Praca w czasie koronawirusa. Tesco i Auchan dadzą premie

2020-03-25 09:53
publikacja
2020-03-25 09:53

Markety i dyskonty przyznają pracownikom premie za pracę w czasie epidemii koronawirusa. Ostatnio Biedronka, Lidl, Kaufland i Aldi przekazały informacje o czekających na zatrudnionych bonusach. Teraz do tego grona dołączyli Tesco i Auchan. 

/ FORUM

Solidarność zrzeszona w Tesco przekazała odpowiedź, jaką dostała od pracodawcy w związku z wnioskiem związku zawodowego o przyznanie pracownikom podwyżki za pracę w marcu.

"Pracodawca w porozumieniu z NSZZ "Solidarność" zdecydował o wypłacie specjalnej nagrody w wysokości 500 zł brutto dla wszystkich tych, którzy w marcu przepracowali przynajmniej 165 godzin (również pracujących na umowę zlecenie). Koleżanki i koledzy, którzy przepracowali mniej niż 165 godzin, otrzymają nagrodę obliczoną proporcjonalnie. Nagroda na podobnych zasadach zostanie przyznana za pracę w kwietniu" podał związek zawodowy. 

Z podobną decyzją wystąpił zarząd Auchan Retail Polska. W ciągu najbliższych tygodni pracownicy Auchan otrzymają 500 zł premii. Bonus będzie dotyczył zarówno zatrudnionych w sklepach, jak i w e-commerce. 

„Chciałbym gorąco i szczerze podziękować wszystkim naszym współpracownikom sklepów oraz e-commerce, którzy doskonale wypełnili swoją misję zapewnienia codziennie dostępności produktów spożywczych dla naszych klientów. Przeżywamy bezprecedensowy kryzys, a zaangażowanie naszych pracowników jest wyjątkowe! Premia w wysokości 500 złotych, to sposób wyrażenia uznania za jakość zaangażowania i mobilizacji w służbie polskim klientom i mieszkańcom. Będziemy nadal zaopatrywać nasze sklepy, ale naszym priorytetem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia naszych zespołów i naszych klientów. Wdrożyliśmy już odpowiednie środki ochronne we wszystkich naszych sklepach: wprowadziliśmy zasady odpowiedzialnych zachowań i przestrzegania odległości minimum 1,5 metra między ludźmi, zamontowaliśmy specjalne ochronne płyty z pleksi na kasach, zaopatrzyliśmy pracowników, którzy pozostają w bezpośrednim kontakcie z klientem w osłony na twarz oraz żele dezynfekujące i rękawiczki jednorazowe tak dla pracowników, jak i klientów”- oświadczył Gérard Gallet dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bha
To nie powinna być premia - tylko już od dawna stały dodatek zawarty w umowach i to nie mały za pracę w warunkach szczególnego zagrożenia zdrowia i życia w czasie ogłoszonej Pandemii światowej i ogłoszonej Epidemii w kraju.Premia dzisiaj jest jutro ??? Po drugie bez względu ile by dana osoba nie pracowała w m-cu to pracując To nie powinna być premia - tylko już od dawna stały dodatek zawarty w umowach i to nie mały za pracę w warunkach szczególnego zagrożenia zdrowia i życia w czasie ogłoszonej Pandemii światowej i ogłoszonej Epidemii w kraju.Premia dzisiaj jest jutro ??? Po drugie bez względu ile by dana osoba nie pracowała w m-cu to pracując ryzykuje codziennie zdrowie i życie swoje ,ale i też swoich rodzin !
zops
W LIDL-u i w Biedronkach aż dudni z megafonów o pandemii. Sasanki, marmurkowe czy korzonki Św. Jana?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki