REKLAMA

Polmos Łańcut - pracę straci prawie cała załoga

Weronika Szkwarek2016-05-19 11:56redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-05-19 11:56
fot. cynoclub / YAY Foto

130 ze 159 pracowników Polmosu Łańcut ma zostać zwolnionych z powodu przeniesienia produkcji do Starogardu Gdańskiego. W miejscu fabryki wódki ma powstać gorzelnia, gdzie jedynie 29 pracowników będzie mogło kontynuować zatrudnienie na dotychczasowych warunkach.

Marie Brizard Wine & Spirit, właściciel Polmosu w Łańcucie, planuje zamknięcie fabryki wódki i otworzenie w jej miejscu gorzelni. W związku z restrukturyzacją pracę straci prawie cała załoga, której zaproponowano jedynie to, co przewiduje Kodeks pracy.

Przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność", Marzena Fajger, w rozmowie z Bankier.pl mówi, że jako związek zawodowy będą walczyć o utrzymanie zakładu z 250-letnią tradycją oraz o zachowanie miejsc pracy.

– W naszym regionie, na Podkarpaciu, nie ma pracy. To tutaj jest największe bezrobocie. Zwolnieni będą mieli naprawdę duży problem ze znalezieniem zatrudnienia, a większość z nich utrzymuje swoje rodziny – zauważa przewodnicząca.

Fajger zwraca również uwagę na fakt, że wypowiedzenia mogą dotknąć również osób chronionych przez Kodeks pracy, między innymi kobiet przebywających na urlopach macierzyńskich. – Firma zapowiedziała, że z osobami, które nie mogą w świetle prawa zostać zwolnione, zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy – komentuje przewodnicząca.

Jutro, 20 maja, związkowcy odbędą negocjacje z Marie Brizard Wine & Spirit. Pracownicy informują, że dopóki nie utracili zatrudnienia, mają nadzieję odwrócić cały proces restrukturyzacji.

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką prawa pracy. Pisze o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmuje się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiada historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (78)

dodaj komentarz
~StaH
Żegnaj Krupnik z łancuta. Ten ze starogardu jest ostry obrzydliwy i niesmaczny. Brawo korporacje. Nie ma to ja położyc wszystko co dobre.
~kot_alik
Wasze ulice, nasze kamienice.
~polos
jaka gorzelnia???w srodku miasta??? pic na wode:)
~katolik
Niech idą na skargę do swojego bożka zz dobrej zmiany. On im pomoże. Żartowałem ;)
~krasnik
Podkarpacie, kraj czystych rzek, czystego środowiska. Potencjał jest ogromny.
Ruszać główkami podkarpackimi.
~StanRS
Czyste rzeki może i są, bo nie ma tam prawie przemysłu. Ludzie emigrują. Balcerowicz, Bielecki, Lewandowski już się o to postarali.
~donkenarro
może nie ma w Łańcucie już żadnej dużej firmy, ale mamy za to 4 piękne duże kościoły :)
~Czytelnik
Zaczniemy pić jabcoki ,to zdrowsze
~niekumam
Czym się różni fabryka wódki od gorzelni???
~kumaty
Gorzelnia produkuje spirytus. Dopiero ten ( spirytus ) jest podstawą do sporządzenia ( zestawienia ) napoju alkoholowego-czyli połączenia go w specjalnym procesie technologicznym z wodą i ewentualnie innymi dodatkami. Gorzelnia to miejsce gdzie odbywa się "brudny" proces technologiczny, powstaje tam dużo odpadów,Gorzelnia produkuje spirytus. Dopiero ten ( spirytus ) jest podstawą do sporządzenia ( zestawienia ) napoju alkoholowego-czyli połączenia go w specjalnym procesie technologicznym z wodą i ewentualnie innymi dodatkami. Gorzelnia to miejsce gdzie odbywa się "brudny" proces technologiczny, powstaje tam dużo odpadów, smrodu gorzelnianego itp. Fabryki wódki są najczęściej pozbawione części gorzelnianej ze względu na owe "brudne" procesy. Gorzelnie są poza miastami. KUMASZ ??? :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki