Praca w czasie koronawirusa. Tesco i Auchan dadzą premie

Markety i dyskonty przyznają pracownikom premie za pracę w czasie epidemii koronawirusa. Ostatnio Biedronka, Lidl, Kaufland i Aldi przekazały informacje o czekających na zatrudnionych bonusach. Teraz do tego grona dołączyli Tesco i Auchan. 

(FORUM )

Solidarność zrzeszona w Tesco przekazała odpowiedź, jaką dostała od pracodawcy w związku z wnioskiem związku zawodowego o przyznanie pracownikom podwyżki za pracę w marcu.

"Pracodawca w porozumieniu z NSZZ "Solidarność" zdecydował o wypłacie specjalnej nagrody w wysokości 500 zł brutto dla wszystkich tych, którzy w marcu przepracowali przynajmniej 165 godzin (również pracujących na umowę zlecenie). Koleżanki i koledzy, którzy przepracowali mniej niż 165 godzin, otrzymają nagrodę obliczoną proporcjonalnie. Nagroda na podobnych zasadach zostanie przyznana za pracę w kwietniu" podał związek zawodowy. 

Z podobną decyzją wystąpił zarząd Auchan Retail Polska. W ciągu najbliższych tygodni pracownicy Auchan otrzymają 500 zł premii. Bonus będzie dotyczył zarówno zatrudnionych w sklepach, jak i w e-commerce. 

„Chciałbym gorąco i szczerze podziękować wszystkim naszym współpracownikom sklepów oraz e-commerce, którzy doskonale wypełnili swoją misję zapewnienia codziennie dostępności produktów spożywczych dla naszych klientów. Przeżywamy bezprecedensowy kryzys, a zaangażowanie naszych pracowników jest wyjątkowe! Premia w wysokości 500 złotych, to sposób wyrażenia uznania za jakość zaangażowania i mobilizacji w służbie polskim klientom i mieszkańcom. Będziemy nadal zaopatrywać nasze sklepy, ale naszym priorytetem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia naszych zespołów i naszych klientów. Wdrożyliśmy już odpowiednie środki ochronne we wszystkich naszych sklepach: wprowadziliśmy zasady odpowiedzialnych zachowań i przestrzegania odległości minimum 1,5 metra między ludźmi, zamontowaliśmy specjalne ochronne płyty z pleksi na kasach, zaopatrzyliśmy pracowników, którzy pozostają w bezpośrednim kontakcie z klientem w osłony na twarz oraz żele dezynfekujące i rękawiczki jednorazowe tak dla pracowników, jak i klientów”- oświadczył Gérard Gallet dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 8 bha

To nie powinna być premia - tylko już od dawna stały dodatek zawarty w umowach i to nie mały za pracę w warunkach szczególnego zagrożenia zdrowia i życia w czasie ogłoszonej Pandemii światowej i ogłoszonej Epidemii w kraju.Premia dzisiaj jest jutro ??? Po drugie bez względu ile by dana osoba nie pracowała w m-cu to pracując ryzykuje codziennie zdrowie i życie swoje ,ale i też swoich rodzin !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 riku

Te premie to skandal

! Odpowiedz
1 2 zops

W LIDL-u i w Biedronkach aż dudni z megafonów o pandemii. Sasanki, marmurkowe czy korzonki Św. Jana?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.