REKLAMA

Premier powołał zespół do opracowania regulacji dotyczących REIT-ów

2021-04-29 18:04
publikacja
2021-04-29 18:04
Premier powołał zespół do opracowania regulacji dotyczących REIT-ów
Premier powołał zespół do opracowania regulacji dotyczących REIT-ów
fot. Adam Guz / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Premier Mateusz Morawiecki powołał międzyresortowy zespół do opracowania regulacji dotyczących podmiotów inwestujących w najem nieruchomości - wynika z zarządzenia opublikowanego w czwartek w Monitorze Polskim.

Z zarządzenia dowiadujemy się, że zadaniem zespołu będzie opracowanie rekomendacji dla założeń legislacyjnych, a także propozycji rozwiązań dot. podmiotów inwestujących w najem nieruchomości.

W skład zespołu wchodzić będą przedstawiciele m.in. ministra finansów, ds. gospodarki, UOKiK oraz KNF. Na prawach członka w zespole mają zasiadać ponadto przedstawiciele prezesów: NBP, BGK, GPW oraz PFR.

Zgodnie z zarządzeniem przewodniczący zespołu w charakterze doradców będzie mógł również zaprosić innych przedstawicieli administracji rządowej, organizacji czy ekspertów, których wiedza i doświadczenie mogą być wykorzystane w realizacji zadań zespołu. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
demeryt_69
Kiedy komisja badająca okazyjne zakupy gruntów PO-kościelne w rejonie Wrocka? Szalom!
jpelerj
Coś mi się wydaje, że to otwieranie drzwi dla pseudo-katastru. Przecież nikt się nie wzburzy, jak podatek zapłacą wynajmujący po kilka/kilkanaście nieruchomości, a potem będzie się tylko obniżało liczbę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki