REKLAMA
PILNE

Pomysłowe lusterka Polaka podbiją świat?

Grzegorz Marynowicz2014-10-03 12:14analityk Bankier.pl
publikacja
2014-10-03 12:14
MamBiznes.pl

Pomysł Bartosza Ambrożkiewicza to kolejny dowód na to, że pasję można połączyć z biznesem. Młody przedsiębiorca stworzył inteligentne lusterka do motocykli, które ułatwiają jazdę podczas przyjmowania aerodynamicznej pozycji.

Idea, jak to często bywa, zrodziła się niespodziewanie. Bartosz podczas jazdy autostradą wykonał manewr, który o mało nie zakończył się tragicznie. Wszystko przez brak dostatecznej kontroli innych pojazdów w lusterkach wynikający z pochylenia motoru. W ten sposób w głowie młodzieńca pojawił się pomysł produkcji lusterek, które dopasowują się do pozycji motocyklisty.

(MamBiznes.pl)

Od idei do powstania prototypu Smart Mirrors nie minęło dużo czasu. Bartosz zgłosił także wniosek w urzędzie patentowym, aby nikt go nie ubiegł z podobnym projektem. 

Młody przedsiębiorca w tej chwili szuka finansowania, aby wykonać kolejny krok. Zdradza, że już pierwsi inwestorzy pukają do jego drzwi. W najbliższym czasie pomysłodawca chce także przeprowadzić kampanie crowdfundingową na popularnym serwisie Kickstarter. Zebrane w ten sposób środki mają być przeznaczone na uruchomienie produkcji oraz promocję. Jednak o brak rozgłosu Bartosz raczej nie powinien się martwić. Sam przyznaje, że już zainteresowanie prototypem ze strony branżowych mediów przerosło jego oczekiwania. 

Ciągle pracujecie nad finalnym produktem, ale czy zgłaszają się pierwsi zainteresowani lusterkami? 

Bartosz Ambrożkiewicz: Zainteresowanie jest ogromne, o czym świadczy liczba artykułów przede wszystkim wśród portali motocyklowych. Wygraliśmy też konkurs Biznes w Niemczech, dzięki któremu pojechałem na wizytę studyjną do Monachium i nawiązałem wiele ciekawych biznesowych kontaktów.

O sposobach dotarcia do potencjalnych klientów...

... planach na przyszłość oraz radach dla początkujących przedsiębiorców przeczytaj w wywiadzie udzielonym portalowi MamBiznes.pl.

Źródło:
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”. Tel.: 504 256 447

Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (36)

dodaj komentarz
~ancymon
A po co pajacowi jadącemu tak szybko że musi leżeć na kierownicy patrzenie w lusterka? Ma się zabić? Jak motorek jedzie dwieście ktoś ma go wyprzedzać? Przy takiej prędkości nie należy wręcz patrzyć wstecz. A gdyby się zachciało czy nie prościej jest na chwilę unieść pusty przecież łeb?
~gonzo
Nie warta skórka wyprawki...pomysł zaliczam do dosyć durnych.
~endi
Stary daj se spokój , na pewno Ci się nie uda , lepiej skończ jakąś szkołę abyś do czegoś w życiu doszedł , polecam kurs glazurnika - u Niemca zarobisz 25 tyś /mieś , a i pozycja w pracy jest aerodynamiczna i nie potrzeba lusterek :)
~aaa
Nie karzy lubi być murzynem na czyjejś łasce. Zwłaszcza jak chodzi o "Rasę panów"
~Filip
Nie przejmuj się ciotami i rób swoje ziomek,życzę góry sianka,niech zazdrośnikom hejtującym gul skoczy
~Piter13
Jak to jest, synek wpadł na pomysł który spowoduje poprawę bezpieczeństwa na drogach, przy okazji zarobi kesz (jego autorski pomysł), a tu jacyś zawistni ludzie mu piszą by poszedł do pracy w Germanii? Niepojęte, niech dalej doskonali swój pomysł a tacy dobrzy wujkowie niech się wezmą do pracy, a nie tylko wytykać Jak to jest, synek wpadł na pomysł który spowoduje poprawę bezpieczeństwa na drogach, przy okazji zarobi kesz (jego autorski pomysł), a tu jacyś zawistni ludzie mu piszą by poszedł do pracy w Germanii? Niepojęte, niech dalej doskonali swój pomysł a tacy dobrzy wujkowie niech się wezmą do pracy, a nie tylko wytykać innym jak co robić. Taka puenta dla nich: Jak dzieli talentami to należało stanąć w kolejce po rozum a nie po piwo
~endi odpowiada ~Piter13
He he he dobre , tylko po co mi piwo ? nie piję piwa . Polemizowałbym z tezą większego bezpieczeństwa , pozycję aerodynamiczną przyjmuje się na mocnych motocyklach by jechać bardzo szybko tj powyżej 100-tu na godz . czym to się kończy ? oczywiście Pan Bartosz już wyrywa się do odpowiedzi i mówi - większą liczbą He he he dobre , tylko po co mi piwo ? nie piję piwa . Polemizowałbym z tezą większego bezpieczeństwa , pozycję aerodynamiczną przyjmuje się na mocnych motocyklach by jechać bardzo szybko tj powyżej 100-tu na godz . czym to się kończy ? oczywiście Pan Bartosz już wyrywa się do odpowiedzi i mówi - większą liczbą wypadków . W Polsce statystycznie 50% wypadków z udziałem motocykla kończy się śmiercią motocyklisty . Od siebie dodam , iż należy rychło wprowadzić obowiązek jazdy w kamizelkach odblaskowych ferajnie od dwóch kółek i ograniczyć hałas z silnika , potężny ryk z motocykla stymuluje motocyklistów z niskim IQ do dodawania większej ilości gazu , konsekwencje tego są tragiczne ...
~dejw odpowiada ~Piter13
Jest jeden problem. On mieszka w Polsce a tu się nie da. Tak po prostu. Zapewne wszyscy słyszeli o są aktywnych hamulcach Łągiewki (przepraszam jeśli przekrecilem nazwisko). Wynalazek rewolucyjny w dosłownym tego słowa znaczeniu, nawet dla nauki. Zwykły hamulec przy tym to jak metoda a'la Flinston. I co? Minęło już Jest jeden problem. On mieszka w Polsce a tu się nie da. Tak po prostu. Zapewne wszyscy słyszeli o są aktywnych hamulcach Łągiewki (przepraszam jeśli przekrecilem nazwisko). Wynalazek rewolucyjny w dosłownym tego słowa znaczeniu, nawet dla nauki. Zwykły hamulec przy tym to jak metoda a'la Flinston. I co? Minęło już chyba kilkadziesiąt lat a nic się nie udało z tym zrobić. Tak więc najlepsze wyjście dla twórcy tych lusterek - zwiewaj z pomysłem na zachód.
~dejw odpowiada ~dejw
O kuna. Chyba pora już za późna. Zderzak przecie a nie hamulec. Ale porównanie do Flinstona może zostać :)
~endi odpowiada ~dejw
zderzak jest formą hamulca , swoją drogą wynalazek Łągiewki jest rewelacyjny ale ma jedną wadę , samochody rzadko zderzają się czołowo samymi zderzakami

Powiązane: Pomysł na biznes

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki