REKLAMA

Ekosystem blockchain – zdecentralizowane finanse (DeFi). Zobacz szósty odcinek Akademii Blockchain

Malwina Wrotniak2022-11-29 06:00, akt.2022-11-30 13:14redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2022-11-29 06:00
aktualizacja
2022-11-30 13:14

Zdecentralizowane finanse to pojęcie, które często towarzyszy hasłu blockchain. Na czym polegają tzw. DeFi, kim są ich interesariusze i wreszcie - jakie usługi pomagają dostarczać - o tym w kolejnym odcinku bezpłatnej edukacyjnej serii wideo pt. "Akademia Blockchain".

Ekosystem blockchain – zdecentralizowane finanse (DeFi). Zobacz szósty odcinek Akademii Blockchain
Ekosystem blockchain – zdecentralizowane finanse (DeFi). Zobacz szósty odcinek Akademii Blockchain
/ Bankier.pl

Akademia Blockchain to projekt edukacyjny Fundacji Cyberium realizowany we współpracy z Bankier.pl i dostępny bezpłatnie dla czytelników portalu. W kolejnych odcinkach programu naukowcy i rynkowi eksperci poświęcają uwagę tej nowej technologii zyskującej na znaczeniu na kolejnych rynkach. O szczegółach programu i planowanych tematach pisaliśmy tutaj.

W środę 30 listopada br. o godzinie 11:00 na Bankier.pl transmitować będziemy szósty odcinek Akademii Blockchain. Gościem tego wydania będzie dr Grzegorz Sobiecki (Szkoła Główna Handlowa), a moderować je będzie Marek Traczyk (KIR).

Tematem odcinka będzie ekosystem blockchain. Eksperci omówią:

  • jak wygląda ekosystem blockchain,
  • czym są zdecentralizowane finanse (DeFi) i jakie mają miejsce w tym ekosystemie,
  • jakie są cechy szczególne i specyfika DeFi,
  • kim są interesariusze usług DeFi (użytkownicy, "zarząd", budowniczy, dostawcy),
  • jakie są i będą usługi oparte na DeFi.

Jak zawsze, zapraszamy do bezpłatnego udziału. Wszystkie odcinki Akademii Blockchain są do obejrzenia na specjalnej podstronie Bankier.pl. Jeśli na razie niewiele wiesz o blockchain, podstaw dowiesz się tutaj.

Organizatorem edukacyjnego projektu Akademia Blockchain jest Fundacja Cyberium, podmiot działający na rzecz rozwoju cyfryzacji przy Krajowej Izbie Rozliczeniowej.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Akademia Blockchain

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki