Polscy producenci gier szykują duże premiery

Hossa na akcjach producentów gier trwa w najlepsze, jej utrzymanie będzie jednak zależało m.in. od sukcesów nowych tytułów. A tych w 2017 roku nie zabraknie. Oto gry, których premiery notowani na GPW deweloperzy zapowiedzieli na najbliższe miesiące.

Największym notowanym na GPW producentem gier pozostaje CD Projekt, który na początku kwietnia był wyceniany przez inwestorów na 7,1 mld zł. Sukces "Wiedźmina 3" nadal napędza wyniki spółki, czego najlepszym dowodem jest świetny raport za 2016 rok. Ze sprzedaży trzeciej części przygód Geralta z Rivii spółka wygenerowała już przeszło miliard złotych przychodów, a łączna sprzedaż trylogii przekroczyła już poziom 25 mln sztuk. W maju "Wiedźminowi 3" stukną jednak już dwa lata. Wydane zostały też już dwa zaplanowane dodatki. Pora więc na wypuszczenie w świat nowych projektów.

Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania
Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania (Bankier.pl)

Do 2021 roku mają powstać dwie duże gry, z założeń spółki wynika, że nawet większe od ostatniego "Wiedźmina". Pierwszą ma być "Cyberpunk 2077", którego jednak data premiery wciąż nie jest znana. O drugiej zaś nie wiadomo w zasadzie nic oprócz tego, że pozostanie w gatunku RPG. Na "Wiedźmina 4" gracze jednak najprawdopodobniej nie mają co liczyć. Przynajmniej tak deklarują twórcy.

Plansza do gry w "Gwinta"
Plansza do gry w "Gwinta" (Materiały dla mediów)

Spółka nie odcięła się jednak od świata Geralta. - 2017 będzie rokiem "Gwinta" - zapowiadał podczas ostatniej konferencji prasowej prezes Kiciński. Wspomniany "Gwint" to karcianka, którą gracze mogą kojarzyć ze wcześniejszych gier o wiedźminie. CD Projekt postanowił stworzyć jednak oddzielny produkt. Gra będzie darmowa, spółka planuje jednak zarabiać na dodatkowych płatnościach. Dla CD Projektu jest to próba zbudowania sobie stabilnego źródła przychodów i wielkiego otwarcia na rynek chiński, dla graczy zaś może być to ciekawe przedłużenie przygody z wiedźmińskim światem. Podjęto już także starania, by gra zaistniała w e-sporotwym światku

Dokładna data premiery wciąż nie jest znana. Pełna wersja gry - jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie projektu - ukaże się, kiedy cała planowana dla niej zawartość zostanie zaimplementowana i przetestowana. Niektórzy w "Gwinta" grają jednak już od października. To wówczas bowiem wystartowała zamknięta beta, przy pomocy której spółka postanowiła zaangażować graczy do współtworzenia projektu. Na wiosnę zapowiedziano z kolei uruchomienie otwartej bety, już niebawem więc, bez większych problemów, będzie można w "Gwinta" zagrać. Gra ma być dostępna na PC i Xboksa, niebawem ruszą także pierwsze testy techniczne wersji na PS4. 

Premiery CD Projektu: "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana" - wiosna 2017 (otwarta beta), "Cyberpunk 2077" - 2019?

CI Games też będzie miało trylogię

Otwartą betę ma już za sobą z kolei nowa produkcja CI Games. To trzecia część "Snipera", a więc serii, z którą inwestorzy i gracze często utożsamiają studio Marka Tymińskiego. Pełna wersja gry ma ujrzeć światło dzienne 25 kwietnia. - Liczymy na sukces. Jest to największe wydarzenie w historii spółki, z największym budżetem, kampanią i największymi dotychczas zaangażowanymi mocami z naszej strony - zapowiadał pod koniec marca Tymiński. 

Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania
Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania (Bankier.pl)

Gra ma trafić na trzy platformy: PC, Xbox oraz PS4. Na te dwie ostatnie zresztą spółka zdążyła już otrzymać certyfikację. Także w II kwartale premiera ma mieć mobilna wersja "Snipera". Będzie ona dostępna na iOS oraz Androida w systemie free-to-play. Ma to być element kampanii marketingowej dużego "Snipera". Spółka liczy, że mobilna wersja zwiększy rozpoznawalność marki.

"Sniper" rozczarował podczas bety, spółka zapowiada jednak dopracowanie gry
"Sniper" rozczarował podczas bety, spółka zapowiada jednak dopracowanie gry (fot. CI Games / youtube.com)

Oczekiwania związane z nowym "Sniperem" wywindowały notowania CI Games, które obecnie jest wyceniane przez inwestorów na około 420 mln zł. W ostatnim czasie nadzieje jednak przysłaniane są nieco przez obawy. Te ostatnie wzrosły jeszcze mocniej, gdy okazało się, że beta nie spełnia oczekiwań wielu graczy. Dopatrzono się w niej także licznych niedociągnięć. Spółka ripostowała, że taki był cel konsultacji, ziarno zwątpienia jednak już wykiełkowało. Konsekwencją tych opinii było przesunięcie daty premiery z 4 na 25 kwietnia. Czy spółka poradziła sobie z zażaleniami, okaże się więc dopiero za trzy tygodnie.

Kontynuacji doczeka się najprawdopodobniej także i inna gra autorstwa CI Games - "Lords of the Fallen". W tytuł ten zagrało zagrało ponad 7 mln graczy, a więc najwięcej spośród wszystkich gier studia, wynik ten jednak podpompowano nieco abonamentami. Jeszcze przed rokiem prezes Tymiński sugerował, że sequel do sprzedaży trafi najprawdopodobniej jeszcze w 2017 roku. Z dzisiejszego punktu widzenia nie wydaje się to jednak prawdopodobne.

W liście do akcjonariuszy po wynikach za 2016 rok Tymiński napisał, że zakończono już prace koncepcyjne nad tym tytułem i wkracza on w kolejny etap przygotowań. Pojawiła się także zapowiedź "kolejnych fascynujących projektów". Na więcej informacji inwestorzy i gracze będą musieli poczekać do premiery nowego "Snipera", to po niej bowiem CI Games ma przedstawić strategię dalszego rozwoju. Warto dodać, że realizacja ambitnych planów będzie zapewne w dużej części zależała od skali sukcesu "Snipera 3", spółka nie ma aż tak dużego zapasu gotówki jak np. CD Projekt, by móc sobie pozwolić na kolejną wpadkę.

Premiery CI Games: "Sniper: Ghost Warrior 3" - 25 kwietnia 2017, "Lords of the Fallen 2" - 2018?

Czytaj dalej: Winter is coming >>

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Kirat

Rynek gier na polskiej giełdzie jeszcze raczkuje w porównaniu do kolegów z zachodu. Cieszę się jednak, że CDP przeciera szlaki, a firmy jak CI Games czy 11 Bit idą w jego ślady. Jeżeli nie będziemy mieli żadnego krachu to za 10 lat akcje tych firm wzrosną o ponad 1000%. Już nie długo premiera SGW 3. Ja liczę, że gra okaże się sukcesem (na co się zapowiada), a cena CI Games wzrośnie diametralnie. Zobaczymy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~autor

No to się przeliczyłeś. Ciekawe czy zarząd spółki poniesie konsekwencje czy tylko wypłacą sobie premie.

! Odpowiedz
0 1 ~Tomal

Ciekawi mnie Cyberpunk 2077, ale to jeszcze przecież echa przyszłości. Gwint też w sumie dobrze brzmi i zapowiada się interesująco. Na teraz to SGW3, bo premiera już za chwilę i wydaje się, że jest szansa na dobrą snajperkę.

! Odpowiedz
0 1 ~Bundy

Tak jak kocham Wieśka i samo CDP i życzę im jak najlepiej, to mam wrażenie, że Cyberpunk 2077 nie okaże się zbyt dużym sukcesem... Z niecierpliwością czekam na wyniki sprzedaży SGW 3. Na tą grę wylało się pełno hejtu po becie, ale już dzisiaj widać, że CI Games uporało się z problemami, które były widoczne w ich produkcji. Tak jak mówi @Root studio nauczyło się na błędach popełnionych podczas produkcji SGW 2.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~mawoo

Wiesiek to Wiesiek i nie ma dyskusji:) co do ceberćpunka to srednio jestem zainteresowana. Nie moja wanna. natomiast dni do premiery sgw3 to odliczam kreski na scianie przekreślając. Po premierze maluje scianę w snajperki;)

! Odpowiedz
0 0 ~chari odpowiada ~mawoo

nie rozumiem, co ty masz do cyberpunka? Co ci sie tam nie podoba? Jesli o mnie chodzi, to cyberpunk w kolejce zaraz za sniperem. Moim zdaniem spokojnie na to drugie miejsce na liście zasługuje.

! Odpowiedz
0 1 ~Root

Jeszcze w tym miesiącu nastawiam się na Sniper Ghost Warrior 3. Wydaje mi się, że wyciągnęli ogromne wnioski z dwójki i teraz będzie już ok. Liczę też na Gwinta. Chyba zdecyduję się na otwarte beta testy. :)

! Odpowiedz
0 2 ~Kusep

"Wydawca zakłada sprzedaż na poziomie od 0,3 mln do 1 mln sztuk. Z punktu widzenia 25 mln "Wiedźminów" może się to wydawać niewiele, The Farm 51 jest jednak spółką z rynku NewConnect wycenianą na 1,7% wartości CD Projektu, czy niewiele ponad 1/4 wartości 11bit."

Skąd te 1,7% ?

1mln/25mln = 4%
430 mln/7100 mln = 6%
Zatem wg tego jest wycenianą wyżej od CD Projektu. Jeśli zaś sprzedaż będzie 0,3 mln, to:
0,3 mln/25mln = 1,2% wg czego wycena wyszłaby 6 razy większa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 2 ~mrt

Dywidenda tylko podniesie prestiż spółki .

! Odpowiedz
2 4 ~obserwator

Wydawcą Agony jest giełdowy Playway, który partycypuje w kosztach produkcji i zyskach, więc nie jest to premiera pozostająca w oderwaniu od GPW.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
DDISTANCE -1,82% 1,08
2020-04-06 16:11:36
WIG 4,77% 43 514,41
2020-04-06 17:15:03
WIG20 4,95% 1 581,05
2020-04-06 17:15:00
WIG30 4,94% 1 816,36
2020-04-06 17:15:01
MWIG40 4,86% 2 999,46
2020-04-06 17:15:00
DAX 5,77% 10 075,17
2020-04-06 17:37:00
NASDAQ 5,91% 7 808,95
2020-04-06 21:15:00
SP500 5,88% 2 634,93
2020-04-06 21:15:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.