REKLAMA

Pożegnanie Pertolinvest. GPW do góry

2014-03-31 17:07
publikacja
2014-03-31 17:07

GPW zanotowała udaną sesję. Indeks WIG20 wzrósł o 1,2%, głównie dzięki solidnej postawie JSW i Grupy Lotos. Pertolinvest opuszcza indeks WIG.

Poniedziałkowa sesja na GPW przyniosła wyraźne wzrosty najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 1,2% przy obrotach o wartości 636 mln zł. Indeks WIG30 wzrósł o 1,1%. Indeks szerokiego rynku WIG poszedł do góry o 1% przy obrotach o wartości ponad 850 mln zł.

W zestawieniu blue chipów bardzo dobrze wypadły akcje JSW, które zdrożały o 4,2% przy obrotach o wartości 7,8 mln zł. Ponad trzyprocentowe wzrosty zanotowały Grupa Lotos oraz PGNiG. Niewiele gorzej wypadł Eurocash oraz PKN Orlen. Zawodem była natomiast postawa PGE. Spółka została przeceniona o 1,6%. Wyraźnie spadły także akcje LPP (-0,7%).

Petrolinvest opuszcza indeks WIG. Spółka zanotowała spadkową sesję i zakończyła dzień o 3,1% niżej wobec poprzedniego zamknięcia.

W dodatku GPW zadecydowała, że po sesji 31 marca NFI MagnaPolonia, Clean & Carbon Energy, Chemoservis-Dwory, Fast Finance, Ferrum, IDMSA, Impera, Invista, Miraculum, Mostostal Export, Point Group, Polimex Mostostal, PPG, Próchnik oraz Rubicon Partners opuszczą indeksy WIG, WIG Poland, WIG250, WIG50 i mWIG40.

Nastroje na europejskich i amerykańskich giełdach były dosyć dobre. Inwestorom nie przeszkadzały nie najlepsze dane z amerykańskiego przemysłu oraz puchnące kłopoty gospodarcze Japonii. Natomiast pomocne okazały się komentarze Janet Yellen, która zapewniła kolejny raz, że Rezerwa Federalna będzie wspierać gospodarkę. W rezultacie indeks S&P500 zamyka zyskiem piąty kwartał z rzędu.

Dzień na europejskich parkietach zakończył się niewielkimi spadkami. Na zamknięciu sesji FTSE 100 stracił 0,26%, DAX 0,33%, a CAC 40 0,45%.

/rm

Źródło:Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~andy
moim skromnym zdaniem to co zrobił prezes z zarządem GPW to nie porządkowanie giełdy tylko wsadzenie do jednego wora bankrutów ze spółkami w restrukturyzacji.Jest to skutek okradzenia przez rząd OFE z kasy a tym samym giełdy ze 154mld zł.giełda nie ma kapitału a go potrzebuje więc zablokowała obrót akcjami groszowymi
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~koo
czyli co? koniec?? wywalenie z gpw na zbity pys.k??
~Tomeczek_888
Mnie się udało wyskoczyć jak był po 23 złote.
~kk
Krauze ty kur....co masz do powiedzenia akcjonariuszom Petrolinvest ?
~kraŁze
Sorry... Nie wyszło. Taki mamy klimat. Ale spoko, niebawem coś znowu wymyślę. :)
~Rysiek
Juz niedlugo szykuje nowy przekret, zbierajcie pieniadze! W zamian za wasze marzenia o bogactwie ja odbije sie od dna.

KOCHAM WAS!


Rysiek

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki