Premier Szydło: Nie będę marszałkiem Sejmu

Premier Beata Szydło, odnosząc się do doniesień medialnych, zdementowała w poniedziałek na Twitterze informację, że będzie marszałkiem Sejmu.

W poniedziałek "Rzeczpospolita" napisała tekst o spekulacjach dotyczących zmian w rządzie PiS. "Marek Kuchciński nie będzie już marszałkiem Sejmu. Zastąpi go Beata Szydło, a stery rządu przejmie Mateusz Morawiecki. To na razie spekulacje, ale im bliżej zapowiedzianego na 1 lipca kongresu PiS, który ma podsumować dwa lata rządów partii, tym więcej pojawia się takich informacji" - napisał dziennik.

Gowin: Nie ma rozmów o głębokiej rekonstrukcji rządu

W ramach koalicji parlamentarnej, którą tworzymy, nie ma żadnych rozmów dotyczących głębokiej rekonstrukcji rządu - powiedział dziennikarzom w poniedziałek szef Polski Razem Jarosław Gowin.

"Żadne rozmowy na temat +trzęsienia ziemi+ w rządzie się nie toczą i osobiście żadnego trzęsienia ziemi się nie spodziewam, natomiast ewentualne drobne korekty to jest suwerenna decyzja pani premier" - powiedział Gowin. Dodał, że to premier będzie oceniała, czy takie korekty są potrzebne, a jeżeli tak, kogo mają objąć.

"W ramach koalicji parlamentarnej, którą tworzymy, nie ma żadnych rozmów dotyczących głębokiej rekonstrukcji rządu" powiedział Gowin. "O tym, jakoby pani premier Szydło miała objąć fotel marszałka Sejmu dowiedziałem się z dzisiejszej publikacji i, mówiąc szczerze, myślę, że mam lepsze źródła informacji niż media" - dodał lider Polski Razem.

mce/ eaw/ wos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~plutarch_czeka

czarny chleb i czarna kawa...

! Odpowiedz
6 5 ~Marek

Wszystko zaczyna byc bardzo podobne do PZPR (Polska Zjednoczona Partia Robotnicza). Mamy prezesa czyli sekretarza generalnego PZPR , premiera , ktory de facto trzyma wszystkie nici w reku i jest absolutnie podlegly prezesowi. Struktora partii odpowiada PZPRowi , jest wodzowska i rzekomo dba o najbiedniejszych , a faktycznie dba o swoje i tylko swoje interesy. Konsumujac wszelkie dobra ze stolu , ochlapy rzuca reszcie , kazac sie wynosic pod niebiosa za swa wielkodusznosc.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 14 ~BECIASZ

Beata Szydło "Na każde pytanie i spekulację mam tylko jedną odpowiedź :500+" i tyle w temacie

! Odpowiedz
2 7 ~LP

Powinno być tak: "Prezes mówił , że nie będę marszałkiem sejmu, tylko premierem" (ludzką twarzą prezesa)

! Odpowiedz
9 16 ~Obserwator

Pani Beato. Pani to nie ma nic dogadania. Będzie pani tym kim chce wódz naczelny i Antoni. A jak nie, to zaraz się jakaś teczka znajdzie.

! Odpowiedz
14 20 ~Edzio

Kogo obchodzi co ma do powiedzenia tow. Beata, pójdzie na ten odcinek rewolucji gdzie każe jej I sekretarz tow. Jarosław.

! Odpowiedz
5 11 ~Zza_woodoo

Po co spekulować ?
Zapytać Jarosława Głównodowodzącego i już..

! Odpowiedz
4 10 ~tak_tak

tak naprawdę dla nas mają znaczenie zmiany, w rządzącej Polską, jednoosobowej radzie państwa, reszta to tylko kosmetyka...

! Odpowiedz
2 12 ~Grzechu_comeback

tak się kończą DILE POD ŚMIETNIKIEM.... z gazety zrobiło się takie.... coś, czego lepiej do rąk nie brać.

! Odpowiedz
9 4 ~Polak

Donald Tusk do Brukseli też się nie wybierał

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil