Polacy chętnie płacą za newsy w internecie

Za dostęp do wybranych artykułów oraz subskrypcję witryn z najnowszymi informacjami płacimy częściej niż Brytyjczycy, Hiszpanie czy Niemcy - informuje "Rzeczpospolita".

(YAY Foto)

Jesteśmy europejskimi liderami, jeśli chodzi o płacenie za newsy w sieci. W ubiegłym roku zrobiło to 17 proc. polskich internautów, którzy wchodzą do sieci w poszukiwaniu najnowszych informacji. A 7 proc. miało zasubskrybowane takie usługi.

W obu przypadkach wypadamy bardzo korzystnie na tle innych, bardziej dojrzałych mediowych rynków, jak brytyjski, niemiecki, austriacki, holenderski czy hiszpański.

Takie dane przynosi pierwszy uwzględniający Polskę raport o korzystaniu z mediów, przygotowany przez brytyjski Reuters Institute for the Study of Journalism, działający przy Uniwersytecie w Oksfordzie.

"To, co w Polsce odbiega od ogólnoeuropejskich wyników, to fakt, że choć nasycenie smartfonami na rynku jest relatywnie duże, wciąż z jakiegoś powodu znacznie chętniej niż w innych krajach korzysta się tu przy przeglądaniu internetu z laptopów" - mówił Nic Newman z Reuters Institute for the Study of Journalism podczas niedawnej wizyty w Polsce.

Więcej na http://www.rp.pl

(PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Olo

Jesli nie uwzglednic serwisu chomikuj to wygladalo by to kiepsko

! Odpowiedz
0 0 ~Piotrek60

To nie my chętnie płacimy, tylko nasz system zakłada, że za informacje trzeba płacić. Innymi słowy wymusza podatek od informacji.

! Odpowiedz
1 2 ~mk

News z d*... Przepraszam, ale tak mi się z poziomem skojarzyło.

! Odpowiedz
1 1 ~Sceptyk

Kolejna próba kreowania pasującej rzeczywistości?

! Odpowiedz
0 1 ~Epikur

Szechter pewnie zlecił napisanie artykuliku konkurencji aby wypociny jego redaktorków były bardziej poczytne w internetowym wydaniu obciachowej gazetki. :D

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil