Prowizje na Allegro wciąż w górę

Allegro nie przestaje podnosić opłat w swoim serwisie. Od października wzrosną prowizje od sprzedaży w kolejnych kategoriach. Na zmiany muszą się przygotować sprzedawcy między innymi gier dla dzieci i towarzyskich. 

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Od 2 października 2019 roku na Allegro będzie obowiązywał nowy regulamin. W repertuarze czytamy o tym, że każdy sprzedający będzie mógł sprzedawać karty podarunkowe, serwis zapewni większą elastyczność w korzystaniu z Monet w aplikacji mobilnej (minimalna wartość kuponu zostanie obniżona z 10 do 5 zł) oraz zmienią się zasady sprzedaży biletów. 

Natomiast w przypadku prowizji zmiany będą dotyczyły gier planszowych, gier dla dzieci oraz innych kategorii. W artykule na temat nowych zasad czytamy, że będą one dotyczyć: 

  • kategorii Dziecko > Zabawki > Gry zmieni się wysokość prowizji od sprzedaży z 10 proc. na: 12 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł,6 zł + 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
  • podkategorii: Akcesoria dla mamy i dziecka; Okazje, przyjęcia; Karmienie dziecka z wyłączeniem podkategorii Żywność dla dzieci (w ramach kategorii Dziecko) zmieni się prowizja od sprzedaży z 10 proc. na 11 proc.
  • kategorii Gry > Towarzyskie > Planszowe zmienimy się wysokość prowizji z 8 proc. na: 12 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł, 6 zł + 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
  • kategorii Elektronika, Moda, Dziecko oraz Sport i Turystyka zmienimy się wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w ofertach wyróżnionych z 50 proc. na 60 proc. wartości obowiązującej prowizji od sprzedaży. Jak podaje serwis, zmiana dotyczy ofert z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie wystawionych w tych kategoriach.

Na koniec sierpnia pisaliśmy na łamach Bankier.pl o tym, że wyższa prowizja obowiązywała przedmioty wyposażenia domu, sprzęt fitness i zegarki. 

WS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 zzibi2

jeszcze chwilę i FB usprawni swój market i będzie bay bay alledrogo..

! Odpowiedz
3 0 trysil

Możliwe że z powodu programu bonusowego, gdzie sprzedawcy mogą wybrać produkty dla których prowizja wynosi 0,5%. Proszę sobie poszukać: "allegro program bonusowy prowizja 0,5%"

! Odpowiedz
4 4 wonsz

Jakim cudem na allegro ciągle ZAZWYCZAJ (nie zawsze, zwłaszcza w przypadku mało popularnych produktów) jest najtaniej? Często nawet taniej, niż w zewnętrznym sklepie internetowym sprzedawcy, który wystawia swój towar także na allegro...

! Odpowiedz
1 37 trysil

Wincyj, wincyj!!! 12%, gdzie jest urząd antymonopolowy?

! Odpowiedz
3 45 mknowak

Ale syf 10-12% to nie prowizja to jałmużna niech podniosą na 50% wtedy dopiero będą zarabiać.

! Odpowiedz
26 6 adaminwest

Za podnoszeniem prowizji idzie takze wieksza ilosc kupujacych np przez program smart. Mozna tez alternatywnie sprzedawac bez nakladow czasowych np przez olx dzieki www.saltando.pl

! Odpowiedz
0 13 jes

To sobie machnąłeś reklamę serwisu, który ma wejść tak z 50 na miesiąc.

! Odpowiedz
13 31 fred_

Nie wiem kto uzywa jeszcze allegro. Jest ebay, jest amazon, sa sklepy internetowe, wszedzie taniej niz na allegro,

! Odpowiedz
7 20 tygztqbq77n5mg9ercmet

Polski ebay świecący pustkami i niepolski Amazon. Świetne alternatywy dla _tryhardów_.

! Odpowiedz
1 0 zzibi2 odpowiada tygztqbq77n5mg9ercmet

alternatywnie masz afrykańskie Allegro

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne