Premier: nie będzie żadnych nowych mechanizmów ws. testu przedsiębiorcy

Nie będzie żadnych nowych mechanizmów w sprawie testu przedsiębiorcy - zapewnił w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej z okazji otwarcia przedstawicielstwa polskiego biznesu i nauki w Brukseli.

"Nie będzie niczego, co jest testem przedsiębiorcy, nie będzie żadnych nowych mechanizmów, żadnych nowych regulacji. Chciałbym to bardzo jednoznacznie przeciąć, zakończyć ten temat" - oświadczył szef rządu.

Jak mówił, były dyskusje na ten temat pomiędzy ministerstwami, ale ostatecznie zdecydował on, że nie będzie testu przedsiębiorcy.

Tzw. test przedsiębiorcy miałby umożliwić określenie, kto rzeczywiście jest przedsiębiorcą, a kto tylko korzysta z preferencyjnego opodatkowania. Został on uwzględniony w projekcie Aktualizacji Programu Konwergencji (APK). Z przyjętej pod koniec kwietnia przez rząd APK wykreślono jednak zapisy dotyczące "testu przedsiębiorcy".

Zamiast proponowanego pierwotnie testu, resort finansów zaproponował uszczelnienie kwalifikacji przychodów - zmiany miałyby być wypracowane wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT), Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju (MIiR) i Radą Dialogu Społecznego.

Szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz zapewniła w czwartek, że osoby, które w sposób uczciwy, legalny, zgodnie z prawem prowadzą działalność gospodarczą w Polsce, nie będą poddawane żadnym dodatkowym kontrolom, ani żadnym dodatkowym zobowiązaniom regulacyjnym.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka (PAP)

stk/ fit/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 czerwony_wiewior

Co za problem, zmieni się premiera, i po krzyku :)

! Odpowiedz
0 0 samsonn

bedzie jedyny- niby przestrzeganie prawa- Z SANKCJAMI 5 LAT DO TYLU

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne