REKLAMA
WEBINAR

Producent "Agony" w tarapatach finansowych

2018-06-26 11:28
publikacja
2018-06-26 11:28

Studio odpowiedzialne za produkcję gry "Agony" poinformowało o problemach finansowych, które uniemożliwią produkcję obiecanej graczom wersji bez cenzury. Zapowiada jednak, że poprawki do podstawowej wersji tytułu zostaną opracowane zgodnie z zapowiedzią.

fot. / / PlayWay

Bydgoskie Madmind Studio, którego większościowym udziałowcem jest PlayWay, opublikowało za pośrednictwem serwisu Steam informacje o problemach. – Z żalem informujemy was, że nasza spółka boryka się obecnie z problemami finansowymi. W związku z kwestiami technicznymi i legalnymi, Madmind musi anulować proces produkcji „Agony Unrated” – czytamy w komunikacie.

Studio nie zdradziło jednak, o jakie kwestie legalności chodzi. Jak pisze PCGamer, podobne informacje pojawiły się już wcześniej, ale w związku ze zmianami w polityce wydawniczej serwisu Steam zostały zażegnane. Próbujemy otrzymać komentarz w tej sprawie od studia.

Fani i inwestorzy niezbyt zadowoleni

Informacja nie spodobała się graczom. W komentarzach pod komunikatem można już przeczytać wiele kąśliwych opinii. Podobnie zareagowali inwestorzy, tyle że nie komentarzami, a działaniami na giełdzie.

Komunikat studia pojawił się wczoraj i po dzisiejszym otwarciu GPW cena akcji PlayWay spadła ze 120 zł na 116 zł. Ta stawka utrzymuje się do godz. 11.00.

fot. / / Bankier.pl

Studio Madmind zapowiada jednak, że została wydzielona komórka studia odpowiedzialna za przygotowanie obiecanych poprawek do podstawowej wersji gry. Przypomnijmy, że "Agony" po premierze bardzo zawiodło graczy i recenzentów. Akcje spółki zaczęły spadać na tyle, że wydawca zabrał głos w sprawie. PlayWay przyznało, że premiera "Agony" nie należała do najbardziej udanych. Spółka zapowiedziała poprawę, ale także uczuliła inwestorów, że przy takich budżetach nie powstają gry "AAA". 

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (6)

dodaj komentarz
marekr987
To tylko pokazuje jak wielka bańka jest na rynku producentów gier. Każdy debiut kończy się wzrostami po kilkadziesiąt procent. Spółka informuje o problemach finansowych? A kto by się tym przejmował? Spadek -3%. L.O.L
_emisariusz
widzę, że komentujących poniżej nic już nie uleczy :)
ricozez
Gry dla świata globalizmu to znakomity interes,ponieważ uzależnia i jednocześnie czyni bezmózgowie co jest wygodne i preferowane dla indoktrynacji.Te gry wyjaławiają mentalnie i psychicznie!
the_mind_renewed
Granie w te gierki zostało zakwalifikowane przez międzynarodową organizację zdrowia jako , niezdrowa zależność nałogowa, kwalifikująca się do leczenia jako uzależnienie. !
pkc
stwierdzenie gram w gry powinno kwalifikowac typa do leczenia zamknietego elektrowstrzasami zeby mu sie odechcialo grac i zabral sie za cos pozytecznego
electrotesla odpowiada pkc
Gram w gry od 11 lat, streamuję 4 godziny dziennie, miesięcznie z samych reklam mam 4000-5000 zł. Pozdrawiam :D

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki