Prokuratura pozywa Idea Bank

Cywilny zespół prokuratorów, który zajmuje się aferą GetBacku, skierował pozew cywilny do Sądu Okręgowego w Warszawie w związku ze sprzedażą obligacji wrocławskiego windykatora - wynika z ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej".

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

Gazeta pisze, że sprawa dotyczy Idea Banku oraz Polskiego Domu Maklerskiego. Śledczy wnoszą o zasądzenie dla emerytki, która zakupiła trefne papiery, kwoty 380 tys. zł wraz z odsetkami.

Według "DGP", pozew cywilny, który ma pomóc poszkodowanym szybciej odzyskać pieniądze, to rzadki ruch ze strony prokuratury.

"Jak twierdzi nasz informator znający szczegóły śledztwa, będzie ich więcej. Dotychczas śledczy koncentrowali się na stawianiu zarzutów karnych w tej sprawie. Status podejrzanych w aferze ma już 49 osób, w tym byli prezesi, członkowie zarządu i pracownicy zarówno GetBacku, jak i sprzedającego jego obligacje bez stosownego zezwolenia Idea Banku" - napisano w dzienniku.

Gazeta przypomina, że trwające od końca kwietnia 2018 roku śledztwo w sprawie afery GetBacku skupiało się na kwestiach karnych, ale w grudniu zeszłego roku powstał specjalny zespół prokuratorów cywilistów. Jego zadaniem jest analiza możliwości wytoczenia pozwu cywilnego instytucjom finansowym w imieniu poszkodowanych, którzy stracili ponad 2,3 mld zł.

PB: Nikt nie wierzy w fuzję

Z kolei dzisiejszy "Puls Biznesu" donosi, że nadzór zaczyna się niecierpliwić przedłużającym się procesem sprzedaży Getinu, który raczej nie połączy się z Ideą. W grę wchodzą alternatywne scenariusze.

- Nikt jeszcze nie powiedział tego głośno i wprost, ale fuzja Getin Noble Banku z Idea Bankiem straciła sens i do transakcji prawdopodobnie w ogóle nie dojdzie - pisze Eugeniusz Twaróg.

pif/ krap/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
48 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
39 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
48 10 bolec-bolcowaty-turboleszcz

tak jak mówi stare powiedzenie pszczół - "100 prawników skutych łańcuchem na dnie oceanu...to DOBRY POCZĄTEK..." MOŻE W KOŃCU W POLSCE BOGACI ( którzy zwykle uczciwie się nie dorobili ) ZACZNĄ PŁACIĆ ZA SWOJE GRZECHY....bo karma wraca , więc w końcu wypada , by zapłacili ..... :-)

! Odpowiedz
48 16 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
59 19 szlachta-nie-pracuje

Idea Bank brał bez zgody klientów środki na obligacje ,pracownicy łamali prawo podpisując się za klientów w niektórych wypadkach kradli bezpośrednio z konta po rozmowie telefonicznej itp

! Odpowiedz
53 22 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
50 2 gerwazy-

toi nawyk nabyty w młodości przy infiltracji środowiska NZS. Zaczęło się niewinnie, a weszło w nawyk. Taka już natura tego "dobroczyńcy"

! Odpowiedz
4 48 4mirek

Kiedy pan prokurator wniesie oskarżenie na panów Krauze (PETROLINVEST , BIOTON) Kliniewski ( HYGIENIKA VEL DAILI) , że nie wspomnę o szanownym panu Patrowicz z jego FONEM , ATLANTISEM ITP.

! Odpowiedz
35 6 marxs

zapomnij ci są NASI z PISu

! Odpowiedz
46 22 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne