REKLAMA

LOT szuka prezesa. Rada nadzorcza ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne

2021-02-25 09:43
publikacja
2021-02-25 09:43
fot. Krystian Maj / FORUM

Rada nadzorcza LOT Polish Airlines wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na prezesa spółki - czytamy na stronach internetowych Ministerstwa Aktywów Państwowych. Kandydaci zgłoszenia mogą przesyłać do 3 marca br., powinni mieć co najmniej 1-roczne doświadczenia w branży lotniczej.

Jak czytamy w ogłoszeniu, rada nadzorcza LOT Polish Airlines wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki, która ma siedzibę w Warszawie; jej kapitał zakładowy to 100 tys. zł.

Kandydat ubiegający się o to stanowisko powinien przedłożyć kwestionariusz osobowy, życiorys zawodowy (CV), zawierający opis dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć w pracy zawodowej, złożony w oryginale; list motywacyjny oraz odpowiednie oświadczenia m.in. dotyczące korzystania z pełni praw publicznych czy posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych.

Do zgłoszenia powinny zostać dołączone także dokumenty potwierdzające posiadanie: wykształcenia wyższego lub wykształcenia wyższego uzyskanego za granicą, uznanego w Rzeczypospolitej Polskiej; co najmniej 5-letniego okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek, w tym co najmniej 1-rocznego doświadczenia w branży lotniczej; co najmniej 3-letniego doświadczenia na stanowiskach kierowniczych albo wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Kandydaci ubiegający się o fotel prezesa LOT Polish Airlines zgłoszenia mogą nadsyłać do 3 marca 2021 r. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 10 marca br.

W toku rozmowy kwalifikacyjnej oceniane będą w szczególności m.in. wiedza o zakresie działalności LOT Polish Airlines oraz o sektorze, w którym działa spółka; znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz znajomości zasad nadzoru właścicielskiego; znajomości zasad planowania zadań i zasobów; znajomość języka angielskiego i polskiego.

W lipcu 2020 r. wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki w odpowiedzi na interpelację poselską napisał: "Odpowiadając na pytanie dot. powstania LOT Polish Airlines, Polska Grupa Lotnicza wskazała, że podmiot ten powstał w celu porządkowania działalności operacyjnej w Grupie Kapitałowej PGL. Ponadto PGL poinformowała, że nie są planowane działania zmierzające do ogłoszenia upadłości Polskich Linii Lotniczych LOT".

Polska Grupa Lotnicza jest też właścicielem 100 proc. akcji PLL LOT. Jedynym akcjonariuszem PGL jest Skarb Państwa, a prawa z akcji w tej spółce wykonuje Minister Aktywów Państwowych.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
andiauae
Proponuje na to stanowisko patriotke i prawdziwa Polke, Pania mecenas Joanne Modzelewska, znajaca LOT od podszewki, pracujaca tam przez dlugie lata. Walczaca o zachowanie polskosci LOT-u. Zwiazana rodzinnie z LOT-em (ojciec byl pilotem).
pstrzezek
No bez przesady że nie mogą kogoś znaleść wśród tego tłumu kompetentnych inaczej. Ja wiem że Sasin i Suski już są zajęci ale kolejka do korytka jest znacznie dłuższa
meryt
pstrzezek 'No bez przesady że nie mogą kogoś znaleść"

Daj im szansę :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki