Polacy nie widzą alternatywy dla Kopacz

Na progu roku wyborczego Polacy nie widzą nikogo, kto mógłby zastąpić premier Ewę Kopacz - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Sondaż: Polacy nie widzą alternatywy dla Kopacz (fot. JERZY DUDEK / FORUM)

27 proc. ankietowanych uważa, że po wyborach parlamentarnych w 2015 r. premierem powinna być dalej Kopacz. Na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wskazuje 10 proc., a na głównego partyjnego rywala Kopacz - szefa MSZ Grzegorza Schetynę 8 proc.

Zaś pozostali - Janusz Korwin-Mikke z Kongresu Nowej Prawicy (3 proc.), prezes PSL Janusz Piechociński i szef Twojego Ruchu (po 2 proc.) oraz lider SLD Leszek Miller (1 proc.) - nie mają szans w tym wyścigu.

Zdaniem politologów może to oznaczać, że wyborcy wszystkich partii pogodzili się, że PO pozostanie u władzy, a koalicja z PSL rozszerzy się najwyżej o SLD; natomiast sam sondaż może oddawać nastroje, których nie wychwytują standardowe badania preferencji partyjnych.

Liderzy partii uzyskali w nim bowiem wyniki dużo gorsze niż mają zwykle ich ugrupowania. Może to oznaczać, że ich wyborcy nie wierzą, iż będą oni formować rząd po wyborach - zauważa "Rz".

Według badania 46 proc. nie potrafi wskazać najlepszego kandydata na premiera. Sondaż telefoniczny przeprowadzono 2-3 stycznia na grupie 1100 osób.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

rda/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~zapomnieli_dodać

"Sondaż telefoniczny przeprowadzono 2-3 stycznia na grupie 1100 osób zatrudnionych w publicznych urzędach, TVN, GW oraz spólkach Skarbu Państwa" ;D

! Odpowiedz
0 5 ~ecik

Fakt. W tym systemie nikt nie ma szans. Rak polityczno-urzędowy jest tak rozwinięty, że należy czekać jedynie aż zabije żywiciela - plajta.

! Odpowiedz
1 10 ~ciekaw

uprzejmie prosze o wypowiedz na forum chociaz jedna osobe, ktora popiera kopacz. artykul sugeruje, ze takie osoby istnieja

! Odpowiedz
5 1 ~Neron

ja popieram

! Odpowiedz
5 1 ~sebastian

Ja popieram

! Odpowiedz
1 4 ~baca odpowiada ~Neron

Rzym za czasów Nerona to miasto chylące się ku upadkowi.- Prorok jesteś czy cóś ?

! Odpowiedz
2 13 ~Ekonomista

Czekam na programy kulinarne w TVP i TVN "Gotuj z Panią Premier", "Sprzątaj z Panią Premier" itp. w celu ogłupiania społeczeństwa :) Wiele bab siedzących na zasiłku będzie oglądać i gadać, że Pani Premier to fajna babka... :) III RP - wszystko możliwe :)

! Odpowiedz
2 14 ~Tom

Pierwsza mloda wyksztalcona osoba z checia do pracy jest dla mnie lepsza alternatywa. nie musi znac nawet historii ani polityki, niech bedzie otwarta i pomyslowa i nieskorumpowana. zreszta ktory z naszych politykow sie na czym kolwiek tak naprawde zna?

! Odpowiedz
3 19 ~Spoko

Na poważnym portalu takie bzdety ? Nie ma alternatywy dla tej Pani, bo w PO same buraki, takie jak ona, a PO rozleci się z hukiem przed wyborami prezydenckimi jak PSL wystawi swojego kandydata.

! Odpowiedz
2 31 ~Ekonomista

No nie... Prosta baba spod Radomia... Proszę nie zamieszczać takich idiotycznych artykułów.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil