REKLAMA

Powrót obostrzeń na Mazowszu? "Być może tak się stanie"

2021-03-06 10:15
publikacja
2021-03-06 10:15
fot. udmurd / Shutterstock

Być może tak się stanie - powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany o możliwość powrotu obostrzeń na Mazowszu. Myślę, że Polacy będą roztropni i na pewno zastosują się do naszych zaleceń, trzecia fala stanie w miejscu i nie będzie takiej potrzeby - dodał.

Kraska pytany na antenie Radia Zet, dlaczego obostrzenia w województwie pomorskim są wprowadzane od przyszłego tygodnia, a nie już od tej soboty, odpowiedział: "Decyzja była trudna, myśmy to na zespole rządowym bardzo długo dyskutowali".

"Chcieliśmy dać czas, szczególnie branży hotelowej, aby jednak ten tydzień jeszcze miała czasu, żeby się do tego przygotować. My tutaj ważymy nie tylko aspekty medyczne, ale także aspekty gospodarcze, bo trudno z dnia na dzień tę branżę poinformować, że od dzisiejszej soboty będą zamknięte hotele" - wskazał wiceminister zdrowia.

Na pytanie, czy Mazowsze czeka podobna decyzja jak Pomorze, powiedział: "Myśmy w tej chwili przygotowali taką strategię, że będziemy co tydzień ogłaszać i zmieniać ewentualne obostrzenia w regionach Polski. Województwo mazowieckie jest na 3. miejscu w tej chwili, po warmińsko-mazurskim i pomorskim".

Dodał, że "jeżeli będzie taka sytuacja, być może tak się stanie". "Na dzień dzisiejszy tak, jak to zostało wczoraj ogłoszone, za tydzień restrykcjami zostanie objęte województwo pomorskie tak, jak to obowiązuje w woj. warmińsko-mazurskim" - powiedział.

"Myślę, że Polacy będą roztropni i na pewno zastosują się do naszych zaleceń, ta fala trzecia stanie w miejscu i nie będzie takiej potrzeby" - powiedział.

Kraska pytany o szczepienia ozdrowieńców jedną dawką po sześciu miesiącach od zakażenia, odpowiedział: "jest taka rekomendacja Rady Medycznej przy panu premierze, żeby tę dawką szczepić po sześciu miesiącach, czekamy jeszcze na potwierdzenie tego przez Radę ds. Szczepień". "Jeżeli taka będzie decyzja, to tak będzie postanowione. Jeszcze troszeczkę cierpliwości" - powiedział Kraska.

Wiceminister zdrowia przekazał także, że jeżeli sytuacja z koronawirusem będzie opanowana to "realna nadzieja powrotu dzieci do szkół" istnieje. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ wj/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
lelo1949
Jak zamkną stolicę,to kto będzie sprzedawał w sklepach
carlito1
Stosowanie się do "zaleceń" nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się wykonanie planu.
stachsgh
Mazowsze się nie da i walczymy do końca !! I oni również, o wszystko
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
endes
Nie ma sprawy, walczcie... bedziecie mieli tylko sklepy spożywcze i apteki do dyspozycji...
„Profilaktyczna maska to zamach na wolność!!!”... durnota

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki