REKLAMA

Przejazdy kolejowe do likwidacji

2016-06-01 08:30
publikacja
2016-06-01 08:30

Zmniejsza się liczba przejazdów przez tory w Polsce. Kolejarze poinformowali, że w ciągu ostatnich trzech lat z mapy zniknęło tysiąc takich obiektów.

fot. Wojciech Matusik / / FORUM

Wiceprezes Polskich Linii Kolejowych Andrzej Pawłowski mówi, że likwidacja niektórych przejść poprawi bezpieczeństwo na torach. Zapewnił, że znikają przede wszystkim takie, które są rzadko używane. Zamiast nich powstają bezpieczniejsze przejścia. Pawłowski podkreślił, że wszystkie decyzje dotyczące likwidacji przejść są podejmowane po uzgodnieniu z władzami lokalnymi. Alternatywą do takich przejść jest wybudowanie bezkolizyjnego skrzyżowania, budowa nowego przejazdu w innej lokalizacji lub doprowadzenie drogi, która pozwoli na dojazd do najbliższego przejazdu.

Zlikwidowany ma być między innymi przejazd w okolicach miejscowości Lisewo w województwie kujawsko-pomorskim, na którym rok temu doszło do tragicznego wypadku. Pod pociąg wjechał wtedy samochód wiozący czteroosobową rodzinę. Zginęło dwoje dzieci.

Kolejarze poinformowali także, że w ciągu trzech lat zmodernizowali ponad 1500 przejazdów. Pieniądze na ten cel pochodzą między innymi z funduszy Unii Europejskiej. Celem modernizacji jest podwyższenie kategorii, a tym samym poprawa bezpieczeństwa. Takie przejścia są wyposażone w sygnalizację świetlną, a także w tak zwane półrogatki, które wstrzymują ruch na przejściu. Pawłowski dodaje, że w tym czasie wybudowano też ponad 250 skrzyżowań bezkolizyjnych. Kolejarze deklarują, że będą współpracować z drogowcami, by przejazdy były lepiej oznakowanie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/magos

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~jo44
nad czym tu się zastanawiać - trzeba zlikwidować wszystkie przejazdy jak najszybciej. Wszystkie! Utrzymywanie obecnego stanu rzeczy przy współczesnej technice to kretynizm, i są za niego odpowiedzialni z nazwiska i w pkp i zarządach drug etc, odpowiedzialni za śmierć ludzi, ich kalectwo... koszty wypadków. Trzeba by ich nad czym tu się zastanawiać - trzeba zlikwidować wszystkie przejazdy jak najszybciej. Wszystkie! Utrzymywanie obecnego stanu rzeczy przy współczesnej technice to kretynizm, i są za niego odpowiedzialni z nazwiska i w pkp i zarządach drug etc, odpowiedzialni za śmierć ludzi, ich kalectwo... koszty wypadków. Trzeba by ich zebrać do kupy i zrobić przejście przez pas startowy na lotnisku, żeby mogli bezpiecznie przechodzić z jednego końca w drugi, może wtedy zrozumieli by swoją ignorancję i głupotę zarazem..

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki