REKLAMA

Potencjał giełd z rynków wschodzących większy niż amerykańskiej

Marek Wierciszewski2018-05-24 07:00
publikacja
2018-05-24 07:00

Inwestorzy wciąż powinni faworyzować akcje z rynków wschodzących, twierdzi Olivia Engel, zarządzająca towarzystwa State Street Global Advisors.

/ fot. Lucas Jackson / Reuters

Cykl koniunkturalny na rynku amerykańskim wszedł w późny etap, co zostawia pole do rozczarowań, a jednocześnie fundamenty spółek z rynków wschodzących poprawiają się, zauważa Olivia Engel w rozmowie z agencją Bloomberg. Jej zdaniem o bardziej sprzyjającym nastawieniu inwestorów do rynków wschodzących świadczyć może fakt, że ostatnio to właśnie rynki wschodzące, tradycyjnie bardziej ryzykowne od rozwiniętych, notowały niższą zmienność od dojrzałych. Najprawdopodobniej ma to związek z korzystnymi prognozami wyników. spółek

- W ciągu ostatnich pięciu lat spółki z rynków wschodzących zanotowały poprawę, jeśli chodzi o zyskowność i poziom zadłużenia – twierdzi Olivia Engel.

Specjalistka przyznała, że w swoich funduszach jest szczególnie zaangażowana w akcje z rynków azjatyckich. Tymczasem spośród sektorów preferuje sektor finansowy (ze względu na wzrost stóp procentowych) oraz branżę paliwową. Od początku roku amerykański indeks S&P500 zyskał 1,6 proc., przy 1, 4-procentowym spadku MSCI Emerging Markets.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
slc350
faworyzacje widać.......zwłaszcza na GPW w stosunku do USA>............:(

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki