REKLAMA

Premier: Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać analityków

2020-02-26 15:29
publikacja
2020-02-26 15:29

Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać zagranicznych analityków – napisał w środę premier Mateusz Morawiecki, komentując dane Eurostatu o najniższym bezrobociu w historii Polski. W IV kwartale 2019 r. wynosiło ono 2,9 proc.

fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

"Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać zagranicznych analityków. Ja znam siłę naszej gospodarki i przedsiębiorczość Polaków – a wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości rozwiązania miały na celu wywołanie właśnie takiego efektu, więc te dane nie są dla mnie szczególnym zaskoczeniem" – napisał premier na Facebooku.

Szef rządu dodał, że "wciąż miło usłyszeć i zobaczyć te spadające słupki poziomu bezrobocia".

"Serdeczne gratulacje dla polskich przedsiębiorców – dzięki Państwa ciężkiej pracy Polska zadziwia Europę i świat! Chcemy, by zamożność polskich rodzin nadal rosła" – podkreślił Morawiecki.

Z danych Eurostatu wynika, że w IV kwartale 2019 r. bezrobocie w Polsce wynosiło 2,9 proc.

Warto przeczytać:

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (30)

dodaj komentarz
wtomek
Szkoda odpowiadać na kłamstwa tego faceta. Nie wiem gdzie te pozytywne zaskoczenia i w czym? Bezrobocie ? ile razy można tłumaczyć , że rąk do pracy nie przybywa z powodów demograficznych. Może pozytywnie zaskoczył poziom inflacji lub stopa inwestycji ....lub poziom indeksów giełdowych? ludzie o czym tu rozmawiać?
nellington
Średni wiek samochodu 14 lat. Jezu, jak mi rośnie!
pc1974
Panie Mateuszu to niskie bezrobocie mamy dlatego że masa ludzi wyjeżdża z tego kraju do pracy na zachodzie i się tu nie rejestruje jako bezrobotni. Do tego urzędy mają taką metodologię i procedury że masowo skreślają osoby które realnie bezrobotnymi są ....także to tylko wasza polityka tworzy tą statystykę. Amen
inwestujacy01
Ta bezrobocie niskie bo rejestrują się tylko Ci, co muszą. Jeśli ktoś dostanie nawet umowę zlecenie na tydzień to już wylatuje z urzędu pracy. I tak zwleka potem z ponowną rejestracją albo może podpiąć się pod czyjąś opiekę NFZ - np. żona pod męża. Pomnóżmy te bezrobocie przez 3 albo 4 i może choć odrobinę zbliżymy się do realnego Ta bezrobocie niskie bo rejestrują się tylko Ci, co muszą. Jeśli ktoś dostanie nawet umowę zlecenie na tydzień to już wylatuje z urzędu pracy. I tak zwleka potem z ponowną rejestracją albo może podpiąć się pod czyjąś opiekę NFZ - np. żona pod męża. Pomnóżmy te bezrobocie przez 3 albo 4 i może choć odrobinę zbliżymy się do realnego bezrobocia. Ja znam masę ludzi w wieku produkcyjnym, którzy nie pracują.
inwestujacy01
Druga sprawa, spróbujcie wysłać CV do jakiejś firmy np. na pracuj.pl
Ja z ciekawości wysłałem kilka, i w każdej mi pokazywało że aplikowało ponad 100 osób (!) na jedno miejsce. I co, nie ma chętnych do pracy?
micheel32
JAkie 10 tyś miesięcznie? 2 tyś euro nieliczni zarabiają. Ponadto w Polsce bandyci z Wiejskiej zabierają podatek i ZUS od pensji taki, że ile byś nie zarabial to będziesz golodupcem, a to co ci zostaje ogolone to potem znowu oddajesz na zakupach. W UK masz podatek i zus od 6000 PLN --400 PLN. W Polsce ta banda mafijna zabiera przeszło JAkie 10 tyś miesięcznie? 2 tyś euro nieliczni zarabiają. Ponadto w Polsce bandyci z Wiejskiej zabierają podatek i ZUS od pensji taki, że ile byś nie zarabial to będziesz golodupcem, a to co ci zostaje ogolone to potem znowu oddajesz na zakupach. W UK masz podatek i zus od 6000 PLN --400 PLN. W Polsce ta banda mafijna zabiera przeszło 2000 PLN. To jest problem. Poza tym koszty są podwójne w większości krajów zachodnich co więcej płacą, może oprócz Portugalii. Tak więc naszym problemem jest ograbianie nas przez Państwo z włanych pieniedzy.
boris-vodka
Jestem ciekaw jakie by było bezrobocie gdyby płacono w Polsce tak jak w UE.....Jak zwykle PISowska propaganda.Już widzę tych pracodawców zamykających interesy gdyby mieli płacić po ok. 10 tys/mies. Panie premierze apeluję ....proszę nie manipulować
bha
Jakie tu 10 tyś kto je chętnie wypłaci ....wielu tzw. dawców pracy od wielu,wielu lat płacze i lamentuje i nie tylko... w eterze jak minimalna ma iść w górę. Cóż najlepiej jakby zatrudnieni pracowali wydajnie,sumiennie ,dyspozycyjnie etc w wolontariacie ,charytatywnie lub za psi grosz..Żałosne
bha
Niestety...Rozwijamy od lat co najwyżej w coraz większym % zatrudnienia minimalny dochód ,a na nim daleko nie da się ujechać...............
antek10
Wyliczenie nie uwzględnia rencistów , emerytow, nie zarejestrowanych. A pracujących jest 14 mln. Czyli jeden robi na 2 osoby.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki