Pracownicy BNP Paribas coraz bliżej strajku?

2015-03-04 08:24
publikacja
2015-03-04 08:24
Bankier.pl

Wczoraj zarząd BNP Paribas poinformował w oficjalnym komunikacie o efektach negocjacji ze związkami zawodowymi działającymi w firmie. Związki zawodowe rozpoczęły spór zbiorowy, a bank nadal próbuje dojść do porozumienia.

Fuzja banku BNP Paribas z Bankiem Gospodarki Żywnościowej związana jest z redukcją zatrudnienia – związki zawodowe od 10 lutego toczą walkę o to, by zapewnić pracownikom zagrożonym zwolnieniem prawo do dodatkowych odpraw pieniężnych oraz udzielić premii restrukturyzacyjnej dla wszystkich. W poniedziałek bank oficjalnie uznał żądania za bezzasadne, co skutkowało powstaniem sporu zbiorowego dzień później. 

Według stanowiska banku, zarząd dołoży wszelkiej staranności, by rozmowy odniosły pozytywny skutek, a pracownicy zagrożeni zwolnieniem otrzymali odpowiednie rekompensaty. Głównym przedmiotem sporu jest premia restrukturyzacyjna dla pracowników, którzy nie muszą obawiać się utraty swojego stanowiska – bank nie widzi konieczności wypłacania takich premii.

Była to kolejna nieudana tura negocjacji, która zbliża pracowników do ostatecznego rozwiązania. Niewypracowanie na linii pracodawca-pracownicy porozumienia uprawnia związki zawodowe do wszczęcia strajku.

Pracę może stracić 1990 pracowników. Choć bank zastrzega, że mimo zgłoszenia tylu etatów do urzędów pracy, nie jest pewne, że aż tylu zatrudnionych faktycznie utraci pracę w ramach fuzji. 

/mg

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Kruk
od dawna było jasne że do tego dojdzie, od początku było też wiadomo, że zwolnienia będą. Nic się teraz nie zrobi, podobno już nawet podpisali porozumienie ze związkami. Trzeba żyć dalej a prawdą jest że zmiany czasami wychodzą na lepsze
~Franzmaurer
Do końca lutego miały być znane nazwiska 78 nowych dyrektorów oddziałów wiodących, ale Francuzi nie zaakceptowali niektórych propozycji. Teraz mamy ich poznać do najbliższego piątku. Wiadomo już, że większość stanowisk obsadzą ludzie z BNP, a dotychczasowi dyrektorzy oddziałów operacyjnych. .. no cóż chyba wiecie Do końca lutego miały być znane nazwiska 78 nowych dyrektorów oddziałów wiodących, ale Francuzi nie zaakceptowali niektórych propozycji. Teraz mamy ich poznać do najbliższego piątku. Wiadomo już, że większość stanowisk obsadzą ludzie z BNP, a dotychczasowi dyrektorzy oddziałów operacyjnych. .. no cóż chyba wiecie co was czeka. Nie miejcie złudzeń ta gazetka i frazę o "przejrzystości, uczciwości i dialogu" to jeden wielki PIC. Gnoju kłamią i nawet się nie zajął na. Czas zmienić branżę. ..
~neo
Dyrektorzy tak samo gowno wiedzą jak i pracownicy. Za chwilę sami będą zwalniani. Informacja jest zatrzymywania na poziomie dyrektorów regionów. A prawdziwa jazda za chwilę się zacznie ... i pies z kulawą nogą nie upomni się o pracowników BGŻ i BNP, bo nikt nie lubi bankowców.
~WIELBŁĄD
Takiego zakłamania z ust dyrektorów z centrali , regionu i mikroregionów w sprawie fuzji w BNP
to nie nie sposób opisać, gdyby siebie posłuchali co mówili i mówią to by się pod ziemię zapadli
~miro
współczuję ludziom z BGZ - zobaczycie czym pachnie niewolnictwo w BNP
~Bobek
PNB paribas to wyjątkowe łajno, pracowałem w tym bagnie i nikomu nie polecam - pozdrawiam niewolników z windykacji z ulicy Suwak, mam nadzieję że już was nie kontrolują ile kto minut w kiblu spędza i że nie musicie odrabiać przekroczonej minuty ponad czas na to przewidziany przez tych niby kierowniczków
~Głodny
Bobek co dzisiaj na obiad będzie ?
~asdsad
Właśnie dlatego są zwiazki zawodowe!
~GNIEWOMIR
Już widzę jak zarząd odpuszcza...
~RTG
HAHAHA kopani nie mozna zamknac, zwolnic pracownikow bo rzadowa a tutaj od razu 1900 osob i co nie ma palenia opon przed sejmem

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki