REKLAMA

Była prezes Wisły Kraków Marzena S. zatrzymana. Chodzi o niegospodarność w Klubie

2019-09-10 19:24
publikacja
2019-09-10 19:24

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali cztery osoby, w tym Marzenę S–C., byłą Prezes Zarządu Wisła Kraków S.A - poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa. Chodzi o śledztwo w sprawie niegospodarności w Klubie Sportowym Wisła Kraków.

fot. Krzysztof Kuczyk / / FORUM

"W dniu dzisiejszym na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze CBŚP dokonali zatrzymania czterech osób jako osób podejrzanych w tym śledztwie. W środę z tymi osobami będą wykonywane czynności. Wobec tych osób zostały sformułowane zarzuty związane z działalnością na niekorzyść spółki Wisła Kraków i doprowadzenia w tej spółce do szkody majątkowej" - powiedziała w rozmowie z PAP Anna Marszałek z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu od stycznia 2019 roku prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przestępstw gospodarczych związanych z wyrządzeniem szkody w mieniu Wisły Kraków S.A. w łącznej kwocie ponad 7 milionów złotych, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania powstania szkody majątkowej w wysokości ponad 2 i pół miliona złotych w związku z zawarciem niekorzystnych umów o realizacje usług na rzecz klubu.

Według informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową śledztwo dotyczy między innymi niewypłacenia wynagrodzeń poszczególnym zawodnikom grającym w klubie. To miało z kolei stać się przyczyną rozwiązania kontraktów piłkarskich ze stratą finansową dla Wisły Kraków. Śledczy badali również wypłacenie członkom zarządu Wisła Kraków S.A. znacznie zawyżonych wynagrodzeń oraz przywłaszczenia kwoty 824.100 zł.

Jak podaje Prokuratura Krajowa oprócz byłej prezes policjanci zatrzymali także Roberta S. - byłego Wice Prezesa Zarządu Wisła Kraków S.A. i byłego członka Rady Nadzorczej tego klubu, Tadeusza C. – byłego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisła Kraków S.A. a także Annę M. – Z. - żonę Grzegorza Z. współkierującego grupą kibiców Wisła Kraków S.A. o nazwie Sharks.

Na środę zaplanowano doprowadzenie i przesłuchanie osób zatrzymanych w poznańskiej prokuraturze. Dopiero po tych czynnościach śledczy zdecydują o zastosowaniu wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych.

Jak powiedziała prokurator Marszałek zatrzymanym może grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Abolicja ZUS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki