się wszystkiego robić na raz.

Premier zapowiedziała ponadto zmianę struktury Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby instytucja ta była nowoczesna, przystawała do obecnych czasów i by była odpowiedzią na nowe wyzwania. "W tej chwili ta zmiana jest przygotowana i duży nacisk kładziemy w tej zmianie na informacje, na stworzenie takich komórek, które będą zajmowały się właśnie informowaniem, planowaniem, strategią. To wszystko wymaga takiego zebrania w całość, koordynacji. To spadnie znowu na Elżbietę Witek (...), na pewno da radę, bo my wszyscy dajemy radę" - mówiła premier.

Ustępująca rzeczniczka powiedziała, że nie da się pogodzić jednej i drugiej funkcji. Wyjaśniła, że musi mieć więcej czasu, aby wspierać premier i być szefem jej gabinetu politycznego. (PAP)

mmu/ jra/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Jacenty
"Większość polskich wiejskich gmin ma lepsze zaplecze intelektualne i organizacyjne", "prawie przedszkolak", "Kiedy ten Babsztyl skończy z tymi frazesami ?" i inne... Chyba pomyliliście portale. Ta strona jest dla ludzi myślących a nie dla agitatorów politycznych. Niech zgadnę?: "petrusie" "Większość polskich wiejskich gmin ma lepsze zaplecze intelektualne i organizacyjne", "prawie przedszkolak", "Kiedy ten Babsztyl skończy z tymi frazesami ?" i inne... Chyba pomyliliście portale. Ta strona jest dla ludzi myślących a nie dla agitatorów politycznych. Niech zgadnę?: "petrusie" czy "pełowcy" właśnie działają??? Pozdrawiam myślących.
~Buffon
Nie nadawałby się nawet na trzeciego pomocnika drugiego asystenta Urbana, prawie przedszkolak
~Wtajemniczony
W Pisie dobra zmiana to nocna zmiana
~kelner
Gdzie te czasy Jerzego Urbana?
~howgh
Kiedy ten Babsztyl skończy z tymi frazesami ? Bialo-czerwona drużyna. Pitu pitu. To nie kampania, skończy z tymi głodnymi tekstami.
~leo
Cały ten " zapracowany " rząd Szydło przypomina mentalnie i intelektualnie co najwyżej poczynania Koła Gospodyń Wiejskich z Koziej Wólki nie ubliżając Koziej Wólce.
Większość polskich wiejskich gmin ma lepsze zaplecze intelektualne i organizacyjne.
Rząd jest sterowany NADRZĘDNYMI wytycznymi JK - asa
Cały ten " zapracowany " rząd Szydło przypomina mentalnie i intelektualnie co najwyżej poczynania Koła Gospodyń Wiejskich z Koziej Wólki nie ubliżając Koziej Wólce.
Większość polskich wiejskich gmin ma lepsze zaplecze intelektualne i organizacyjne.
Rząd jest sterowany NADRZĘDNYMI wytycznymi JK - asa z Żoliborza - to wiele wyjaśnia: ludzie inteligentni nie dają się ręcznie sterować no i nikt inteligentny się tam nie pcha.

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki