Projekty NFT, metaverse, tokenizacja oparta na blockchain. Zobacz piąty odcinek Akademii Blockchain

Malwina Wrotniak2022-11-22 06:00, akt.2022-11-23 12:31redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2022-11-22 06:00
aktualizacja
2022-11-23 12:31

NFT, Metaverse - co wypada dziś wiedzieć o tych pojęciach? Jaką przyszłość mogą nam zafundować? Między innymi o tym w piątym odcinku Akademii Blockchain, edukacyjnego programu wideo dostępnego na Bankier.pl.

Projekty NFT, metaverse, tokenizacja oparta na blockchain. Zobacz piąty odcinek Akademii Blockchain
Projekty NFT, metaverse, tokenizacja oparta na blockchain. Zobacz piąty odcinek Akademii Blockchain
/ Fundacja Cyberium

Akademia Blockchain to projekt edukacyjny Fundacji Cyberium realizowany we współpracy z Bankier.pl i dostępny bezpłatnie dla czytelników portalu. W kolejnych odcinkach programu naukowcy i rynkowi eksperci poświęcają uwagę tej nowej technologii zyskującej na znaczeniu na kolejnych rynkach. O szczegółach programu i planowanych tematach pisaliśmy tutaj.

W środę 23 listopada br. o godzinie 11:00 na Bankier.pl transmitować będziemy piąty odcinek Akademii Blockchain. Gościem tego wydania będzie Marcin Łunkiewicz (Mimoo.ooo), a moderować je będzie Michał Wetoszka (KIR).

Tematem odcinka będą projekty NFT, mataverse i tokenizacja oparta na blockchain. W agendzie programu:

  • po co nam cyfryzacja i kiedy ona nastąpi,
  • jaki jest punkt widzenia korporacji - plany i strategie,
  • blockchain, czyli cyfrowa decentralizacja i demokratyzacja,
  • NFT - nowe pole eksploatacji już dziś, prawa autorskie w internecie jutro,
  • Metaverse - iteracja internetu lub internet 3.0 lub wirtualny świat,
  • XR - immersja, nowe narzędzia, nowy język narracji,
  • wpływ nowych technologii na ekologię.

Jak zawsze, zapraszamy do bezpłatnego udziału. Wszystkie odcinki Akademii Blockchain są do obejrzenia na specjalnej podstronie Bankier.pl. Jeśli na razie niewiele wiesz o blockchain, podstaw dowiesz się tutaj.

Organizatorem edukacyjnego projektu Akademia Blockchain jest Fundacja Cyberium, podmiot działający na rzecz rozwoju cyfryzacji przy Krajowej Izbie Rozliczeniowej.

Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
pawel11a
Trzeba o nich wiedzieć, że to SCAM pod słodkimi nazwami i obietnicami zysku. I najlepsze co można z nimi zrobić to zignorować. NFT wyrosło, jako kolejne narzędzie do wyzyskiwania frajerów. By odciążyć kryptowaluty w tym względzie. NFT ma przy tym wygodniejsze narzędzia do kontrolowania. Bo zawsze można wyłączyć serwer z posiadanymi Trzeba o nich wiedzieć, że to SCAM pod słodkimi nazwami i obietnicami zysku. I najlepsze co można z nimi zrobić to zignorować. NFT wyrosło, jako kolejne narzędzie do wyzyskiwania frajerów. By odciążyć kryptowaluty w tym względzie. NFT ma przy tym wygodniejsze narzędzia do kontrolowania. Bo zawsze można wyłączyć serwer z posiadanymi NFT i NFT zakupione przez kogoś przestaje istnieć. Wtedy kasuje się zawartośc serwera, robi nową spółeczkę i można kolejne miliardy bezsensownych wygenerowanych nic sprzedać... No trzeba mieć na prawdę problem z głową, by traktować to jako inwestycje... Już Kryptowaluty pokazały, że większość ich "reklamy" to kłamstwa. Tutaj nawet nikt nie próbuje ukrywać, że sprzedaje nic za realne pieniądze.
ronald_tysk
Jak wytłumaczyć masowe kradzieże konwerterów w tzw. elektrykach? To też wirtualny świat :)
ronald_tysk
Metaverse czyli iteracja internetu - wirtualny świat to jedyne wyjście!
ronald_tysk
Tak, tokenizacja oparta na blockchain to jeden z ważniejszych przedmiotów wykładanych na filologii polskiej we Wrocku :)

Powiązane: Akademia Blockchain

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki