REKLAMA

Przedwyborcze wzrosty na Wall Street

2016-11-07 22:02
publikacja
2016-11-07 22:02

S&P 500 przerwał najdłuższą spadkową serię od 36 lat, w wigilię wyborów prezydenckich zyskując ponad 2%. Tak silne wzrosty powszechnie tłumaczono niedzielną decyzją dyrektora FBI, zwiększającą wyborcze szanse Hillary Clinton.

W niedzielę, na dwa dni przed wtorkowymi wyborami dyrektor FBI James Comey poinformował, że po przeczytaniu nowych e-maili nadal nie widzi postaw, aby postawić zarzuty kryminalne kandydatce demokratów.

fot. BRIAN SNYDER / / FORUM

Publikowane w poniedziałek sondaże dość zgodnie wskazywały na niewielką, mieszczącą się w granicach błędu statystycznego, przewagę Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem. Deja vu z przedednia czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii jest nie do uniknięcia. Rynki finansowe do ostatniej chwili nie wierzyły w Brexit, podobnie jak teraz wypierają możliwość wyboru Trumpa.

To właśnie percepcja rosnących szans na elekcję Clinton miała doprowadzić do wzrostów cen akcji,  spadku cen złota i wyraźnego umocnienia meksykańskiego peso. Większość analityków uważa, że gwarantująca zachowanie status quo kandydatka Partii Demokratycznej będzie dla rynków akcji lepszą opcją od nieprzewidywalnego Donalda Trumpa.

W grę wchodziły też czynniki natury statystyczno-technicznej. Po dziewięciu spadkowych sesjach z rzędu (była to najdłuższa spadkowa seria od roku 1980) S&P 500 odbił się od 200-sesyjnej średniej kroczącej. Po drugie, po tak długiej serii spadków kolejna sesja zakończona na minusie była po prostu mało prawdopodobna.

Ostatecznie po bardzo spokojnej sesji S&P 500 zyskał 2,22%, finiszując z wynikiem 2131,52 pkt. Nasdaq poszedł w górę o 2,37%, odrabiając straty z poprzednich dwóch sesji. Dow Jones po wzroście o 371 punktów (+2,08%) znalazł się na poziomie 18 259,60 pkt. Był to najlepszy dzień na Wall Street od ośmiu miesięcy.

Rynek imponował także swoją „szerokością”. Na NYSE spółek zwyżkujących było 6-krotnie więcej niż zniżkujących. Na Nasdaqu proporcja ta wyniosła prawie 5 do 1.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Człowiek
Kupuję dużo, piszę list, silny wzrost , zarabiam na opcjach , kursach ... Powiązania??? Aj, Aj..
~aa
Jak wygra Hilary to będzie taka sama marionetka jak u nas Szydło. Kto inny będzie osiągał za sznurki. Z dzieciństwa znam takie zabawki. Dzisiaj używają ich politycy
~Sfiks
Wygrana Hillary Clinton dla rynków to status quo. Natomiast wygrana Donalda Trumpa to silny skok ryzyka na świecie, co ta prezydentura ze sobą przyniesie.

~Sirius
Nie ma karpia że wygra Hilaria: Dobrze że wygra Hilaria bo świat jest na ścieżce do totalnego chaosu i ta wiedźma będzie się czuła bardzo swobodnie, bo to jej naturalne otoczenie. A Trumpa w zasadzie by było szkoda bo w gruncie rzeczy to poczciwy chłop.
~Orion
Naturalną wadą ziemian jest: Totalny kretynizm, prawdopodobnie wszczepiony nam przez obcych w celu naszej samo zagłady i przejęcia przez nich ziemi. Pozdrawiam: Obserwator z planety Akart.
~polka
widać, że nasi - Polacy - już tam byli na tym Akarcie skoro po polsku tam gadacie =)

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki