REKLAMA

Radziwiłł: Powrót do idei "podatku Religi"

2016-02-26 03:12
publikacja
2016-02-26 03:12

Minister zdrowia chce, aby ofiary wypadków samochodowych były leczone z polis sprawców. Doktor Konstanty Radziwiłł powiedział IAR, że resort pracuje nad powrotem do idei "podatku Religi". Wyjaśnił, że nie chodzi o dodatkowy podatek, ale finansowanie z polis Odpowiedzialności Cywilnej kierowców nie tylko strat materialnych w zniszczonych samochodach, znakach drogowych, budynkach, ale także straty zdrowotne, czyli leczenie i rehabilitację ofiar wypadków.

Radziwiłł: Powrót do idei "podatku Religi" / fot. Marek Kuwak / FORUM

Minister Radziwiłł zapowiada, że w ciągu kilku miesięcy powinien być gotowy projekt ustawy w tej sprawie.

Tak zwany podatek Religi został wprowadzony w 2007 roku przez ówczesnego ministra zdrowia, nieżyjącego już profesora Zbigniewa Religę. Wynosił 12 procent, co oznaczało, że firmy ubezpieczeniowe przekazywały co miesiąc do Narodowego Funduszu Zdrowia 12 procent składek OC płaconych przez kierowców. Z tych pieniędzy miały być leczone ofiary wypadków drogowych. Podatek został wycofany w 2008 roku przez ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Joanna Stankiewicz/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~wf
Wszelkie realizowane pomysły tego pana mają na celu wyłącznie zwiększenia pensji lekarzy oraz zmniejszenie ich odpowiedzialności wobec pacjenta.
~turkuć
A co z brakiem ubezpieczeń w górach i udzielaniem pomocy przez GOPR za ktore placą podatnicy?
~vacek
GOPR jest finansowany również z pieniędzy sponsorów i z 1% przekazywanego przez podatników. Ponadto GOPR otrzymuje część z kasy za bilety wstępu do górskich parków narodowych.
Dodatkowe ubezpieczenie w górach niewiele by dało (nie ma możliwości tego egzekwować, ratownicy nie mogą odmówić pomocy, nawet jeżeli
GOPR jest finansowany również z pieniędzy sponsorów i z 1% przekazywanego przez podatników. Ponadto GOPR otrzymuje część z kasy za bilety wstępu do górskich parków narodowych.
Dodatkowe ubezpieczenie w górach niewiele by dało (nie ma możliwości tego egzekwować, ratownicy nie mogą odmówić pomocy, nawet jeżeli dana osoba nie jest ubezpieczona), w dodatku zarobiłaby na tym przede wszystkim firma ubezpieczeniowa, a nie sam GOPR
~csc
PiS przeciw podwyżce kwoty wolnej do 8 tys. zł!!!!!!!!!!!!!
~Hiob
jak masz dwójkę dzieci to twoja kwota wolna od podatku to około 35 ty zł
(przy programie 500+). Ale to trzeba umieć liczyć,
~aga
pis to takie po tylko w gorszym wydaniu
~ccc odpowiada ~Hiob
a jak nie masz to co?? a takich ludzi co nie mają są miliony ...
~endi odpowiada ~Hiob
Jak masz dwójkę dzieci jedno w wieku 18 lat , drugie właśnie co się urodziło to nie dostaniesz złamanego grosza . Co do samego podatku Religii uważam go za jak najbardziej słuszny
~a2n2 odpowiada ~endi
Zdajesz sobie sprawe ze zaplacicsz go w OC? Jestem mimo wszystko za, pod warunkiem ze oplaty za ZUS pojda 12% w dol.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki