Prezes Nordea Banku Włodzimierz Kiciński Bankowym Menedżerem Roku

W styczniowym wydaniu Gazety Bankowej rozstrzygnięty został konkurs na Bankowego Menedżera Roku 2010. 13. edycję konkursu wygrał Włodzimierz Kiciński, Prezes Nordea Bank Polska.


Gazeta Bankowa już po raz trzynasty zorganizowała konkurs na najlepszego menedżera w branży finansowej. Wśród nominowanych kandydatów znaleźli się prezesi: 

Jacek Bartkiewicz, BGŻ, 
Piotr Cyburt, BRE Bank Hipoteczny, 
Zbigniew Jagiełło, PKO BP 
Włodzimierz Kiciński, Nordea Bank Polska, 
Krzysztof Kalicki, Deutsche Bank Polska, 
Małgorzata Kołakowska, ING Bank Śląski, 
Alicja Kornasiewicz, Pekao, 
Mirosław Potulski, 
Wojciech Sobieraj, Alior Bank. 

Nominując kandydatów, kolegium Gazety Bankowej zwracało szczególną uwagę na menedżerów, którzy sprawnie zarządzają instytucją, na czele której stoją, ale również tych którzy trafnie wskazują kierunki rozwoju rynku i aktywnie działają na rzecz rozwoju sektora bankowego w Polsce.

- „Wyróżnienie „Bankowy Menedżer Roku 2010” jest przyznawane przez przedstawicieli polskiego sektora bankowego. Cieszy tym bardziej, że działamy na bardzo konkurencyjnym rynku i w oparciu o różne modele biznesowe. Ten prestiżowy tytuł traktuję jednakże przede wszystkim jako potwierdzenie, że Nordea Bank postrzegany jest jako dynamicznie rozwijający się, dobrze zarządzany Bank, w którym pracują rzetelni i profesjonalni pracownicy.” – mówi Włodzimierz Kiciński.

Włodzimierz Kiciński, prezes Zarządu Nordea Bank Polska SA pracował między innymi jako dyrektor Departamentu Zagranicznego NBP. Pełnił funkcję doradcy w Central Europe Trust sp. z o.o. oraz w monachijskim Bayerische Hypotheken und Wechsel Bank AG. Był wiceprezesem Zarządu Hypo-Bank Polska oraz Banku Gospodarki Żywnościowej. W Nordea Bank Polska jest prezesem Zarządu od 2002 roku. W latach od 2002 do 2003 sprawnie przeprowadził fuzję z LG Petro Bankiem, restrukturyzację banku po fuzji oraz konwersję systemów bankowych. W ciągu minionych 4 lat przeprowadził proces intensywnej rozbudowy sieci placówek. Obecnie Bank dysponuje 200 oddziałami na terenie całego kraju./ Nordea Bank Polska
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~as

super

! Odpowiedz
0 0 ~syt

Mój faworyt, to jakiś tam ktoś (nie znam nazwiska) z Polbanku.

Może sobie z pracownikami robić co chce,
ale dba o posiadaczy konta i o Justynę.

! Odpowiedz
0 0 ~Kaska

no i fakjnie, mój faworyt spośród wszystkich 9 kandydatów: http://gb.pl/banki/lista/bankowy-menedzer-roku-2010.html Tylko nie spoczywac na laurach :)

!