REKLAMA

Prezes PiS tworzy "wielki projekt Rzeczypospolitej polskich patriotów"

2022-12-02 13:08
publikacja
2022-12-02 13:08

Nasza przegrana w wyborach będzie początkiem bardzo trudnego i bardzo złego okresu w naszych dziejach; musimy poświęcić wszystkie siły, by pokonać tych, którzy próbują przeciwstawić się naszemu wielkiemu projektowi - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Partii Republikańskiej.

Prezes PiS tworzy "wielki projekt Rzeczypospolitej polskich patriotów"
Prezes PiS tworzy "wielki projekt Rzeczypospolitej polskich patriotów"
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Prezes PiS wziął w piątek udział konwencji programowej swojego koalicjanta, Partii Republikańskiej.

Kaczyński podkreślił, że proponowanej przez Zjednoczoną Prawicę "wielkiej, pozytywnej zmianie" sprzeciwia się "mniejszość zainteresowana utrzymaniem tego, co było".

Prezes o mniejszości popieranej przez naszych takich nie-do-końca sojuszników

"Ta sytuacja w Polsce ma jeszcze jeden, szczególny aspekt: mianowicie, owa mniejszość ma bardzo silne wsparcie ze strony państw, które są naszymi sojusznikami, ale, niestety, bardzo często wychodzą poza formułę, która jest do przyjęcia nawet w najbliższym sojuszu. Chcą co najmniej współdecydować, jeśli nie decydować o naszych wewnętrznych sprawach. Tego rodzaju postawa czyni nasze przedsięwzięcie jeszcze trudniejsze i musimy wykazać tutaj największą determinację" - stwierdził.

Prezes PiS mówił, że Partia Republikańska to ugrupowanie odwołujące się do polskiej tradycji, które chce służyć wspólnocie narodowej i mniejszym wspólnotom. "To jest zobowiązanie, które dziś jest szczególnie aktualne. To słowo +służba+ jest dziś szczególnie aktualne. I trzeba sobie jasno powiedzieć trudna służba, bo przed nami momenty, które będą decydować, czy droga, którą wybraliśmy będzie kontynuowana, czy też nastąpi załamanie" - podkreślił Kaczyński.

PiS musi wygrać "wbrew wszystkiemu"

Przestrzegał, że przegrana Zjednoczonej Prawicy w wyborach będzie "początkiem bardzo trudnego, bardzo złego, jeszcze jednego złego okresu w naszych dziejach". "Dlatego naszym zadaniem, któremu musimy poświęcić wszystkie siły i które musimy realizować wbrew wszystkiemu i często własnym kosztem jest pokonanie tych, którzy próbują się temu wielkiemu projektowi przeciwstawić" - oświadczył prezes PiS.

Dzisiejsza Polska, Polska polityczna, Polska klasy politycznej, dzieli się w istocie na obóz patriotyczny - i to jesteśmy my - i obóz, o którym w żadnym razie nie można tego powiedzieć" - powiedział lider PiS na konwencji programowej Partii Republikańskiej.

"Mieliśmy tego próbę choćby wczoraj, w chwili, gdy okazało się, że uchwalenie kilku zdań na temat zamachu smoleńskiego, tragedii smoleńskiej jest czymś nie do przyjęcia. A więc obrona Putina jest w dalszym ciągu aktualna dla naszych przeciwników" - oświadczył Kaczyński. Według niego, to jest "taki syntetyczny obraz tego wszystkiego, co w naszym kraju się dzieje".

"Stąd z jednej strony uzasadnione poczucie zagrożenia, ale z tego samego źródła musimy czerpać wielką energię, której nic nie zdoła się przeciwstawić" - powiedział.

Wygrana partii rządzącej gwarantuje "wielki projekt Rzeczypospolitej polskich patriotów"

Jak podkreślił, wierzy, że piątkowa konwencja Partii Republikańskiej "jest właśnie przejawem gromadzenia, przygotowywania, tego wielkiego wybuchu energii, który musi być cechą i, można powiedzieć, podstawą tego wszystkiego, co będziemy czynili w ciągu najbliższych miesięcy". "Tak, by za rok móc powiedzieć: wykonaliśmy zadanie, obroniliśmy wielki projekt dla Polski, wielki projekt Rzeczypospolitej, Rzeczypospolitej polskich patriotów, wszystkich Polaków" - zaznaczył.

"Chcę mocno podkreślić to jest możliwe - możemy zwyciężyć, ale musimy, można powiedzieć, i to dotyczy nie tylko państwa, nie tylko Partii Republikańskiej, ale całego obozu - musimy na to ciężką pracą zasłużyć i wierzę, że zasłużymy" - powiedział Kaczyński.(PAP)

Autorzy: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Aleksandra Rebelińska, Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (30)

dodaj komentarz
karbinadel
Jarosław K. już na poważnie szykuje swoje środowisko na klęskę. Może wreszcie ten trudny okres dla Polski się skończy
bgiem
Nasza przegrana w wyborach będzie początkiem bardzo trudnego i bardzo złego okresu w naszych (Pisowców) dziejach
samsza
Wykonali kawał nikomu niepotrzebnej roboty w uwiciu sobie przytulnych gniazdek, z przepychem, z instrumentami władzy wygodnymi dla siebie i brutalnymi dla wrogów, żal coś takiego opuszczać.
Nie wiedziałem tylko, że to ma taką nazwę... wielu myli, gdy Kaczyński mówi o jakiś "wizjach", że to w odniesieniu do Polski, a
Wykonali kawał nikomu niepotrzebnej roboty w uwiciu sobie przytulnych gniazdek, z przepychem, z instrumentami władzy wygodnymi dla siebie i brutalnymi dla wrogów, żal coś takiego opuszczać.
Nie wiedziałem tylko, że to ma taką nazwę... wielu myli, gdy Kaczyński mówi o jakiś "wizjach", że to w odniesieniu do Polski, a to nie prawda, liczy się brać "pułkowników", jak za starej sanacji.
bangladesznadwisla
Raczej kraj zadłużonych po uszy
karbinadel
Zawsze mnie zastanawia, czy on sam wierzy w te brednie, które głowi maluczkim
podatnik-
Prezesie dwie wieże na początek pora wyjaśnić Narodowi jak można się dorobić 3.000.000.000,00 PLN będąc całe życie tylko w polityce ano można skoro tyle ma! PRL zakończył swój żywot zgodnie z wytycznymi towarzyszy radzieckich z lat 1985-86 o nazwie głasnost i peiriestrojka. PRL został sprywatyzowany i aktualnie nazywa się PRL bis.Prezesie dwie wieże na początek pora wyjaśnić Narodowi jak można się dorobić 3.000.000.000,00 PLN będąc całe życie tylko w polityce ano można skoro tyle ma! PRL zakończył swój żywot zgodnie z wytycznymi towarzyszy radzieckich z lat 1985-86 o nazwie głasnost i peiriestrojka. PRL został sprywatyzowany i aktualnie nazywa się PRL bis. PRL bis jest zadłużony na ponad 7 bilionów(naszych bilionów) PLN. Powstał jako bankrut za zgodą Balcerowicza metodą prywatyzujemy zyski dla nielicznych plus ci co mieli prywatne banki ziemskie(doktor pośrednik primo voto Kulczyk śp., śp. Wejchert, Niemczycki, tow. Henryka primo voto Bochniarz, etc.) oraz reszta Narodu prywatyzująca straty i długi. PRL bis do dzisiaj się zadłuża, nic sobie nie robiąc z marnych losów przyszłych pokoleń! I na koniec kiedy tow. Balcerowicz wytłumaczy Narodowi skąd śp. kapuś SB. J. Wejchert miał pieniądze na założenie FOR?
polonu
Co wszyscy oślepli po tych szczepionkach , krajem rządzą osoby pochodzenia żydowskiego , przechrzty , od Warszawy po Pcim , w gospodarce, życiu politycznym dosłownie na każdym kroku , mają nas w worku , takie plakaty wisiały po całym kraju w czasie 2-giej wojny światowej polak w worku a żyd stoi na tym worem i zawiązuje go sznurkiem Co wszyscy oślepli po tych szczepionkach , krajem rządzą osoby pochodzenia żydowskiego , przechrzty , od Warszawy po Pcim , w gospodarce, życiu politycznym dosłownie na każdym kroku , mają nas w worku , takie plakaty wisiały po całym kraju w czasie 2-giej wojny światowej polak w worku a żyd stoi na tym worem i zawiązuje go sznurkiem . czy wasze ulice nasze kamienice , historia się powtarza niestety .Teraz Ukraina płaci swoje Polska swoje .Tego kraju nie ma to co zostało razem z tymi długami przekazać UE . jak się tylko da .. Prezes patriotów , gdzie on ma tych patriotów ,
infinityhost
Społeczeństwo które zaakceptowało wynajem mieszkań za pieniądze na nic lepszego nie zasługuje chyba niestety :(
prawnuk
Polski patriota ginie w wypadku lotniczym, a potem jest w apelu poległych.........
W mojej rodzinie nie było więc patriotów - pradziadek zginął w Katyniu, a wujek w 1948 roku w wyniku ran odniesionych podczas starcia z niemieckimi lotnikami.

Zachód miał w 1946 roku wystarczająco duzo oleju w głowie by nie sądxzić Niemców
Polski patriota ginie w wypadku lotniczym, a potem jest w apelu poległych.........
W mojej rodzinie nie było więc patriotów - pradziadek zginął w Katyniu, a wujek w 1948 roku w wyniku ran odniesionych podczas starcia z niemieckimi lotnikami.

Zachód miał w 1946 roku wystarczająco duzo oleju w głowie by nie sądxzić Niemców za Katyń.

Oskarzanie Rosjan o zamach w Smoleńsku to skrajna nieodpowiedzialność albo czysta sowiecka agentura.
Tak czy inaczej w wersji "Smoleńsk" Putin by to głosowanie WYGRAŁ - co jasno dowodzi braku odpowiedzialności przez pisowców.

I co zrobicie jak wygracie? Już teraz miasta wstrzymują inwestycje, a remont drogi ma tablicę "kluczowa inwestycja strategiczna" - co jest kpiną ze słów : kluczowa (bo nie ma znaczenia kluczowego), inwestycja (bo to modernizacja) i strategiczna (bo to strategiczna inwestycja dla mrówek z sąsiedztwa, bo dla psów już nie).

To jak walczyc z inflacją zwiększajac wydatki.

PS. Polecam niesustająco Kasprowicza:
Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.

Widziałem, jak między ludźmi
Ten się urządza najtaniej,
Jak poklask zdobywa i rentę,
Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

Widziałem, jak do Jej kolan -
Wstręt dotąd serce me czuje -
Z pokłonem się cisną i radą
Najpospolitsi szuje.

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki