REKLAMA

Polacy za zaostrzeniem ustawy o ochronie zwierząt

2020-09-22 06:47
publikacja
2020-09-22 06:47
fot. Lynsey Grosfield / Shutterstock

71 proc. badanych opowiada się za zaostrzeniem ustawy o ochronie zwierząt - wynika z sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM. Zmiany popiera 61 proc. ankietowanych na wsi i 70 proc. wyborców PiS. Wyniki sondażu publikuje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"Sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM pokazuje, że zwolennicy zaostrzenia ustawy o ochronie zwierząt przeważają także na wsi. Choć warto zauważyć, że tam poparcie dla ustawy jest zauważalnie niższe niż w przypadku ogółu badanych – za takim rozwiązaniem na wsi jest 61 proc. wobec 71 proc. ogółem; jednocześnie jest tam najwięcej przeciwników tych pomysłów – 31 proc. wobec 20 proc. ogółem" - czytamy w "DGP".

Według gazety przepisy cieszą się poparciem ponad 70 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości; ich przeciwnicy są natomiast najliczniejsi wśród wyborców PSL i Konfederacji.

W sondażu - jak czytamy - zapytano też o przepis w "nowelizacji ustawy covidowej o bezkarności urzędniczej". Mówi on - jak przypomina "DGP" - "nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione".

"Krytycznie takie rozwiązanie ocenia 61 proc. badanych, a popiera je 27 proc. Choć w przypadku wyborców PiS wyniki są inne, tu przeważają zwolennicy tych przepisów (47 proc.), podczas gdy źle ocenia je 35 proc." - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". (PAP)

mkr/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (28)

dodaj komentarz
langdon25
Koniec z bezmyślnym wiązaniem psów na łańcuchach na wsiach !

Brawo Prezes !
langdon25
Dochody z futerek to tylko promil exportu polskiego rolnictwa - więc o co awantura ?
Lament wszczynają tylko sadyści futerkowi bo im odejdą dochody - TO NIE SĄ ROLNICY !

Wartość exportu mięsa halal to tylko 4% wartości exportu żywności - więc budżet się nie zawali jak zabronią sadystom wykrwiawania się i
Dochody z futerek to tylko promil exportu polskiego rolnictwa - więc o co awantura ?
Lament wszczynają tylko sadyści futerkowi bo im odejdą dochody - TO NIE SĄ ROLNICY !

Wartość exportu mięsa halal to tylko 4% wartości exportu żywności - więc budżet się nie zawali jak zabronią sadystom wykrwiawania się i 15 minutowej agonii krów dla radości syjonistów i Arabów .

I taka jest cała „prawda” o wielkiej zapaści jaka nastąpi dzięki tej ustawie!

Brawo Prezes.
lipsk
Tu wcale nie idzie o dobro zwierząt. Tu idzie kto zarobi na zwierzętach. A cała rzecz w uboju rytualnym (koszer) . Bo ustawa zabrania takich ubojów polskim rolnikom a nie zabrania tzw. gminom wyznaniowym. I już wszystko jasne. Cała reszta o futerkowcach na które popyt słabnie od lat i psach na łańcuchach to tylko ściema Tu wcale nie idzie o dobro zwierząt. Tu idzie kto zarobi na zwierzętach. A cała rzecz w uboju rytualnym (koszer) . Bo ustawa zabrania takich ubojów polskim rolnikom a nie zabrania tzw. gminom wyznaniowym. I już wszystko jasne. Cała reszta o futerkowcach na które popyt słabnie od lat i psach na łańcuchach to tylko ściema i zasłona dla publiki. Zastanawiam się czy aby na pewno mamy Polski rząd ?
itso_alternator
"Polacy za" irytujący nagłówek
itso_alternator
jak by było referendum to by można było użyć takiej frazy a tak to nadużycie
qart
7 mld eksportu. Tysiące miejsc pracy także w transporcie i logistyce. Wpływy z podatków, utrzymanie tysięcy rodzin. I pomysł, że dostawcą (popyt nie zniknie) ma być ktoś inny. Gratulacje. I to wszystko w czasie kryzysu.
tomkooo
dodaj odszkodowania "budzetu" - a co, stac nas :)
petrolnuts
Wśród moich znajomych/rodziny znaczna większość jest przeciwko tej ustawie. Także dobrze, że takie sondaże powstają. Bo teraz już będziemy wiedzieć co powinniśmy myśleć.
sturmbannfuhrer_brunner
Najzabawniejsze że tu wcale nie chodzi o zwierzęta. Ale przynajmniej niektórym z nich być może cała ta heca wyjdzie na dobre.
samsza
Ponad 90% pytanych, na pewno, o takiej ustawie nie słyszało, a pytanie odebrali jako "czy lubisz zwierzęta, więc czy chciałbyś aby miały dobrze?"
Zapytajcie czy są za ustawą zabraniającą rolnikom eksportu produktów przez co wpływy do budżetu zmniejszą się o 10 mld.

Powiązane: Ustawa futerkowa - zakaz hodowli zwierząt na futra

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki