REKLAMA

Putin grozi militarnie UE i NATO?

2014-09-18 05:34
publikacja
2014-09-18 05:34
FORUM

Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" dotarł do zapisu rozmów na ten temat, jakie Poroszenko odbył z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Źródło: FORUM

Barroso był w Kijowie w miniony piątek. Jak donosi "Sueddeutsche Zeitung" Petro Poroszenko opowiedział mu wówczas o jednej z rozmów z prezydentem Rosji. Władimir Putin miał w niej oświadczyć, że gdyby chciał, to w ciągu dwóch dni rosyjskie wojska mogłyby się znaleźć nie tylko w Kijowie, ale też w Rydze, Wilnie, Tallinie, Warszawie czy Bukareszcie.

Redakcja "SZ" dotarła do streszczenia rozmowy Poroszenko-Barroso sporządzonej przez służbę zagraniczną UE.

Gazeta podkreśla, że Putin dotychczas powstrzymywał się od grożenia interwencją wojskową, chociaż podczas wcześniejszej rozmowy telefonicznej z Barroso miał powiedzieć: "Gdybym chciał, byłbym w ciągu dwóch tygodni w Kijowie".

Szef KE poinformował o tej wypowiedzi szefów państw i rządów UE pod koniec sierpnia. Kreml skrytykował go za ujawnienie treści prywatnej rozmowy.

W rozmowach z Poroszenką Putin ostrzegał go, by nie liczył za bardzo na UE. Prezydent Rosji twierdził, że dzięki swoim dwustronnym kontaktom jest w stanie doprowadzić do powstania "blokującej mniejszości" w Radzie Europejskiej, która uniemożliwi podjęcie niekorzystnych dla Rosji decyzji. Jak tłumaczy "SZ", Putin liczył zapewne na rosnący opór przeciwko sankcjom. Słowacja, Bułgaria, Węgry czy Cypr niechętnie godzą się na ich kontynuację.

Z dokumentów służby zagranicznej UE wynika też, że odłożenie do 2016 roku terminu wejścia w życie umowy o strefie wolnego handlu między Ukrainą a UE jest zgodne z porozumieniem zawartym między Putinem a Poroszenką.

PAP/lep/ zab/ kar/Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/zr


Źródło:Bankier24
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (123)

dodaj komentarz
~Sierioża
ktoś trafnie powiedział, ze sprawę na Białorusi może załatwić jeden człowiek. Wydaje się, że ta sama opinia dobrze pasuje do Rosji. Wiecie kim jest ten człowiek????? Podpowiem: dobry snajper!
~mccusa
Czyzby swiata zapomnial o takich malych detalach jak rosyjska ekonomia, ktora jest mniejsza niz ekonomia jednego tylko stanu amerykanskiego KALIFORNII. To sa zalosne podrygi, bardzo niebezpieczne, niemniej ukazujace desperacje rosji. Biedny lilipucin tak jest zaabsorbowany Ukraina, ze nie zauwazyl, ze cala syberia, przechodzi w Czyzby swiata zapomnial o takich malych detalach jak rosyjska ekonomia, ktora jest mniejsza niz ekonomia jednego tylko stanu amerykanskiego KALIFORNII. To sa zalosne podrygi, bardzo niebezpieczne, niemniej ukazujace desperacje rosji. Biedny lilipucin tak jest zaabsorbowany Ukraina, ze nie zauwazyl, ze cala syberia, przechodzi w rece Chin. Syberia, ukradziona Chinczykom tylko sto lat temu, przechodzi w rece Chin bez oddania jednego strzalu. Armia ruska jest juz w 50% nie tylko muzulmanska, ale co wazniejsze, Centralno-Azjatycka, jezyk rosyjski to oczywiscie lokalna gwara. 34 late po inwazji na Afganistan, Afganczycy w dalszym ciagu zabijaja ruskich, nie bronia i rakietami, a afganska heroina. Jeden milion ruskich smiertelnych ofiar rocznie - to nazywa sie upadek ruskiej imperii..
~o_czym_bredzisz
usraelskie ekonomie sa tuczone na dlugach ktorych nie splaca, podparte papierem bez pokrycia tzw USD; ile zer jest w trylionie? no to dodaj teraz 700
~Miquel
PRZERAZAJACE ILU U NAS RUSKICH. NIE CHCEMY ICH KOMENTARZY. NIECH SOBIE WYJADA JAK IM SIE NIE PODOBA
~Robunio
Putin jest realnym zagrożeniem. Co by nie mówić to Rosja a nie byle kto. Wszyscy wiemy kim jest Putin ale nalezysie z nim liczyć.Ten naród zawsze miał Cara i nie piszcie bzdur.Rosja nie jest az tak biedna.Podobnie zaczynały sie wszystkie wojny. A nacjonalozm przybrał na sile.
~bolanda
WIELKIE Brawa, dla Rosji i Mr Putina - Wielkie BRAWA !!!!!!!
~mccusa
bolanda, wielkie brawa to cudowne widziec ruska armie, ktora zre psie jedzenie - Bielka i Strielka - to cudowne, ze ruska armia jest nie tylko w 50% muzulmanska ale rowniez centralno-azjatycka, toa cudowne, ze moskwa to 'muzulmankiy gorodok', to cudowne, ze ruski jezyk to juz lokalna gwara, ktorej nikt nie uzywa. A co najbardzie bolanda, wielkie brawa to cudowne widziec ruska armie, ktora zre psie jedzenie - Bielka i Strielka - to cudowne, ze ruska armia jest nie tylko w 50% muzulmanska ale rowniez centralno-azjatycka, toa cudowne, ze moskwa to 'muzulmankiy gorodok', to cudowne, ze ruski jezyk to juz lokalna gwara, ktorej nikt nie uzywa. A co najbardzie cudowne to fakt, ze 34 lata po inwazji na Afganistan, Afganczycy w dalszym ciagu morduja ruskich - nie bronia i rakietami - a afganska heroina - jeden milion ruskich umiera rocznie od przedawkowania afganskiej heroiny. Nalezy dodac, ze po wyjsciu NATO i USA z Afganistanu liczba ruskich trupow dzieki afganskiej heroiny wzrosnie do czterech milionow rocznie....WIELKIE brawa!!!!!!!!!!!!!!
~rychor
ty pierdzielony pomyleńcu, jedź do niego na doradzcę duzowies zo Polsce za niemca nazywało sie takich volksdeutsch'mi a ciebie jak nazwać? volksrucholami, myslisz padalcu ze ocalejesz jakten idiota uruchomi co nieco??pomyśl zanim coś zidiociałego napiszesz żresz na razie Polski chleb, więc szanuj karme.
~Konrad
Putin nie ma innego wyjścia niż rozszerzyć agresję na inne kraje. Teraz-po embargu-zostaje mu tylko armia. Tam nie ma już żadnej składnej gospodarki ani perspektyw.... Sączy się jeszcze gaz ale powoli go nie lubimy w UE.To realne zagrożenie dla nas. Wydatki na zbrojenia w końcu pogrążą kraj w zapaści ekonomicznej i Putin nie ma innego wyjścia niż rozszerzyć agresję na inne kraje. Teraz-po embargu-zostaje mu tylko armia. Tam nie ma już żadnej składnej gospodarki ani perspektyw.... Sączy się jeszcze gaz ale powoli go nie lubimy w UE.To realne zagrożenie dla nas. Wydatki na zbrojenia w końcu pogrążą kraj w zapaści ekonomicznej i Putin musi zdążyć na czas uruchomić swój potencjał, by utrzymać się u władzy. On się przed tym nie cofnie! Zdaje sobie sprawę z tego Cameron i dlatego desygnował Tuska na Prezydenta UE. Może coś z tym Unia do spółki z NATO zrobi...
~jurand
Co tak Cię bolą wydatki i "zapaść" Putina??? Patrz na swoje wydatki !!! Polska, już dawno SIĘ ZAPADŁA !!!!!

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki