Putin zmieni prawo dla Angeliny Jolie

Władimir Putin kpi z amerykańskich aktorów. Prezydent Rosji obiecał cofnąć zakaz adopcji rosyjskich sierot przez amerykańskie rodziny - w zamian za... ślub Angeliny Jolie z Bradem Pittem.

Zakaz nazywany "ustawą Jakowlewa" to odpowiedź Moskwy na przyjętą przez Waszyngton "ustawę Magnitskiego". Amerykańskie prawo wprowadza sankcje wizowe wobec Rosjan łamiących prawa człowieka. Obie ustawy odbiły się głośnym echem w świecie. Amerykanie będą zakazywać wjazdu do USA oraz blokować zagraniczne konta rosyjskich funkcjonariuszy zwalczających opozycję i łamiących prawa człowieka. W odpowiedzi Rosjanie przyjęli ustawę zabraniającą adopcji rosyjskich sierot przez amerykańskie rodziny.

Znana aktorka Angelina Jolie zwróciła się do prezydenta Władimira Putina, aby cofnął zakaz. Ten, według gazety "Wzgliad", zapowiedział, że jest gotów zmienić prawo, jeśli Jolie weźmie ślub z Bradem Pittem w centrum Moskwy lub Sankt Petersburga.

"Ustawa Jakowlewa" dotyczy nie tylko kwestii adopcyjnych, ale represjonuje też obywateli innych państw naruszających prawa Rosjan. Zakazuje również finansowania rosyjskich organizacji przez zagraniczne fundacje.Informacyjna Agencja Radiowa (AR)/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil