REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę "Rodzina 500 plus"

2016-02-17 12:13
publikacja
2016-02-17 12:13

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, wprowadzającą program "Rodzina 500 plus". - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę ten podpis złożyć; jestem przekonany, że jest to krok w kierunku, lepszej, naprawionej i bardziej przyjaznej dla obywateli Polski - powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę "Rodzina 500 plus". Na zdjęciu z minister Rafalską / fot. Filip Blazejowski / FORUM

W środę prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus".

Prezydent podziękował minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej za przygotowanie programu - mimo towarzyszących mu słów krytyki.

Duda przypomniał, że w kampanii przed wyborami prezydenckimi zapowiadał, że ten program zostanie zrealizowany.

"Poprzedni rząd mówił do mnie - nie zrealizujemy tego programu, bo ten program się nie nadaje do zrealizowania. Ja powiedziałem: nie chcę takiej Polski, w której w kółko słyszę +nie da się, nie da się+. Ten program na pewno da się zrealizować, jeżeli nie ten, to wierzę, że zrealizuje go przyszły rząd. I oto, proszę państwa, właśnie rząd na czele z panią premier Beatą Szydło, gdzie ministrem rodziny jest pani minister Elżbieta Rafalska, i ten rząd wspólnie ze mną jako prezydentem RP właśnie dzisiaj rozpoczyna wdrażanie tego programu" powiedział Duda.

Program "Rodzina 500 plus" wpłynie na poprawę poziomu życia rodzin

"Wierzę w to, że ten program dokona wręcz zmiany Rzeczypospolitej w tym najlepszym tego słowa znaczeniu. Zmiany, która spowoduje poprawienie zrównoważonego rozwoju kraju. Zmiany, która spowoduje wzrost poziomu życia polskich rodzin" - mówił Duda podczas uroczystości podpisania ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus".

Wyraził nadzieję, że program 500 plus będzie także zachętą przede wszystkim dla młodych ludzi, aby mieli dzieci. "Wierzę, że ten program przyczyni się także do poprawy sytuacji demograficznej naszego kraju oraz pobudzenia polskiej gospodarki" - powiedział Duda.

"W tej ustawie rząd poszedł o krok dalej, ponieważ ustawa przewiduje jeszcze lepsze niż standardowe warunki dla tych rodzin, które wychowują niepełnosprawne dziecko. To jest taka polityka oczekiwana przez polskie społeczeństwo, która jest polityką zgodną z najlepszymi trendami rozwoju państw demokratycznych, w których realizuje się społeczną gospodarkę rynkową" - mówił prezydent.

Jak podkreślił, ustawa wprowadzająca program 500 plus spowoduje, że poziom życia rodzin posiadających dzieci znacznie się poprawi. "Czasem wręcz w sposób skokowy. Zwłaszcza tam, w tych rejonach Polski, gdzie są wielkie trudności z pracą, gdzie są niskie zarobki. Będzie to ogromna pomoc dla rodziny" - podkreślił Duda.

Klienci PKO BP złożą wniosek o 500+ przez bankowość internetową

Klienci PKO BP złożą wniosek o 500+ przez bankowość internetową

Wnioski o wypłaty świadczenia w ramach programu 500+ będzie można składać przez bankowość elektroniczną. Liderem projektu ma być PKO Bank Polski, w którym według naszych nieoficjalnych informacji ruszyły już przygotowania do wdrożenia odpowiedniej technologii. System ma być gotowy na 1 kwietnia.

Program "Rodzina 500 plus" zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.(PAP)

ral/ kno/ akw/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (71)

dodaj komentarz
~rodzic
PIS uważa, że jedynak to nie dziecko na które też trzeba ponosić wydatków !!!!!!!
Dajecie tym bogaczom, bo mają za mało a jedynaki to BEEEEEEEEEEEEEEE
~texi
Czy ktokolwiek może powiedzieć czy 800zł to kwota netto czy brutto której nie można przekroczyć na członka rodziny? Zona nie pracuje , mamy jedno dziecko a ja mam 2200 netto wypłaty czyli na reke.
~Wit
Czy z tego związku będzie więcej dzieci ,wątpię ale państwu albanowsk.. gratulują niezłej pensji.
~Kapitalista
Jaba daba duuuuu... I tak zaglosuje na Swetru-Petru.... buhahaha
~Antyman
WAŻNE!!!!
Bardzo ważnym jest by wprowadzić jakiś warunek dotyczący liczby dni przepracowanych w roku. Lub np w ciągu ostatnich 2-4 lat trzeba mieć przepracowany 1 rok, zlecenie lub jakakolwiek umowa. Ograniczy to wyłudzanie zasiłku 500+ na dzieci. Osoby mogą zacząć rodzić dzieci hurtowo (6 dzieci=3tyś= nie trzeba
WAŻNE!!!!
Bardzo ważnym jest by wprowadzić jakiś warunek dotyczący liczby dni przepracowanych w roku. Lub np w ciągu ostatnich 2-4 lat trzeba mieć przepracowany 1 rok, zlecenie lub jakakolwiek umowa. Ograniczy to wyłudzanie zasiłku 500+ na dzieci. Osoby mogą zacząć rodzić dzieci hurtowo (6 dzieci=3tyś= nie trzeba pracować) Niestety jako przykład znam Romów i oni przykładowo gardzą pracą, nigdy nie będą pracować ale dzieci robią. Oczywiście dla zasiłków. podsumowując zostałem przez nich oszukany na 1500zł. W Anglii rejestrują dzieci które mieszkają w Polsce i na każde po 50 funtów tygodniowo dostają.
Niestety pomoc patologicznym rodziną nie jest taka prosta czasem jest to tak jak dawać narkomanowi narkotyk. Podsumowując jeśli ojciec bije matkę albo matka pije, niestety dziecko jak dorośnie będzie robiło tak samo. Myślę że nie wszyscy ale czy nie szkoda dzieci które będą tylko dlatego że 500zł rozdawali?!
~hahaha
wystarczy obejrzeć zdjęcie powyżej i załamka ale polaczki sobie przedstawicieli wybraliście 2 uśmiechniete od ucha do ucha bezmyślne w 100% buźki
~JanKS
Szkoda, że w artykule autor (?) pominął informację, że rodzina z kilkorgiem dzieci może dostać 500 zł miesięcznie także na pierwsze dziecko - o ile spełnia kryterium dochodowe.
Innymi słowy próg 800 zł (lub 1200 zł) /osobę w rodzinie dotyczy wszystkich rodzin z dziećmi, a nie tylko tych z jednym dzieckiem, jak
Szkoda, że w artykule autor (?) pominął informację, że rodzina z kilkorgiem dzieci może dostać 500 zł miesięcznie także na pierwsze dziecko - o ile spełnia kryterium dochodowe.
Innymi słowy próg 800 zł (lub 1200 zł) /osobę w rodzinie dotyczy wszystkich rodzin z dziećmi, a nie tylko tych z jednym dzieckiem, jak to błędnie sugeruje artykuł.
Czytałem ustawę i sprawdziłem sam - zamiast bezmyślnie powtarzać po innych.
Pozdrawiam
~bębenek
Jak naprawdę jest? Każy Polak od noworodka do staruszka co roku biernie przygląda się jak go zadłużają, np. w ciągu 2015 r. każdego na 1300 zł . Każdy Polak osiągnął już łączne zadłużenie ponad 100 000 zł na głowę. I to czy bije brawo czy krytykuje niczego tutaj ne zmiania. Bo wygląda to tak, że chwalimy jak Jak naprawdę jest? Każy Polak od noworodka do staruszka co roku biernie przygląda się jak go zadłużają, np. w ciągu 2015 r. każdego na 1300 zł . Każdy Polak osiągnął już łączne zadłużenie ponad 100 000 zł na głowę. I to czy bije brawo czy krytykuje niczego tutaj ne zmiania. Bo wygląda to tak, że chwalimy jak nam się zdaje że nas dobrze zadłużają, albo ganimy jak fundują nam coś co nas oburza. To może jak tak chwalimy, to jazda spłaćmy każdy te 100 000 i pozwólmy jeszcze bardziej puścić wodze fantazji... Na każdą 4 osobową rodzinę niebawem przypadać będzie blisko po 500 000 złotych zadłużenia. Kredyty frankowe to naprawdę nasz największy problem? To czy klaszczemy czy ujadamy niczego jak nie zmienia. Jesteśmy bezrozumni czy po prostu wolimy się oszukiwać i udawać, że niczego nie widzimy? Kazdy czuje gdy mąż, żona, kumpel czy szef żyje ponad stan i bez doradców każdy wie co myśleć. Wtedy 100 000 długu i pusty łeb robi odpowiednie wrażenie....
~plutarch
Długopis ma podpisywać!
~plutarch
a Olgino ma hejterzyć Komorowskiego - wszystko widzę (3-cim okiem)

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki