REKLAMA

Rola danych w świecie blockchain. Zobacz siódmy odcinek Akademii Blockchain

Malwina Wrotniak2022-12-06 06:00, akt.2022-12-06 12:30redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2022-12-06 06:00
aktualizacja
2022-12-06 12:30

Dane - silnik wielu zmian, jakie zachodzą dziś w świecie technologii. Jak zaawansowana będzie analityka dostarczająca maksymalnej, a przy tym bezpiecznej wartości klientowi w obszarze blockchain? O tym, a także o prywatności, etyce i prawach eksperci porozmawiają w kolejnym odcinku bezpłatnej edukacyjnej serii wideo pt. "Akademia Blockchain".

Rola danych w świecie blockchain. Zobacz siódmy odcinek Akademii Blockchain
Rola danych w świecie blockchain. Zobacz siódmy odcinek Akademii Blockchain
/ Bankier.pl

Akademia Blockchain to projekt edukacyjny Fundacji Cyberium realizowany we współpracy z Bankier.pl i dostępny bezpłatnie dla czytelników portalu. W kolejnych odcinkach programu naukowcy i rynkowi eksperci poświęcają uwagę tej nowej technologii zyskującej na znaczeniu na kolejnych rynkach. O szczegółach programu i planowanych tematach pisaliśmy tutaj.

W środę 7 grudnia br. o godzinie 11:00 na Bankier.pl transmitować będziemy siódmy odcinek Akademii Blockchain. Gościem tego wydania będzie dr Michał Nowakowski (Maruta Wachta), a moderować je będzie Dorota Dublanka (KIR/Fundacja Cyberium).

Tematem odcinka będą dane, powszechnie nazywane walutą przyszłości, tym razem w kontekście rozwoju technologii blockchain. W programie poruszone zostaną wątki:

  • Blockchain, technologia rozproszonego rejestru, tokenizacja i Karta Praw Podstawowych. Co łączy te pojęcia?
  • Na granicy prawa i etyki. Prywatność w erze nowych technologii.
  • Dane w cyfrowym świecie z perspektywy prawa i regulacji - in statu nascendi?
  • Zaawansowana analityka danych, blockchain i chmura - jak wycisnąć maksimum możliwości nowych technologii dla dobra i bezpieczeństwa klienta?
  • Dokąd zmierzamy? Garść przemyśleń o przyszłości danych w kolejnej dekadzie.

Jak zawsze, zapraszamy do bezpłatnego udziału. Wszystkie odcinki Akademii Blockchain są do obejrzenia na specjalnej podstronie Bankier.pl. Jeśli na razie niewiele wiesz o blockchain, podstaw dowiesz się tutaj.

Organizatorem edukacyjnego projektu Akademia Blockchain jest Fundacja Cyberium, podmiot działający na rzecz rozwoju cyfryzacji przy Krajowej Izbie Rozliczeniowej.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Akademia Blockchain

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki