REKLAMA

Procesy frankowiczów przyspieszą

2021-01-25 07:20
publikacja
2021-01-25 07:20
fot. Krzysztof Wojciewski / FORUM

Jeszcze w tym tygodniu do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego trafią pytania prawne, na które odpowiedź rozwieje wątpliwości w sprawie kredytów frankowych - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita.

Jak wskazuje „Rzeczpospolita”, pytania prawne w Izbie Cywilnej złoży Małgorzata Manowska, pierwsza prezes SN. "Niektóre pytania sformułowane są wariantowo, tak aby prowadziły do kompleksowej odpowiedzi Sądu Najwyższego na pojawiające się w procesach frankowiczów problemy prawne" – mówi cytowany przez dziennik Aleksander Stępkowski, rzecznik prasowy SN.

Gazeta przypomina, że gdy 3 października 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie małżeństwa Dziubaków uznał, że bank zastosował w umowie z nimi niedozwolone klauzule, do polskich sądów wpłynęło łącznie 35 tys. pozwów. "Klienci banków domagają się w nich unieważnienia umów kredytowych indeksowanych w obcej walucie, w których banki nie informowały ich o ryzyku walutowym" - wskazuje dziennik. Szacuje się, że takich umów zawierających niedozwolone klauzule mogło zostać zawartych nawet 700 tys. (PAP)

maja/ itm

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (6)

dodaj komentarz
antek10
Rachunek za Tuskową republikę bananową
killgore
Tak, masz rację.

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez
Tak, masz rację.

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań” – można przeczytać w komunikacie prasowym z 1 lipca 2007 r.

To właśnie się działo w czasie „Tuskowej republiki bananowej” :)))))
pjoz
Łożesz kurtka! Chłop miał niesamowite wpływy! Największy odsetek kredytów frankowych mieli przecież Austriacy, niewiele mniejszy Francuzi i Niemcy, a o Węgrach czy Grekach nie ma co wspominać. Udowodniłeś, że Tusk rzeczywiście był wpływowym europejskim politykiem! Wow :)))
antek10 odpowiada pjoz
Tak samo jak biznes na szczepionce na covid. Jak nie wydoją kasy poprzez bankowosc to znają pandemie ponoć światową tyle że koncerny farmaceutyczne chronią patenty na szczepionke po to aby zarobić.
bankierkomentuje
banki czuja ze pali im sie ostro grunt pod nogami bo przy przegranych w I instacji, jest II a potem bank czesto idzie na kasacje a wszystko to ogromny koszt, przy przegraniu 90% spraw koszt bedzi ogromny za same koszty prawne a tu nasza wierchuszka ma z kogo doic bo bank to wyplacalny dluznik bedzie wiec koszty beda takie jak powinny banki czuja ze pali im sie ostro grunt pod nogami bo przy przegranych w I instacji, jest II a potem bank czesto idzie na kasacje a wszystko to ogromny koszt, przy przegraniu 90% spraw koszt bedzi ogromny za same koszty prawne a tu nasza wierchuszka ma z kogo doic bo bank to wyplacalny dluznik bedzie wiec koszty beda takie jak powinny byc.
nie ide na uklad z bankiem przez smieszna ugode KNF bo nie mam zamiaru finansowac czesciowego kosztu prawnego ktory bank bedzie musial poniesc w procesie w sadzie. walcze z nimi do konca a jak nasz sad nie da rady to sprawa wyladuje w EU a takich samych bedzie kolejne 200 czy 300 tys osob.
zaorane banki beda mialy porownywalny koszt do tego ktory przez kilkanascie lat mialy banki w UK odnosnie PPI i poplynely na tym miliardy GBP. Tego samego zycze bankom w Polsce, szczegolnie ze duza ich czesc jest w rekach zagranicy wiec czekamy na kase z Niemiec, Portugalii, Francji. Maja z czego placic wiec niech placa skoro wyciagali brudne lapska po cudze.
marxs
nie przejmuj się bankami bo one na pewno nie zapłacą za ewentualne przegrane procesy zapłacą podatnicy i ci co mają inne kredyty oraz depozyty w tych bankach

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki