REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Weekend bez dostępu do bankowości online i bankomatów. Lepiej zrób przelew wcześniej

Marcin Kaźmierczak2022-01-14 12:48redaktor Bankier.pl
publikacja
2022-01-14 12:48
Weekend bez dostępu do bankowości online i bankomatów. Lepiej zrób przelew wcześniej
Weekend bez dostępu do bankowości online i bankomatów. Lepiej zrób przelew wcześniej
fot. lucadp / / Shutterstock

Niedostępna bankowość internetowa, utrudnienia przy przelewach natychmiastowych i brak usługi Blik – tak rysuje się obraz przerw technicznych w bankach. Jak co tydzień na łamach Bankier.pl sprawdzamy, które banki zapowiedziały przerwy techniczne na weekend.

ING Bank Śląski – brak dostępu do bankowości online

W najbliższy weekend utrudnienia będą czekały m.in. na klientów ING Banku Śląskiego. W nocy z soboty na niedzielę (15/16 grudnia) od godz. 0.00 do 5.30 utrudniona będzie obsługa kart w systemie ING Business, korzystanie z usług powierniczych (e-Custody) oraz z części wniosków.

Jak informują przedstawiciele banku, niemożliwe będzie wykonanie przelewu środków z rachunku karty kredytowej. Nie będą realizowane także operacje na kartach w bankowości elektronicznej.

W czasie prac serwisowych niemożliwe będą także płatności kartami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, aktywowanie kart, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN, przypisywanie kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile oraz dodawanie kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Gamin Pay i Google Pay).

Z kolei w sobotę (15 stycznia) pomiędzy godz. 8.00 a 20.00 niedostępny będzie także moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

Przerwa techniczna w Banku Pekao

W najbliższy weekend prace serwisowe będą realizowane także przez Bank Pekao. W nocy z soboty na niedzielę (15/16 stycznia) od godz. 0.00 do 5.30 nie będzie działała bankowość internetowa. Klienci banku nie będą mogli zalogować się do serwisu Pekao24 oraz skorzystać z aplikacji PeoPay, Pekao24makler oraz platformy eTrader Pekao.

Jak informuje bank na swojej stronie internetowej, w trakcie prac serwisowych karty i bankomaty będą działały prawidłowo.

Alior Bank – prace serwisowe

Z brakiem dostępu do bankowości internetowej w najbliższy weekend będą musieli radzić sobie również klienci Alior Banku. W nocy z soboty na niedzielę (15/16 stycznia) od godz. 23.00 do 4.30 niedostępny będzie serwis Alior Online oraz aplikacja Alior Mobile.

Jak informują przedstawiciele banku, czas niedostępności usług może ulec wydłużeniu.

Przerwa techniczna w mBanku

Brak dostępu do bankowości internetowej, ale także do bankomatów czeka w ten weekend na klientów mBanku. W nocy z soboty na niedzielę (15/16 stycznia) od godz. 2.00 do 8.00 nie będzie można płacić kartą. Niemożliwe będzie także wypłacenie gotówki z bankomatu.

Ponadto, również w nocy z soboty na niedzielę, od godz. 2.00 do 10.00 nie będzie działał serwis online banku oraz aplikacja mobilna. Tym samym nie będzie można także zapłacić online za zakupy w internecie ani zrealizować jakiejkolwiek innej operacji.

Bank Pocztowy - utrudnienia w korzystaniu z kart płatniczych

Również w nocy z soboty na niedzielę (15/16 stycznia) prace serwisowe będą prowadzone przez Bank Pocztowy. W związku z tym od godz. 4.00 do 8.00 mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z kart płatniczych.

W trakcie prac technicznych nie będzie możliwe także przyłączanie kart do portfeli cyfrowych (Xiaomi Pay, Garmin Pay, Apple Pay i Google Pay) oraz wykonywanie transakcji wymagających uwierzytelnienia poprzez kod SMS.

Przerwa techniczna w Nest Banku

Ostatnim z banków, którego klienci będą w weekend zmagali się z brakiem dostępu do bankowości internetowej jest Nest Bank.

Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej banku, od godz. 17.00 w sobotę (15 stycznia) do godz. 11.00 w niedzielę (16 stycznia) niemożliwe będzie wykonywanie przelewów, korzystanie z Blika, dokonywanie płatności w sklepach internetowych i potwierdzanie płatności za zakupy w internetcie, a także zmienianie limitów płatności w bankowości internetowej.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki