Pracownicy Castoramy żądają podwyżki 900 zł

Związek zawodowy w Castoramie wszczął spór zbiorowy z pracodawcą. Żądają zwiększenia wynagrodzenia o 900 zł dla każdego pracownika tak, aby każdy otrzymywał 3500 zł brutto. Ponadto chcą zmian w regulaminie płacowym, podwyżek dodatku stażowego oraz większej puli przeznaczanej na świadczenia socjalne. O sprawie poinformowała "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Yegor Aleyev / FORUM)

"Informujemy że Pracodawca do dnia dzisiejszego nie podjął rokowań. W tej i innej sprawie złożone zostało zawiadomienie do prokuratury" - podaje Solidarność pracowników z Castoramy na swojej stronie internetowej. 

– Jesteśmy też w trakcie ustalania terminu spotkania w sprawie żądań podniesionych przez zakładową NSZZ „Solidarność”. Prowadzimy z nią również dialog dotyczący spraw z zakresu ZFŚS czy regulaminu pracy – zapewnia w rozmowie z "DGP" Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej w Castorama Polska.

W odpowiedzi działacze związkowi podali, że pracodawca powinien niezwłocznie podjąć rokowania i zawiadomić właściwego Okręgowego Inspektora Pracy. Ich zdaniem zostało to zaniechane celowo. 

Jak podaje "DGP", pracownicy Castoramy chcą zwiększenia wynagrodzenia o 900 zł dla każdego pracownika (do 3,5 tys. zł brutto) i domagają się zmian w regulaminie wynagradzania. "Chodzi o dodatek za pracę w niedzielę, który miałby być naliczany od każdej rozpoczętej godziny. Oczekują też wzrostu premii wypłacanej przy odchodzeniu na emeryturę do równowartości trzech miesięcznych pensji, podwyżki dodatku stażowego oraz zwiększenia świadczeń wypłacanych rodzinom zmarłych pracowników. Żądają też zwiększenia o 10 proc. zatrudnienia w sklepach" - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.