Polmos Łańcut - pracę straci prawie cała załoga

redaktor Bankier.pl

130 ze 159 pracowników Polmosu Łańcut ma zostać zwolnionych z powodu przeniesienia produkcji do Starogardu Gdańskiego. W miejscu fabryki wódki ma powstać gorzelnia, gdzie jedynie 29 pracowników będzie mogło kontynuować zatrudnienie na dotychczasowych warunkach.

Marie Brizard Wine & Spirit, właściciel Polmosu w Łańcucie, planuje zamknięcie fabryki wódki i otworzenie w jej miejscu gorzelni. W związku z restrukturyzacją pracę straci prawie cała załoga, której zaproponowano jedynie to, co przewiduje Kodeks pracy.

Przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność", Marzena Fajger, w rozmowie z Bankier.pl mówi, że jako związek zawodowy będą walczyć o utrzymanie zakładu z 250-letnią tradycją oraz o zachowanie miejsc pracy.

– W naszym regionie, na Podkarpaciu, nie ma pracy. To tutaj jest największe bezrobocie. Zwolnieni będą mieli naprawdę duży problem ze znalezieniem zatrudnienia, a większość z nich utrzymuje swoje rodziny – zauważa przewodnicząca.

Fajger zwraca również uwagę na fakt, że wypowiedzenia mogą dotknąć również osób chronionych przez Kodeks pracy, między innymi kobiet przebywających na urlopach macierzyńskich. – Firma zapowiedziała, że z osobami, które nie mogą w świetle prawa zostać zwolnione, zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy – komentuje przewodnicząca.

Jutro, 20 maja, związkowcy odbędą negocjacje z Marie Brizard Wine & Spirit. Pracownicy informują, że dopóki nie utracili zatrudnienia, mają nadzieję odwrócić cały proces restrukturyzacji.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~StaH

Żegnaj Krupnik z łancuta. Ten ze starogardu jest ostry obrzydliwy i niesmaczny. Brawo korporacje. Nie ma to ja położyc wszystko co dobre.

! Odpowiedz
2 5 ~kot_alik

Wasze ulice, nasze kamienice.

! Odpowiedz
1 4 ~polos

jaka gorzelnia???w srodku miasta??? pic na wode:)

! Odpowiedz
12 8 ~katolik

Niech idą na skargę do swojego bożka zz dobrej zmiany. On im pomoże. Żartowałem ;)

! Odpowiedz
6 1 ~krasnik

Podkarpacie, kraj czystych rzek, czystego środowiska. Potencjał jest ogromny.
Ruszać główkami podkarpackimi.

! Odpowiedz
2 10 ~StanRS

Czyste rzeki może i są, bo nie ma tam prawie przemysłu. Ludzie emigrują. Balcerowicz, Bielecki, Lewandowski już się o to postarali.

! Odpowiedz
7 19 ~donkenarro

może nie ma w Łańcucie już żadnej dużej firmy, ale mamy za to 4 piękne duże kościoły :)

! Odpowiedz
2 6 ~Czytelnik

Zaczniemy pić jabcoki ,to zdrowsze

! Odpowiedz
4 7 ~niekumam

Czym się różni fabryka wódki od gorzelni???

! Odpowiedz
0 0 ~kumaty

Gorzelnia produkuje spirytus. Dopiero ten ( spirytus ) jest podstawą do sporządzenia ( zestawienia ) napoju alkoholowego-czyli połączenia go w specjalnym procesie technologicznym z wodą i ewentualnie innymi dodatkami. Gorzelnia to miejsce gdzie odbywa się "brudny" proces technologiczny, powstaje tam dużo odpadów, smrodu gorzelnianego itp. Fabryki wódki są najczęściej pozbawione części gorzelnianej ze względu na owe "brudne" procesy. Gorzelnie są poza miastami. KUMASZ ??? :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.