Premier: Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać analityków

Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać zagranicznych analityków – napisał w środę premier Mateusz Morawiecki, komentując dane Eurostatu o najniższym bezrobociu w historii Polski. W IV kwartale 2019 r. wynosiło ono 2,9 proc.

(fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP)

"Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać zagranicznych analityków. Ja znam siłę naszej gospodarki i przedsiębiorczość Polaków – a wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości rozwiązania miały na celu wywołanie właśnie takiego efektu, więc te dane nie są dla mnie szczególnym zaskoczeniem" – napisał premier na Facebooku.

Szef rządu dodał, że "wciąż miło usłyszeć i zobaczyć te spadające słupki poziomu bezrobocia".

"Serdeczne gratulacje dla polskich przedsiębiorców – dzięki Państwa ciężkiej pracy Polska zadziwia Europę i świat! Chcemy, by zamożność polskich rodzin nadal rosła" – podkreślił Morawiecki.

Z danych Eurostatu wynika, że w IV kwartale 2019 r. bezrobocie w Polsce wynosiło 2,9 proc.

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ joz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 7 wtomek

Szkoda odpowiadać na kłamstwa tego faceta. Nie wiem gdzie te pozytywne zaskoczenia i w czym? Bezrobocie ? ile razy można tłumaczyć , że rąk do pracy nie przybywa z powodów demograficznych. Może pozytywnie zaskoczył poziom inflacji lub stopa inwestycji ....lub poziom indeksów giełdowych? ludzie o czym tu rozmawiać?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 13 nellington

Średni wiek samochodu 14 lat. Jezu, jak mi rośnie!

! Odpowiedz
21 18 pc1974

Panie Mateuszu to niskie bezrobocie mamy dlatego że masa ludzi wyjeżdża z tego kraju do pracy na zachodzie i się tu nie rejestruje jako bezrobotni. Do tego urzędy mają taką metodologię i procedury że masowo skreślają osoby które realnie bezrobotnymi są ....także to tylko wasza polityka tworzy tą statystykę. Amen

! Odpowiedz
27 24 inwestujacy01

Ta bezrobocie niskie bo rejestrują się tylko Ci, co muszą. Jeśli ktoś dostanie nawet umowę zlecenie na tydzień to już wylatuje z urzędu pracy. I tak zwleka potem z ponowną rejestracją albo może podpiąć się pod czyjąś opiekę NFZ - np. żona pod męża. Pomnóżmy te bezrobocie przez 3 albo 4 i może choć odrobinę zbliżymy się do realnego bezrobocia. Ja znam masę ludzi w wieku produkcyjnym, którzy nie pracują.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 21 inwestujacy01

Druga sprawa, spróbujcie wysłać CV do jakiejś firmy np. na pracuj.pl
Ja z ciekawości wysłałem kilka, i w każdej mi pokazywało że aplikowało ponad 100 osób (!) na jedno miejsce. I co, nie ma chętnych do pracy?

! Odpowiedz
35 43 micheel32

JAkie 10 tyś miesięcznie? 2 tyś euro nieliczni zarabiają. Ponadto w Polsce bandyci z Wiejskiej zabierają podatek i ZUS od pensji taki, że ile byś nie zarabial to będziesz golodupcem, a to co ci zostaje ogolone to potem znowu oddajesz na zakupach. W UK masz podatek i zus od 6000 PLN --400 PLN. W Polsce ta banda mafijna zabiera przeszło 2000 PLN. To jest problem. Poza tym koszty są podwójne w większości krajów zachodnich co więcej płacą, może oprócz Portugalii. Tak więc naszym problemem jest ograbianie nas przez Państwo z włanych pieniedzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
43 20 boris-vodka

Jestem ciekaw jakie by było bezrobocie gdyby płacono w Polsce tak jak w UE.....Jak zwykle PISowska propaganda.Już widzę tych pracodawców zamykających interesy gdyby mieli płacić po ok. 10 tys/mies. Panie premierze apeluję ....proszę nie manipulować

! Odpowiedz
8 15 bha

Jakie tu 10 tyś kto je chętnie wypłaci ....wielu tzw. dawców pracy od wielu,wielu lat płacze i lamentuje i nie tylko... w eterze jak minimalna ma iść w górę. Cóż najlepiej jakby zatrudnieni pracowali wydajnie,sumiennie ,dyspozycyjnie etc w wolontariacie ,charytatywnie lub za psi grosz..Żałosne

! Odpowiedz
6 17 bha

Niestety...Rozwijamy od lat co najwyżej w coraz większym % zatrudnienia minimalny dochód ,a na nim daleko nie da się ujechać...............

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil