REKLAMA

Protest rolników w Warszawie. Odpalono race i petardy

2020-10-28 12:22
publikacja
2020-10-28 12:22
fot. Dariusz Szubiński / FORUM

W Warszawie rozpoczął się kolejny protest rolników przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt tzw. piątki Kaczyńskiego. Rolnicy odpalili race na pl. Zawiszy i zablokowali przejazd w tym miejscu. Występują utrudnienia w ruchu także w innych częściach miasta.

Rolnicy chcą, aby rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt. "Pokazujemy, że nie godzimy się na politykę rządu prowadzoną bez rozmów ze stroną społeczną! Obronimy! Nie będą wprowadzać szkodliwych dla nas ustaw. Nie ma zgody na #5dlazwierzat!" - napisali na swoim profilu w mediach społecznościowych organizatorzy.

W środę kilkudziesięciu rolników przyjechało na pl. Zawiszy. Odpalili race i petardy. Jak relacjonują obecni na miejscu reporterzy PAP, rolnicy mają ze sobą biało-czerwone flagi i tabliczki m.in z logo AGROunii. Samochody ustawili na skrajnym lewym pasie, a protestujący wysiedli z pojazdów i chodzą po jezdni. Protestujący rolnicy pojawili się również na Rondzie Dmowskiego.

Obecny na placu Zawiszy lider AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że zablokowane zostaną również rondo Dmowskiego, Zgrupowania AK "Radosław", plac Wilsona, trasa S7, a także wjazd do stolicy od strony Białegostoku. Zapowiedział też, że po około dwóch godzinach protestujący pojadą przed Sejm, a następnie przed siedzibę TVP.

Posted by Agrounia on Wednesday, October 28, 2020

Do protestów, jak dowiedziała się PAP, niebawem mają przyłączyć się taksówkarze, którzy mają zebrać się na Błoniach Stadionu Narodowego.

We wtorek o godz. 16 miało rozpocząć się posiedzenie sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która miała rozpatrzyć uchwałę Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Senat zaproponował 36 poprawek do tej noweli. Posiedzenie komisji zostało jednak odwołane. Według szefa komisji, posła PiS Roberta Telusa "rząd nie wypracował opinii" do noweli, stąd odwołanie posiedzenia.

Senat 14 października zaproponował 36 poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra, wprowadza ograniczenia uboju rytualnego i zabrania wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych. Wśród przyjętych poprawek jest wyłączenie z ograniczeń dotyczących uboju rytualnego uboju drobiu - co było propozycją rządową, a także wydłużenie o 2,5 roku wejścia w życie przepisów dot. zakazu hodowli na futra i o 5 lat wejścia przepisów dot. uboju rytualnego.

Autor: Aleksandra Kuźniar, Bartłomiej Figaj, Wojciech Kamiński

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Rolnik szuka żony?
1as
A jak to widza lewacy antyrządowi?
No bo chcieliby zaprotestować ustawowo i z automatu, ale przecież są tacy prozwierzęcy...oj, jakieś wytyczne od Budki by się przydały.
samsza
A za parę dni cały naród spokojnie, bez nerwów, w zadumie, pójdzie na groby...
grzegorzkubik
Kolejni po lewakach. Ci jednak grają w przedstawieniu pod tytułem „rolnicy". Te protesty są nieautentyczne. Najbardziej prawdziwe są protesty anty-maseczkowców bo ci ludzie myślą.
pis_da
W Amazonie w maseczkach czy bez śmigają?
pkc
zwierzę istota ludzka bez formy człowieczej :) nie lewacz lewaku tutaj!
masekrut555
anty-maseczkowcy też nie myślą samodzielnie, niestety, to taka sama zgraja jak i reszta - mają tylko trochę więcej oleju w głowie (a i tak dalej grają w rytm muzyki)
stachsgh
Witam !!
No ładnie !! AGROunia i LEXUS. Nowy promotor?? I własciciele Lexusów moga sobie parkować jak chcą?? Policja powinna od razu z ronda przyjść i mandat wlepić i przykładowo zabrać prawo jazdy.

A myślałem, że przyjedzie Gnojowozem w TDI. No ale na Stolyce to musi się pokazać. W końcu wieś !!
dlaczego_nie
A ciebie na bilet tramwajowy pisowcu nie stać
stachsgh odpowiada dlaczego_nie
Gościu wypraszam sobie takie wycieczki do mojej osoby.
Mnie polityka nie interesuje i nie ważne jakie jest to szambo, czy to PIS, PO, PSL Lewica czy AGROunia itd itp..
A jeżdżę czym chcę.
Mocny to jesteś tylko w necie...

Powiązane: Ustawa futerkowa - zakaz hodowli zwierząt na futra

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki