REKLAMA

Putin: Rosja nie zmieni polityki modernizacji sił zbrojnych

2016-06-28 18:13
publikacja
2016-06-28 18:13
Putin: Rosja nie zmieni polityki modernizacji sił zbrojnych
Putin: Rosja nie zmieni polityki modernizacji sił zbrojnych
fot. Vasily Maximov / / FORUM

Prezydent Władimir Putiin zapewnił we wtorek na spotkaniu z absolwentami uczelni wojskowych, że obrany przez Rosję kierunek modernizacji sił zbrojnych pozostanie niezmienny i że armia będzie wyposażana w nowoczesne uzbrojenie, sprzęt i środki łączności.

Na spotkaniu z ponad 700 oficerami, którzy ukończyli uczelnie wojskowe z wyróżnieniami i medalami Putin wymienił wzmocnienie sił zbrojnych wśród najważniejszych realizowanych obecnie zadań. "Nowoczesna, dobrze wyposażona, mobilna armia i flota to gwarancja suwerenności (...), to istotny argument przeciwko wszelkim próbom prowokacji, szantażu, czy presji na nasz kraj" - powiedział.

Podkreślił, że "strategiczny kurs na modernizację i doskonalenie sił zbrojnych pozostanie niezmienny". Zapowiedział dalszą "optymalizację struktury i liczebności" rosyjskiej armii i floty. Armia, jak zapowiedział, nadal będzie wyposażana "w perspektywiczne modele uzbrojenia i sprzętu", przy czym nacisk położony będzie na najnowszą precyzyjną broń, nowoczesny sprzęt i środki łączności.

Putin zwrócił uwagę, że na sali są oficerowie, którzy w najbliższym czasie zasilą szeregi sił porządku publicznego i służb specjalnych. Ocenił, że w ostatnich latach w wielu sferach siły te działają skutecznie, jednak "trzeba iść naprzód" i osłabiać możliwości działania "terrorystów i - ekstremistów".

Rosyjski prezydent zapewnił, że władze będą robić wszystko co możliwe, by podwyższyć prestiż i status wojskowych. Według jego słów mimo trudności gospodarczych żołnierzom zapewnia się stałe mieszkania; klucze do nowych mieszkań otrzymało 12,5 tys. ludzi, a dopłaty do mieszkań - 14,5 tysiąca.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki