REKLAMA

Polak na urlopie bez ochrony

2016-07-22 06:15
publikacja
2016-07-22 06:15

Tylko połowa z nas decyduje się na wykupienie polisy na wakacje. Robimy to zazwyczaj dopiero tuż przed samym wyjazdem.

fot. Bartlomiej Kudowicz / / FORUM

Ubezpieczenia turystyczne kupuje zaledwie co szósty ankietowany spędzający wakacje w Polsce. Zawsze robi tak 7 proc., a czasami - 10 proc. z nas - wynika z badania Blue Media cytowanego przez "Rzeczpospolitą".

Częściej ochronę wykupują podróżujący za granicę - 28 proc. robi to zawsze, natomiast 13 proc. wskazało, że polisę na taki urlop kupuje czasami.

Zdecydowana większość osób wykupujących ubezpieczenia turystyczne robi to na krótko przed wyjazdem. Najczęściej na dwa do siedmiu dni przed planowanym urlopem wakacyjnym. Co czwarta osoba nabywa ubezpieczenie znacznie wcześniej, a co dziesiąta dokonuje zakupu w przeddzień lub w dniu wyjazdu.

Wakacje nad Bałtykiem drogie jak zagraniczne wczasy

Bałtyk staje się popularnym kierunkiem letnich wyjazdów. Już teraz obłożenie w większości hoteli w szczycie zbliżającego się sezonu wakacyjnego sięga 100%. Ceny w hotelach, choć nieznacznie wyższe niż w ubiegłym roku, sprawiają, że za tygodniowy pobyt nad Bałtykiem moglibyśmy również sfinansować zorganizowane wczasy zagraniczne.

Niewątpliwie na popularność wypoczynku nad Bałtykiem w tym roku wpływają obawy przed podróżowaniem do innych krajów wywołane zagrożeniem terrorystycznym. Właśnie z tych względów rezygnujemy z podróży do takich krajów, jak Egipt czy Tunezja, które jeszcze kilka lat temu były najpopularniejszymi kierunkami zagranicznych wojaży Polaków.

Ocenia się również, że dodatkowym czynnikiem wpływającym na ożywienie krajowego rynku turystycznego w tym roku jest program „Rodzina 500 plus”. Dzięki dodatkowym środkom więcej rodzin, których do tej pory nie było na to stać, teraz będzie mogło pozwolić sobie na wakacyjny wypoczynek. Na pobyt nad Bałtykiem w tym roku mogą się skusić nawet miłośnicy cieplejszych klimatów, przypominając sobie ubiegłoroczne upalne lato z temperaturami powyżej 30 st. Celsjusza.

O znalezienie wolnych miejsc nad Bałtykiem będzie trudno? Czytaj więcej: "Wakacje nad Bałtykiem drogie jak zagraniczne wczasy".

Porady dla klientów banków wyjeżdżających na wakacje

Nadchodzą wakacje. Dla turystów jest to okres beztroski i lenistwa. Dla złodziei i oszustów rozpoczynają się żniwa. Żeby urlopu nie pokrzyżowały żadne przykre niespodzianki, warto zachować czujność i zastosować się do prezentowanych poniżej rad.

W większości banków możesz aktywować usługę powiadomień SMS o transakcjach na rachunku. Przed wyjazdem warto włączyć taką usługę. Może minąć sporo czasu zanim zorientujesz się, że ktoś skradł ci kartę i dokonał nią transakcji. Jeśli będziesz miał aktywne powiadomienia, bank w czasie rzeczywistym poinformuje cię o tym, że ktoś dokonuje transakcji na rachunku. W niektórych bankowych aplikacjach mobilnych można też aktywować powiadomienia PUSH. Spełniają one taką samą rolę, jak SMS-y, a nic nie kosztują.

O czym jeszcze warto pamiętać? Czytaj więcej: "Złota trzynastka. Porady dla klientów banków wyjeżdżających na wakacje".

(PAP)

pd/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Rpr
Więcej informacji znajdziesz na http://blog.zmarnowanyurlop.pl/media/.
Szczególnie polecamy materiał: Lekkomyślność na wakacjach nie musi zaboleć finansowo.
...bo przecież nie musi!
~rosalies
Oby więcej takich artykułów, bo niestety łatwiej się ,,nadziać" niż trafić na odpowiednią, realną ofertę. Ja jeszcze od siebie mogę polecić jak warto zawalczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie: http://papug.pl/zmarnowane-wakacje/
~Arek
Mi się wydawało, że ubezpieczenie turystyczne to zbędny wydatek, ale w zeszłym roku na wakacjach się rozchorowałem, szpital itd. W tym roku wykupiłem ubezpieczenie, jednak warto...tu kilka wskazówek

Powiązane: Ubezpieczenia wakacyjne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki