REKLAMA

Polacy emigrują. Po co i kiedy wrócą?

2018-11-01 06:00
publikacja
2018-11-01 06:00
Polacy emigrują. Po co i kiedy wrócą?
Polacy emigrują. Po co i kiedy wrócą?

Malwina Wrotniak od wielu lat zajmuje się tematem Polaków emigrujących i szukających lepszego życia poza ojczyzną. W cyklu "Tam mieszkam" rozmawiała z blisko 200 osobami, które odnalazły swoje miejsce w różnych częściach świata. W rozmowie z Marcinem Dobrowolskim opowiada o tym, dokąd najchętniej emigrują (a może uciekają?) Polacy? Kiedy i czy w ogóle wracają?

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (55)

dodaj komentarz
do_niczego
Nie jestem zwolennikiem żadnej partii, nie lubię polityków,nie chodzę głosować bo jak można głosować i ufać komuś kogo zna się tylko z tv.Lepiej zarabiać w EURO niż w złotówkach.
do_niczego
A po co wyemigrował D.Tusk z Polski,przecież mówił że Polska to zielona wyspa,raj na ziemi.Więc dlaczego nie został
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ajwaj
Posluze sie zaskakujaco szczerym i madrym cytatem kolegi z Niemiec,
ojca 3 dzieci (chyba > ojca :)):
"" wyjechalismy przez PO i nie wrócimy przez PISy"

"Trzymajacy wladze"" w PL musza sie gleboko zastanowic dokad idziecie, zeby bólu nie bylo. Bo to co robicie to kicha, inaczej lipa"
Posluze sie zaskakujaco szczerym i madrym cytatem kolegi z Niemiec,
ojca 3 dzieci (chyba > ojca :)):
"" wyjechalismy przez PO i nie wrócimy przez PISy"

"Trzymajacy wladze"" w PL musza sie gleboko zastanowic dokad idziecie, zeby bólu nie bylo. Bo to co robicie to kicha, inaczej lipa" Anagram : " lipa w paczkach "
open_mind
„Trzymający władze w PL muszą się głęboko zastanowić dokąd idziecie, żeby bólu nie było.” To ty się musisz zastanowić co ty piszesz. Władza się zawsze wyżywi i nasz interes nie jest jej interesem droga naiwna istoto.
open_mind odpowiada (usunięty)
I znowu kolego nie trafiłeś. Bo w razie czego władza ucieka na z góry upatrzona pozycję wymoszczoną nagromadzonymi walorami, natomiast plebs zostaje z niczym.!!! Znaczy z biedą. Ty podałeś bardzo skrajne przykłady – mamy nadzieję że aż tak się nie skończy – Zobacz przesłanie w filmie Matrix. Ale tylko małe grono je I znowu kolego nie trafiłeś. Bo w razie czego władza ucieka na z góry upatrzona pozycję wymoszczoną nagromadzonymi walorami, natomiast plebs zostaje z niczym.!!! Znaczy z biedą. Ty podałeś bardzo skrajne przykłady – mamy nadzieję że aż tak się nie skończy – Zobacz przesłanie w filmie Matrix. Ale tylko małe grono je zrozumiało.
open_mind
Ja wyjechałem 1979 do USA powrotny bilet miałem na następny tydzień po nieszczęsnej katastrofie samolotu LOT`u. Powiedziałem – poczekam nie poleciałem, następnie na jesieni „Solidarka” w Polsce i znowu nie doszło do powrotu do Polski. Tak to się potoczyło. W USA rozpocząłem spotkanie z CNC jak skończyłem ze złotnictwem w Polsce,Ja wyjechałem 1979 do USA powrotny bilet miałem na następny tydzień po nieszczęsnej katastrofie samolotu LOT`u. Powiedziałem – poczekam nie poleciałem, następnie na jesieni „Solidarka” w Polsce i znowu nie doszło do powrotu do Polski. Tak to się potoczyło. W USA rozpocząłem spotkanie z CNC jak skończyłem ze złotnictwem w Polsce, bo przewidziałem że będzie parę dekad słabo. Zrobiłem dobrą kasę ech to były czasy. Jakoś tak potrafię przewidzieć co będzie trę-dy i całe życie jakoś kasa mi szła i do tej pory idzie, znaczy obecnie jest jeszcze lepiej bo ludzie znoszą mi ją obecnie do domu. Tak to możliwe tak się dzieje. I z tego powodu mam dużo czasu i staram się ludzi uświadomić, ale to beton nie reformowalny, chcieli by wszystko od razu i na wczoraj - a tak świat nie działa. Nawet nie chce im się zawalczyć we własnych krajach o polepszenie warunków, jak za czasów rewolucji Francuskiej czy szturmu na pałac zimowy tylko maszerują w karawanach na USA. Masakra.
wektorwg
Czyi byłeś na nielegalu..... Tak jak teraz Meksykanie szturmujący południową granicę.Tak czy siak

Powiązane: Zawróceni z emigracji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki