REKLAMA

Polak poszukiwany przez Interpol – dołączył do tzw. Państwa Islamskiego

Marcin Hołubowicz2016-08-27 17:35redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-08-27 17:35

Jakub Jakus jest poszukiwany przez Interpol. Polak znalazł się na liście, ponieważ dołączył do tzw. Państwa Islamskiego. 24-latek wyjechał do Syrii i tam przyłączył się do ugrupowania terrorystycznego.

fot. interpol.int / / interpol.int

Jakub Jakus to 24-letni Polak, który urodził się w 1992 r. w Sandomierzu. Interpol wydał za nim czerwoną notę, co oznacza, że Jakus jest poszukiwany w 190 krajach. 24-latek oskarżony jest o działalność w organizacji terrorystycznej, tzw. Państwie Islamskim, a także za werbowanie nowych bojowników, nielegalne posiadanie broni palnej oraz kradzież dokumentów i posługiwanie się cudzą tożsamością.

24-latek ma być aktywnym członkiem IS, jednak dokładne szczegóły jego działalności nie są znane. Polak oprócz języka polskiego, posługuje się również biegle językiem angielskim i arabskim.

Jakub Jakus to nie pierwszy Polak, który trafił w szeregi IS. Już w listopadzie 2015 r. międzynarodowe służby informowały, że do tzw. Państwa Islamskiego dołączyło 20 polskich obywateli. Do kwietnia tego roku – według danych Międzynarodowego Centrum Antyterroryzmu – liczba ta wzrosła do 40. To i tak niewielka ilość w porównaniu z naszym sąsiadem. Do połowy maja z Niemiec wyjechało do Syrii i Iraku ponad 800 osób, które przyłączyły się do IS.

fot. interpol.int /

Państwo Islamskie planuje kolejne zamachy w Europie?

Europejskie służby wielokrotnie ostrzegały przed zagrożeniem terrorystycznym ze strony tzw. Państwa Islamskiego. Przypomnijmy, że ugrupowanie terrorystyczne przyznało się do organizacji serii zamachów terrorystycznych w Paryżu oraz tragicznych w skutkach ataków bombowych w Brukseli. Wczoraj pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed IS - tym razem ze strony Europolu.

Dyrektor europejskiej policji, Rob Wainwright w wywiadzie udzielonym brytyjskim mediom powiedział, że tzw. Państwo Islamskie planuje kolejne zamachy w Europie. Mają one, zdaniem szefa Europolu, odwrócić uwagę od pogarszającej się sytuacji IS na Bliskim Wschodzie. Islamiści tracą bowiem kawałek po kawałku kontrolę nad opanowanym przez siebie terytorium - zarówno na terenie Iraku, jak i Syrii.

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~heeee
Ależ mi to temat ekonomiczny. Gratuluję wyboru.
~muslim_emperor
Świat się kończy skoro nawet jezus przechodzi na islam :/
~TKM-alleluja
Pewnie był kiedyś ministrantem, przejrzał na oczy i "czubkuje" jak Antoni i reszta PiCerów...
~Adolf
Co za problem , jak najszybciej zlokalizować , wyeliminować.Koniec .
~Sniper
Zgoli brode ubierze t-shirt i wróci razem z uciśnionymi pseudo braćmi, jako biedny poszkodowany wojną imigrant Al el Shiram , do tego zabierze niby żone z gromadą małych terrorystów i zrobi k-boom gdzieś w bezpiecznej Polsce, martwi mnie to że takie poje** pojawiaja sie juz w naszej okolicy.
Mam nadzieje że i jemu głowa
Zgoli brode ubierze t-shirt i wróci razem z uciśnionymi pseudo braćmi, jako biedny poszkodowany wojną imigrant Al el Shiram , do tego zabierze niby żone z gromadą małych terrorystów i zrobi k-boom gdzieś w bezpiecznej Polsce, martwi mnie to że takie poje** pojawiaja sie juz w naszej okolicy.
Mam nadzieje że i jemu głowa eksploduje od kulki snajpera tj. miało to miejsce jakis czas temu w syri...
~ra
czy wiadomo jak zdobył obywatelstwo!!!
~Kuk
Dożywocie po ew. powrocie do PL lub załatwienie sprawy tam na miejscu wydają się być jedynym rozwiązaniem
~Vini
Taki gość nie powinien juz nigdy zobaczyć swojej ojczyzny
~franz
A jaka ojczyzna jego?
Gdzie nauczył się arabskiego i angielskiego biegle?
Wielu Polaków ma dość władzy. Róznorakie ścierwo rządzące musi chronić się bandytami, bo dostałoby kamieniem, a nie jajem w durny łeb.

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki