Protest przeciwko podwyżce podatku VAT

Ciągle nie milkną spory związane z obecnością krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Wielu z nas pamięta protest przeciwko pozostawieniu krzyża na krakowskim przedmieściu zorganizowany przez grupę ludzi skrzykniętych na portalu społecznościowym Facebook. Teraz za pomocą tego portalu chcą się zebrać przeciwnicy wzrostu podatku VAT.

Organizatorzy protestu założyli na Facebooku grupę „Protest przeciwko podwyżce podatku VAT”. Chcą namówić ludzi do przyjścia dzisiaj o godz. 18.00 przed Pałac Prezydencki i zaprotestowania przeciwko planowanej przez rząd na przyszły rok podwyżce stawki podatku VAT.

Akcję koordynuje Radio wolnościowe Kontestacja.com oraz stowarzyszenie KoLiber, które chcą odpowiedzi na pytania dlaczego rząd określający się liberalnym podnosi podatki oraz dlaczego biernie patrzymy, zamiast zmieniać obecną sytuację.

Przypomnijmy, że na Facebooku skrzyknęli się także osoby, które postanowiły walczyć o to, aby Ministerstwo Finansów uznało przesyłanie faktur przez internet bez podpisu elektronicznego za legalny sposób dostarczania tych dokumentów. W tym celu powstał nawet serwis internetowy legalnefaktury.pl.

Żaden podatnik nie jest zadowolony ze wzrostu stawki VAT. Konsumenci obawiają się wzrostu cen, z kolei przedsiębiorcy zwracają uwagę, że to negatywnie może wpłynąć na ich obroty. Jednak rząd konsekwentnie planuje przyszłoroczną podwyżkę VAT do 23 proc. Coraz częściej pojawiają się także głosy o wzroście tej stawki nawet do 25 proc.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@firma.bankier.pl

Barbara Sielicka

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Łukasz

http://www.petycje.pl/petycja/5812/ogolopolski_protest_i_list_obywatelski.html

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~gacek063@wp.pl

re dziura budżetowa zawsze rosła,rośnie i będzie rosnąć jak by nie było i tak biedny zawsze będzie biedny a bogaty...........no chyba że nie będzie mowy o podwyżkach tego i owego ale o podwyżkach wynagrodzeń za prace

! Odpowiedz
0 0 ~Grant

Liberałowie z PO w dalszym ciągu ideologizują gospodarkę zgodnie z wyznawaną przez siebie doktryną. Przeszliśmy co prawda bez większych strat przez kryzys, bo mamy własną walutę, ale i tak premier natychmiast ogłosił ,że jak najszybciej musimy znaleźć się w Eurolandzie. Było to jego kolejną gafą gospodarczą świadczącą o tym że pan premier spraw gospodarczych nie czuje. Za czasów rządu PO nasza gospodarka , podobnie jak całe życie polityczne odbija się od bandy do bandy, szarpana coraz to innymi pomysłami neoliberalnymi. Za Gierka, licząc w dzisiejszych dolarach, Polska zadłużyła się o 50 mld dolarów. Tusk zakłada, że dług publiczny w latach 2008-13 wzrośnie o 330 mld złotych, czyli o 100 mld dolarów. Znaczy to,że liberałowie z platformy zadłużają Polskę dwa razy szybciej niż tow. Gierek. Mimo PR-owskich zabiegów szydło samo wyszło z worka i rząd na gwałt chce chociaż doraźnie kawałek tej dziury załatać. Robi to oczywiście zgodnie z wyznawaną ideologią, czyli zabiera biednym i troszczy się o to żeby nie skrzywdzić bogatych. Najbardziej upodobał sobie emerytów, szczególnie starych , bo i tak już do niczego nie są potrzebni. Zmniejsza im o połowę zasiłki pogrzebowe, chce żeby sami emeryci utrzymywali swoich niepełnosprawnych kolegów, poprzez dodatkowe składki i fundusze, praktycznie blokuje uczciwą waloryzację emerytur i rent, podraża koszty opieki zdrowotnej. Z drugiej strony doprowadził do niekontrolowanego rozrostu biurokracji rządowej, tworząc etaty dla swoich kolegów partyjnych. Koalicyjny wicepremier Pawlak ma podobne poglądy ,warto niektóre z nich zacytować: = KRUS jest bardzo potrzebny i należy przemyśleć aby w Polsce stworzyć nowy system emerytalny podobny do KRUS-u i wypłacać tylko emerytury minimalne, = płaca minimalna w Polsce jest relatywnie wysoka i nie należy jej podnosić, Rząd szuka pieniędzy ale nie tam gdzie one są. Takie doraźne skubanie obywateli niczego nie załatwi, odwlecze tylko katastrofę gospodarczą w czasie. Potrzebne są zmiany systemowe, które z jednej strony zmniejszą wydatki budżetu z drugiej takie które stabilnie zwiększą wpływy. Gdzie zatem są pieniądze? Trzeba pilnie przeanalizować straty gospodarcze skarbu państwa związane z funkcjonowaniem Kościoła katolickiego w Polsce, który wyciska z nas miliardy a potem przy pomocy Kaczyńskiego wyprowadza sfrustrowanych ludzi na ulice. Druga sprawa to powrót do poprzedniej trzystopniowej skali podatku PIT, niestety za błędy waszej polityki muszą zapłacić wszyscy a nie tylko biedni. Trzeci temat to koszty administracji i systemu partyjnego - miało być tanie państwo a mamy najdroższe jakie można sobie wyobrazić. Kolejna sprawa to ostateczna likwidacja KRUS - nawet za cenę rozpadu koalicji i bez oglądania się na nowatorskie wypowiedzi pana Pawlaka. BEZ ZAŁATWIENIA TYCH PODSTAWOWYCH SPRAW WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ UTONIEMY.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~endi

Przyłączam się do protestu ale niestety nie wszyscy mieszkają w Warszawie ...... Warszawiacy na ulice ! jestem z Wami !

! Odpowiedz
0 0 ~Szacall

Dołącz do grupy:

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=149404775087236

! Odpowiedz
0 0 ~_Michalk

To tak jak dawanie pieniedzy cpunowi. Ma za malo na grzanie wiec kombinuje skad tu wziac wiecej kaski nakontynuowanie blogiego stanu.Problem nie jest fakt ze cpun ma za malo kasy na dragi tylko to ze cpa!Polska zadluza sie w zastraszajacym tempie i cpa dalej na kredyt. Dziura budzetowa bedzie rosla w nieskonczonosc dopoki ktos madry nie dojdzie do wladzy i nie bedzie sie ogladal na slupki poparcia tylko przeprowadzi do konca reformy ktore powinny byc przeprowadzone 18 lat temu!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~eco

Walczmy z systemem bankowo-pieniężnym, a nie z podatkami. To jest łatanie dziur, które tak czy siak powstaną. Ruch TZM na całym świecie grupuje coraz więcej przeciwników niewolniczego systemu bankowo-pieniężnego.

! Odpowiedz
0 0 ~jack

się u władzy bo nic innego nie potrafią robić (w większości) A kto im zapłaci-da tyle kasy za GLUPOTĘ ? i niekompetencję ? Zadłużyli kraj na 700 mld. i dalej zadłużają bez opamiętania aby jeszcze ten rok -dwa utrzymać stolek-coś ukraść itd. Zaraza dla naszego kraju-bez ambicji i honoru !!!! plaga i co najgorsze !!!!

! Odpowiedz
0 0 ~apostoł

Chcieliście rząd z Partii Oszustów, to go macie. Zamiast protestować powinniście się cieszyć. Sami już nie wiecie, czego chcecie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne