REKLAMA

Polska stacja na Spitsbergenie rekrutuje. Szuka m.in. kucharza

2021-10-13 15:57
publikacja
2021-10-13 15:57
Polska stacja na Spitsbergenie rekrutuje. Szuka m.in. kucharza
Polska stacja na Spitsbergenie rekrutuje. Szuka m.in. kucharza
fot. Marcin Dobas / / FORUM

Kucharza, geofizyka, meteorologa, specjalisty ds. monitoringu środowiska lub hydrochemika, informatyka, mechanika i konserwatora poszukuje Instytut Geofizyki PAN na wyprawę do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Rekrutacja trwa do 22 listopada.

Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego jest położona w południowo-zachodniej części Spitsbergenu - największej wyspie archipelagu Svalbard, za północnym kołem podbiegunowym. W Stacji zarządzanej przez Instytut Geofizyki (IGF) PAN już od lat prowadzone są badania naukowe. Pierwsza całoroczna wyprawa do Hornsundu odbyła się w roku 1957, a od 1978 takie wyprawy organizowane są co roku.

IG PAN poinformował o tym, że rekrutuje chętnych do udziału w 45. wyprawie do stacji polarnej. Wśród poszukiwanych są: geofizyk z doświadczeniem w dziedzinach elektroniki lub geofizyki, meteorolog w szczególności z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW, informatyk, mechanik w szczególności z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych, pracownik techniczny, ale również kucharz. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 listopada 2021 r.

Stacja rekrutuje dwie grupy chętnych - kandydatów w ramach grupy zimującej (całorocznej). Wyłonieni kandydaci będą przebywać na wyprawie od czerwca 2022 r. do lipca 2023 r. Druga grupa, tzw. letnia wyjedzie do stacji w czerwcu 2022 r. Powrót planowany jest na wrzesień 2022 r.

IGF PAN informuje, że dodatkowym atutem wśród kandydatów będzie m.in. posiadanie patentów motorowodnych, zaświadczeń ukończenia wszelkiego rodzaju kursów medycznych, doświadczenia terenowego (w szczególności zimowego górskiego) czy znajomość języka angielskiego. Szczegółowie informacje znajdują sie na stronie IGF PAN w zakładce "kariera".(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marxs
zamiast kucharza polecam fenomenalną kucharkę Panią Julię Przybłędzką pomidorówka w jej wydaniu to rozkosz dla duszy i ciała sam wielokrotnie próbowałem
posPISano życzliwy z Żoliborza
sloneczkodzg
A ja myślę , że Donald z teściową nadają się na kucharzy . Zatrują jadem cały personel .

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki